پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

ویندوز 11: نحوه باز کردن منوی برنامه ها

مایکروسافت آزمایش با منوی استارت ویندوز 11 را تمام نکرده است. منوی استارت ویندوز 8 را می توان چیزی جز یک فاجعه گفت و به یکی از بدترین انتقادها به سیستم عامل تبدیل شده است. مایکروسافت در نهایت مجبور به رفع آن شد، اما ویندوز 11 یک منوی استارت جدید دارد که با منوی استارت در ویندوز 10، ویندوز 8 و ویندوز 7 متفاوت است. برای کاربران، یک منحنی یادگیری وجود خواهد داشت.


Windows 11 : كيفية فتح قائمة التطبيقات 1

لیست برنامه‌ها در ویندوز 11

منوی استارت ویندوز 11 متفاوت است، با این حال، هنوز یک منوی برنامه ها دارد، یعنی لیستی از هر برنامه کاربردی نصب شده روی سیستم. کاربران می توانند روی برنامه کلیک کنند تا آن را باز کنند. ایده این است که بدانید چگونه به منوی برنامه ها دسترسی داشته باشید.

همچنین بخوانید: دانلود Windows 11 ISO، نسخه رسمی، با مراحل، عکس‌ها و ویدیوها

لیست برنامه های Windows 11 را باز کنید

دسترسی به لیست برنامه‌ها آسان است اما یافتن جایی که در آن قرار دارد آسان نیست زیرا پنجره منوی استارت جدید در ویندوز 11 هنوز برنامه‌های ثابت را نشان می‌دهد (کاشی‌ها دیگر آنجا نیستند).

  • دکمه Start یا Windows را در نوار وظیفه کلیک کنید تا منوی Start باز شود.
  • در گوشه بالا سمت راست روی همه برنامه‌ها کلیک کنید.
  • لیستی از برنامه ها را مشاهده خواهید کرد. در آن پیمایش کنید و یک برنامه را برای باز کردن آن انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: نحوه باز کردن گزینه‌های پوشه در ویندوز 11


Windows 11 : كيفية فتح قائمة التطبيقات 2

دسترسی سریع به لیست برنامه ها

منوی استارت ویندوز 11 متفاوت است اما همچنان دارای ویژگی هایی از منوی استارت ویندوز 10 است. اگر روی حرفی در لیست برنامه ها کلیک کنید، به عنوان مثال، A، به دسترسی سریع هدایت می شوید. روی حرف دیگری، به عنوان مثال F کلیک کنید و به بخش برنامه‌های کاربردی که با حرف F شروع می‌شود هدایت می‌شوید. این کار مرور را بسیار آسان‌تر می‌کند.

همچنین بخوانید: دانلود تصاویر پس زمینه پیش فرض ویندوز 11 با کیفیت 4K
Windows 11 : كيفية فتح قائمة التطبيقات 3

در ویندوز 11، منوی شروع ویندوز 10 را دریافت کنید

یک هک رجیستری وجود دارد که توانست منوی استارت ویندوز 10 را در ویندوز 11 بازیابی کند. در حالی که در آن زمان کار می کرد، توسط مایکروسافت مسدود شد. این غیرمنتظره نیست و احتمالاً با بسیاری دیگر از ترفندهای مرتبط با رجیستری که در زمانی که ویندوز 11 هنوز در نسخه بتا است، کشف خواهند شد، خواهید دید.

تا زمانی که ویندوز 11 در دسترس عموم قرار گیرد، عملکرد بسیار متفاوتی با عملکردی که اکنون در مرحله پیش نمایش انجام می دهد خواهد بود.

همچنین بخوانید: نحوه تغییر و سفارشی کردن تم در ویندوز 11

نتیجه گیری

منوی استارت ویندوز 11 به بخش‌هایی تقسیم می‌شود که برنامه‌های پین شده در بالا به شکل قابل پیمایش ظاهر می‌شوند. این بخش قابل پیمایش است به این معنی که پین ​​کردن یک برنامه به منوی استارت تا حدی کاربرد خود را از دست می دهد. هنگامی که تعداد زیادی برنامه به منوی استارت پین شده باشد، در صفحه بعدی ظاهر می شوند و کاربران برای باز کردن آنها باید انگشت خود را بکشند. پوشه ها یا گروه هایی از برنامه ها نیز حذف شده اند. امیدواریم نوار جستجو برای رقابت با به خوبی کار کند. کانون توجه در macOS. اگر چنین است، ممکن است متوجه شوید که از آن برای باز کردن برنامه‌ها استفاده می‌کنید.

منبع: 3arrafni

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا