پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
ویدیو

ویدیو | واتساپ از Communities همراه با چندین قابلیت دیگر رونمایی کرد

واتساپ از قابلیت Communities همراه با چند قابلیت دیگر رونمایی کرد.

کامیونیتی در واقع مکانی برای تجمیع گروه های مرتبط با هم هست و به جای اینکه گروه های خاص مثلا گروه های یک مدرسه، هر کدوم مستقل باشند، می توان یک کامیونیتی برای این مدرسه ساخت و هر کلاس یا فعالیت، یک زیر گروه خاص خودش را داشته باشد.

بدین صورت در این مثال خاص، والدین و بچه ها یا پیوستن به کامیونتی آن مدرسه، می توانند همه گروه های فعلی و جدید آن مدرسه را ببینند و وارد گروه هایی که می خواهند شوند.

ادمین های کامیونتی هم این قابلیت را دارند که پیام هایی ارسال کنند که به همه زیرگروه های آن کامیونتی مخابره شود و دیگر نیازی نباشد که مثلا اخبار مهم مدرسه را تک به تک در همه گروه های مدرسه فوروارد کرد.

کامیونتی ها مثل گروه ها فقط از طریق ادد شدن توسط بقیه افراد یا با استفاده از لینک جوین قابل وارد شدن هستند و کماکان گروه های خصوصی به حساب می آیند و از طریق سرچ و دیگر راه ها نمی توان کامیونتی های جدید را پیدا کرد. اما مثل گروه ها محدودیت 256 نفر را ندارند و ظاهرا می شود چند هزار نفر در یک کامیونتی قرار بگیرند.

واتساپ همچنین چندین قابلیت دیگر در کنار کامیونتی اضافه کرده:

  • قابلیت ری اکشن ( واکنش نشان دادن یا ایموجی) را اضافه کرده که مثل تلگرام می توان به هر پیام در گروه ها، با ایموجی ری اکشن نشان داد. اما برخلاف تلگرام این قابلیت محدود به گروه ها هست.
  • امکان فرستادن فایل هایی تا 2 گیگابایت هم اضافه شده و کاربران می توانند در گروه ها فایل هایی با این اندازه ارسال کنند. ولی هنوز مشخص نیست که این قابلیت به چت های شخصی هم میاد یا خیر.
  • ادمین های گروه ها حالا می توانند پیام های مشکل دار را برای همه اعضای گروه خود حذف کنند.
  • همچنین در گروه ها حالا تا 32 نفر به صورت همزمان می توانند با هم دیگر مکالمه صوتی داشته باشند.

این قابلیت ها هنوز عرضه نشده اند و واتساپ در حال ازمایش آن هاست و زمانی برای عرضه آن ها هم اعلام نکرده ولی قابلیت هایی که در انتها ذکر شدن زودتر از قابلیت کامیونتی عرضه خواهند شد.

دانلود و یا بروزرسانی اپ واتساپ :

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا