پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

ویترین گوگل از برنامه های وب پیشرفته را بررسی کنید

Chrome logo with speed lines.

برنامه‌های وب بهتر و بهتر می‌شوند، زیرا مرورگرهای وب به افزودن ویژگی‌ها و APIهای جدید ادامه می‌دهند. Google اکنون سایتی دارد که برخی از بهترین نمونه‌های برنامه‌های وب مدرن را نشان می‌دهد.

Google چند سال گذشته را صرف افزودن ویژگی‌هایی در Chrome کرده است که به برنامه‌های وب اجازه می‌دهد بیشتر شبیه برنامه‌های بومی عمل کنند، با دسترسی به بلوتوث، USB، اعلان‌های فشار، مدیریت سیستم فایل و موارد دیگر. در Google به عنوان «Project Fugu» شناخته می‌شود و بسیاری از ویژگی‌ها به Chromium دیگر منتقل شده‌اند. مرورگرهای مبتنی بر (مانند Edge و Vivaldi)، و دوباره در Firefox و Safari پیاده‌سازی شده‌اند.

Google یک “Project Fugu API Showcase” در سال 2022 ایجاد کرد برای نشان دادن برنامه‌های وب که ویژگی‌های وب جدید را پیاده‌سازی می‌کنند، اما اکنون با طراحی تمیزتر و فیلترهای بهبود یافته بازنگری شده است. ویترین جدید در سایت Chrome Developers موجود است و درست مانند قبل، گالری برای برنامه های وب است که از جدیدتر استفاده می کنند. API های مرورگر برای مثال، برنامه اسنپ چت وب در گالری است زیرا از APIهای کلیپ بورد، سیستم فایل استفاده می کند. دسترسی، اعلان‌های فشاری و نشان‌گذاری.

این ویترین بیشتر به عنوان ویترینی برای توسعه دهندگان وب در نظر گرفته شده است تا ببینند با APIهای مرورگرهای مدرن چه چیزی امکان پذیر است، اما برای همه افراد دیگر، هنوز هم نگاهی جالب به آنچه برنامه های وب می توانند در سال 2023 انجام دهند. وجود دارد ویرایشگرهای برچسب NFC، محیط های برنامه نویسی، ابزارهای گرافیک برداری، برنامه های طراحی و حتی ابزارهای کمکی برای به روز رسانی دستگاه های USB یا بلوتوث.

واضح است که برنامه‌های وب بهتر و بهتر می‌شوند، و با به‌روزرسانی به زودی، آنها حتی در iPhone و iPad مفیدتر خواهند بود.

منبع: برنامه‌نویسان Chrome
از طریق: توماس استاینر (ماستودون)

منبع: how to geek

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا