پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
کسب و کار

وکیل خانواده در تهران

وکیل خانواده : وکالت در پرونده های خانواده نیز همچون سایر حوزه های وکالت نیازمند صفات و ویژگی‌های عمومی همچون پاکدستی، سلامت اخلاق، صداقت، سلامت رفتار، علم، دانش و آگاهی نسبت به مسائل خانواده، آگاهی از قوانین روزآمد و رویه های موجود در محاکم و موارد متعددی از این قبیل است اما علاوه بر تمامی این موارد، وکیل متخصص خانواده بایستی تجربه لازم در این مباحث را داشته و به میزان نسبتاً چشم گیری از توانایی های روان شناسی، روان کاوی و جامعه شناسی نیز بهره‌مند باشد، چرا که در بسیاری از دعاوی مطروحه در امور خانواده منشأ دعوی جایی غیر از موضوع دعواست. 

به عنوان مثال زوجه به دلیل این که قصد جدایی دارد و هنگام ازدواج یا پس از آن حق توکیل را از زوج اخذ ننموده است، به منظور وارد ساختن فشار به زوج، نسبت به مطالبه حقوق مالی خود اقدام نموده و بر این موارد پافشاری می نماید در حالی که شاید این موضوع را بتوان خارج از محاکم قضایی با استفاده از روش های جایگزین حل اختلاف و تکنیک ها و فنون مذاکره و میانجیگری حل و فصل نمود.
برخی از پرونده های خانواده ممکن است در صورتی که به عنوان دادخواست مستقیم طرح شود، به نتیجه نرسیده و اینجا دقیقاً همان نقطه ای است که وکیل متخصص خانواده ورود کرده و استراتژی لازمه جهت رسیدن به نتیجه مطلوب را تعیین می کند و ممکن است پیش از ثبت دادخواست اصلی، چندین دادخواست مقدماتی طرح کرده و از این طریق مسیر را برای وصول نتیجه مناسب هموار نماید.

وکیل خانواده خوب در تهران

مریم نصراللهی یکی از وکلای خوب در تهران است با بیشتر از دو دهه سابقه فعالیت حقوقی در تهران بهترین وکیل خانواده است که میتوانید در کنار خود داشته باشید.

اگر به دنبال وکیل ملکی اینجا کلیک کنید.

وکیل خانواده کیست؟

گاهی این سوال مطرح می شود که وکیل خانواده کیست و به چه کسانی اطلاق می شود ؟ برای پاسخ دادن به این سوال ، ابتدا باید بگوییم که وکیل خانواده و وکیل خانوادگی ممکن است با هم تفاوت هایی داشته باشند ؛ اما عموما در کشور ما به یک معنا نیز به کار می روند . برای توضیح بیشتر در مورد اینکه معنای وکیل خانواده و وکیل خانوادگی کیست، می توان گفت :

وکیل خانواده به وکیلی گفته می شود که متخصص در دعاوی خانوادگی است . دعاوی خانوادگی به آن دسته از دعاوی گفته می شود که مخصوص روابط خانوادگی و فردی میان اشخاص حقیقی می باشد و بر خلاف دعاوی کیفری که مربوط به جرایم و مجازات هاست و بر خلاف دعاوی مربوط به اموال و مالکیت ، این نوع دعاوی اختصاص به روابط خانوادگی و شخصی میان افراد دارد که عمدتا ناشی از احوال شخصیه ایشان است .

وکیل خانواده در تهران
وکیل خانواده در تهران

وکیل خانواده کیست ؟

وکیل خانواده به وکیلی گفته می شود که به صورت تخصصی به اعمال وکالت در دعاوی خانوادگی همچون مهریه و طلاق و نفقه و حضانت فرزندان می پردازد که برای دریافت اطلاعات بیشتر ما را در سایت مریم نصراللهی وکیل پایه یک دادگستری دنبال کنید .

چگونه یک وکیل خانواده خوب پیدا کنم ؟

برای پیدا کردن وکیل خانوادگی خوب می توان با استفاده از اینترنت یک لیست از وکلا تهیه کرد و پس از تماس اولیه و مشخص شدن حیطه کاری آنها برای انعقاد قرارداد به دفاتر وکالت مراجعه نمود .

مهم ترین وظایف وکیل خانواده چیست ؟

مهم ترین وظیفه وکیل خانواده آن است که در وهله اول برای صلح و سازش میان موکل و طرف مقابل دعوا تلاش کند و در صورتی که سازش میسر نشد در درجه دوم به دفاع از موکل خود در حیطه دعوای خانوادگی بپردازد .

وکیل خانواده پایه یک دادگستری

بهترین وکیل خانم در تهران
بهترین وکیل خانم در تهران

وکیل خانواده، به قوانین مربوط به نهاد خانواده و مباحث شرعی و فقهی در خصوص خانواده تسلط دارد و در این خصوص به وکالت می‌پردازد. دعاوی که مربوط به زوجین است را “دعاوی خانواده” گویند که رسیدگی به آن در دادگاه‌های خانواده صورت خواهد پذیرفت. اگر به دنبال وکیل خانواده خانم در تهران هستید، گروه حقوقی مریم نصراللهی آماده ارائه خدمات حقوقی خانواده به شما می باشد. امروزه دعاوی ها و پرونده های مختلفی در دادگاه ها وجود دارند که مربوط به مسائل خانوادگی اعم از طلاق، نفقه، دریافت مهریه، دادخواست طلاق و غیره می باشند. در این حالت وکیل خانواده با تسلط بر قوانین مدنی و حقوقی، می تواند روند پرونده را به نفع شما هدایت کند و حقوق شما را به صورت کامل بدست آورد.

برای طرح دعوا و حل و فصل اختلافات و مشکلات خانواده، آیین دادرسی و شیوه‌های رسیدگی متفاوتی در نهادهای قضایی وجود دارد. به همین جهت طرح دعوا و پیمودن روند آن، امری تخصصی است و از دست بسیاری از ما برنمی‌آید. در چنین مواقعی برای طرح دعوا و حضور در دادگاه باید به بهترین وکیل خانواده در تهران تکیه کرد و کارها را به او سپرد.

چه زمان باید از وکیل خانواده کمک بگیریم؟

واقعیت این است که بسیاری از ما ممکن است ندانیم که در چه مواقعی نیاز است که به یک وکیل خانواده مراجعه کنیم و شاید تنها موردی که از خدمات وکیل خانواده به ذهن ما برسد، در شرایط طلاق باشد. اما همانطور که گفته شد، حوزه حقوق خانواده خود بسیار گسترده است. گفته شد که خانواده یکی از مهم ترین نهاد‌های جامعه امروزی محسوب می‌شود و به همین دلیل دولت‌ها همواره در تلاش اند تا با قانون گذاری مناسب در این حیطه، علاوه بر تلاش برای کاهش اختلافات، برای موارد و دشواری‌های مختلف نیز راهکار پیش بینی کنند.از مهم­ترین این موارد، مباحث مربوط به فرزندان در خانواده است؛ مسائل متعددی از قبیل امور مرتبط با ثبت احوال، حضانت و نگهداری از فرزندان، نفقه و هزینه نگهداری از فرزندان، سلامت و حفاظت از فرزندان همگی در حقوق خانواده مطرح می‌شوند. 

هم چنین مسائلی از قبیل نحوه انعقاد پیوند زناشویی، پیامدهای عقد ازدواج برای طرفین، تعهدات مالی و غیرمالی طرفین نسبت به یکدیگر و فرزندان خود نیز از موارد مهم مطروح در حقوق خانواده هستند. علاوه بر این در هنگامی که افراد به هر دلیلی به این نتیجه می‌رسند که دیگر نمی توانند و یا نمی خواهند به زندگی مشترک خود ادامه دهند نیز قانون وارد بازی می‌شود و تشریفات زیاد و مهمی را برای مطرح کردن درخواست جدایی، پذیرش درخواست جدایی و تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج و نیز مسائل مالی مرتبط با آن مطرح می‌کند. همانطور که مشاهده می‌شود این موارد، مسائل بسیار حساس و مهمی هستند که بر هسته اصلی جامعه یعنی خانواده اثر گذارند و نه تنها تاثیرات آن‌ها بر زندگی فردی افراد بسیار چشمگیر است و حتی می‌تواند بسیاری دیگر از اطرافیان و سایر اعضای خانواده را نیز در بگیرد بلکه اثرات اجتماعی بسیار مهم و عمیقی نیز در پی دارد. بنابراین هم از حیث فردی و هم از حیث اجتماعی بسیار مهم است که در امور مرتبط با حقوق خانواده، افراد یا خود از تخصص کافی برخوردار باشند یا بتوانند از خدمات افرادی که این تخصص را دارند، استفاده کنند.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا