پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

واکنش گوگل به شایعه‌ای که اعتبارش را خدشه‌دار می‌کند

نبرد چت‌بات‌های هوش مصنوعی مدت‌هاست که آغاز شده در این میان، مایکروسافت با ChatGPT در صدر ایستاده است. گوگل به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های این حوزه نیز چند روز قبل چت بات هوش مصنوعی ‌Bard را به‌شکل عمومی عرضه کرد اما نتوانست کاربران و طرفدارانش را امیدوار کند. حال گزارشی منتشر شده که گوگل را به استفاده از داده‌های ChatGPT متهم می‌کند. در همین رابطه یکی از مهندسان برجسته هوش مصنوعی گوگل نیز از سمت خود استعفا کرده است.

واکنش گوگل به شایعه‌ای که اعتبارش را خدشه‌دار می‌کند

در گزارش مورد بحث آمده که گوگل به‌خاطر تسریع فرایند عرضه چت بات Bard و رقابت با ChatGPT از تیم تحقیقاتی «گوگل برین» (Google Brain) درخواست کمک کرده و پروژه «جمنای» (Gemini) را راه‌اندازی کرده است.

با این حال طبق ادعای «جیکوب دولین» (Jacob Devlin) به‌عنوان یکی از مهندسان ارشد هوش مصنوعی گوگل و پروژه جمنای، آموزش چت بات هوش مصنوعی Bard با استفاده از داده‌های ChatGPT و از طریق وب‌سایتی به‌نام ShareGPT صورت گرفته است. دولین پس از اعتراض به غیراخلاقی بودن این کار به گوگل هشدار داده و سپس از سمت خود استعفا کرده تا به OpenAI بپیوندد.

گوگل رسما این موضوع را تکذیب کرده و می‌گوید: «چت بات Bard به‌هیچ وجه بر اساس داده‌های ChatGPT یا ShareGPT آموزش ندیده است.» البته منبع دیگری معتقد است که گوگل پس از اعتراض و هشدار دولین، استفاده از داده‌های OpenAI را متوقف کرده است.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا