هوش ChatGPT از سگ‌ها و گربه‌ها کمتر است

دانشمند ارشد هوش مصنوعی متا که از او به‌عنوان یکی از سه «پدرخوانده هوش مصنوعی» در جهان هم یاد می‌شود، در مصاحبه‌ای گفت که هو‌ش مصنوعی‌ آموزش‌دیده روی مدل‌های زبانی بزرگ مانند ChatGPT هنوز خیلی هوشمند نیستند. «یان لی‌کان» در مصاحبه جدید خود گفت که هوش مصنوعی فعلی هنوز نمی‌تواند...

Article

Top-tech-news-ChatGPT-4-is-now-available-and-it-possesses-these-ten-almost-human-like-capabilities.-Alphabet-announced-plans-to-cut-approximately-12000-jobs-worldwide

دانشمند ارشد هوش مصنوعی متا که از او به‌عنوان یکی از سه «پدرخوانده هوش مصنوعی» در جهان هم یاد می‌شود، در مصاحبه‌ای گفت که هو‌ش مصنوعی‌ آموزش‌دیده روی مدل‌های زبانی بزرگ مانند ChatGPT هنوز خیلی هوشمند نیستند. «یان لی‌کان» در مصاحبه جدید خود گفت که هوش مصنوعی فعلی هنوز نمی‌تواند کارهای پیچیده را انجام دهد و به اندازه حیواناتی مانند سگ یا گربه باهوش نیست.

به گزارش اینسایدر، لی‌کان، پدرخوانده هوش مصنوعی که سال ۲۰۱۸ به دلیل فعالیت‌های خود در زمینه یادگیری ماشینی «جایزه تورینگ» را کسب کرده است، این اظهارات را در کنفرانس Viva Tech در پاریس بیان کرد. به گفته او، ابزارهای هوش مصنوعی که روی مدل‌های زبان بزرگ آموزش داده شده‌اند، دارای محدودیت هستند؛ زیرا فقط براساس متن آموزش داده می‌شوند: «این سیستم‌ها هنوز بسیار محدود هستند، آن‌ها هیچ درکی از واقعیت زیربنایی دنیای واقعی ندارند؛ زیرا صرفاً روی حجم عظیمی از متن آموزش داده شده‌اند.»

محدودیت‌های هوش مصنوعی

هوش ChatGPT از سگ‌ها و گربه‌ها کمتر است!

او در ادامه گفت: «هرچند یک سیستم هوش مصنوعی می‌تواند در آزمون وکالت ایالات متحده موفق شود، اما هنوز نمی‌تواند ماشین ظرفشویی را راه‌اندازی کند، کاری که یک کودک ۱۰ ساله در مدت ۱۰ دقیقه می‌تواند یاد بگیرد.»

لی‌کان در ادامه توضیحات خود اشاره می‌کند که هوش مصنوعی‌های توسعه‌یافته فعلی، نه تنها می‌توانند با هوش انسان‌ها رقابت کنند، بلکه حتی به سطح هوش سگ یا گربه‌ها نیز نرسیده‌اند.

لی‌کان در جریان همین رویداد نیز با توجه به نگرانی که حول محور جایگزینی نیروی کار توسط هوش مصنوعی مطرح شده بود، گفت که این فناوری دنیا را تسخیر نخواهد کرد و کسب‌وکارها را برای همیشه از بین نخواهد برد. به عقیده او، این ادعا که برخی از کارشناسان از هوش مصنوعی به‌عنوان «تهدیدی برای بشریت» یاد کرده‌اند، «به‌طرز احمقانه‌ای مسخره» است.

البته او به این موضوع اشاره کرد که کامپیوترها قطعاً روزی از انسان‌ها هوشمندتر خواهند شد، اما با تحقق این موضوع هنوز سال‌ها فاصله داریم.

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...