پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

هوش مصنوعی که زلزله را پیش بینی می کند یک هفته قبل می داند!

سیستم‌های هوش مصنوعی که در ماه‌های اخیر وارد تمام جنبه‌های زندگی شده‌اند، اکنون برای بلایای طبیعی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. هوش مصنوعی توسعه یافته توسط دانشمندان در ایالات متحده با شناسایی 70 درصد زمین لرزه ها در هفته قبل در آزمایش های هفت ماهه، کنجکاوی را برانگیخته است.

محققان آمریکایی هوش مصنوعی توسعه داده اند که زلزله ها را 70 درصد به درستی پیش بینی می کند

محققان دانشگاه تگزاس شروع به استفاده از یک سیستم هوش مصنوعی برای پیش‌بینی زلزله کرده‌اند. ابزار توسعه یافته توسط دانشگاه با نرخ موفقیت 70 درصدی در زلزله های چین شگفت زده شد.

بر اساس این بیانیه، هوش مصنوعی با داده های پنج ساله ثبت شده توسط شبکه لرزه نگاری چین آموزش داده شده است. بر این اساس، یاد گرفت که الگوهای آماری را در ارتعاشات یک زلزله نزدیک تشخیص دهد. در نتیجه، مشخص شد که می تواند زمین لرزه ها را در عمق حدود 350 کیلومتری به طور دقیق پیش بینی کند.

محققان بر این باورند که روش آنها می تواند در صورت اعمال در مناطقی مانند کالیفرنیا، ترکیه و ژاپن، آمادگی در برابر زلزله را متحول کند. هوش مصنوعی بعدی در شبکه لرزه نگاری تگزاس آزمایش و بهبود خواهد یافت.

Intel will dominate artificial intelligence with new chips!

اینتل با تراشه‌های جدید بر هوش مصنوعی مسلط خواهد شد!

اینتل با تراشه های جدید خود بر هوش مصنوعی مسلط خواهد شد! پس از راه اندازی امروز، جزئیات مربوط به هوش مصنوعی در اخبار ما است…

پروفسور سرگئی فومل از تیم تحقیقاتی گفت: “پیش بینی زلزله یک ماموریت مقدس خواهد بود. ما هنوز به پیش بینی در هیچ کجای دنیا نزدیک نشده ایم. اما آنچه به دست آورده‌ایم به ما می‌گوید که آنچه فکر می‌کردیم مشکلی غیرممکن است، قابل حل است.»

با تکمیل آموزش هوش مصنوعی، هدف ترکیب سیستم با مدل‌های مبتنی بر فیزیک است. پیش‌بینی موفقیت‌آمیز زمین‌لرزه‌ها می‌تواند هم تلفات جانی و هم اثرات اقتصادی را به حداقل برساند.

پس نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ می توانید نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

منبع

‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا