پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

هوش مصنوعی ممکن است «۸۰ درصد مشاغل» را در سال‌های آینده حذف کند

“اگر ما واقعاً می خواهیم ماشین هایی با هوش مشابه انسان ها و قادر به پاسخ سریع به موارد غیرمنتظره باشند، آنها باید بتوانند خیلی بیشتر از آنچه برنامه ریزی شده اند انجام دهند. ما هنوز کاملاً به آنجا نرسیده ایم. اما وجود دارد. …”

بن گورتزل، محقق آمریکایی، در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه که در حاشیه اجلاس وب در شهر ریودوژانیرو برزیل انجام شد، گفت که هوش مصنوعی ممکن است جایگزینی برای 80 درصد باشد. از مشاغل» در سال‌های آینده، اما او این را «خوبی» دانست.

این محقق برزیلی الاصل این هفته در نشست وب با ارائه پرستار رباتیک گریس که برای مراقبت از سالمندان در خانه های مراقبت از آنها طراحی شده است، سر و صدایی به پا کرد.

گورتزل با آنچه به عنوان “هوش عمومی مصنوعی” (AIG) شناخته می شود، اعتبار دارد، یک فناوری کلیدی با قابلیت های شناختی انسان که می تواند “در عرض چند سال” توسعه یابد. او همچنین پشت SingularityNET، پلتفرمی است که به توسعه غیرمتمرکز و باز هوش مصنوعی اختصاص دارد.

مصاحبه زیر است:

سوال: برای توسعه یک سیستم هوش مصنوعی با قابلیت‌های شناختی انسان چه چیزی کم است؟

پاسخ: “اگر ما واقعاً ماشین‌هایی می‌خواهیم که هوشی مشابه انسان‌ها داشته باشند و قادر به پاسخ سریع به موارد غیرمنتظره باشند، این ماشین‌ها باید بتوانند خیلی بیشتر از آنچه برنامه‌ریزی شده‌اند انجام دهند. ما هنوز آنجا نیستیم. اما دلایلی وجود دارد که شما باید باور کنید که این امکان پذیر است، نه پس از دهه ها، بلکه تنها پس از سال ها.”

سوال: نظر شما در مورد بحث GPT Chat چیست؟ آیا فکر می‌کنید باید تحقیقات را به مدت شش ماه متوقف کرد، همانطور که برخی درخواست می‌کنند؟

پاسخ: “فکر نمی کنم نیازی به توقف شش ماهه باشد، زیرا این هوش مصنوعی خطرناک نیست. این هوش مصنوعی مانند دانشمندان توانایی فکر کردن پیچیده، چند مرحله ای و اختراع چیزهای جدید در خارج را ندارد. از داده‌هایی که دریافت می‌کند. نمی‌تواند برای نحوه برخورد با موقعیت‌های جدید، مثلاً همه‌گیری COVID-19، برنامه‌ریزی کند.

کسانی هستند که خواستار توقف تحقیقات هستند زیرا این نوع سیستم به اطلاعات غلط کمک می کند. اما آیا این بدان معناست که باید اینترنت را مسدود کرد؟ من فکر می کنم ما باید در یک جامعه آزاد زندگی کنیم، و همانطور که اینترنت نباید ممنوع شود، این (+chat gpt+) نیز نباید ممنوع شود.”

سوال: آیا باید راهکارهای هوش مصنوعی را برای جایگزینی برخی مشاغل به عنوان یک خطر در نظر بگیریم؟

پاسخ: “من فکر می کنم زمان از 80٪ مشاغلی که افراد تحت سیستم های جدید از نوع + Chat GPT + که انتظار می رود معرفی شوند، بیشتر شود، اما من خطری در آن نمی بینم، اما چیز خوبی است. مردم چیزهای بهتری پیدا خواهند کرد.

“مشکل در مرحله انتقالی خواهد بود، زمانی که هوش مصنوعی شروع به سبقت گرفتن زمان از مشاغل می کند. من نمی دانم چگونه مشکلات اجتماعی ناشی از این موضوع را حل خواهیم کرد.”

سوال: ربات‌ها چه کمکی می‌توانند در جامعه امروز داشته باشند، و در آینده با هوش عمومی مصنوعی چه کمکی می‌توانند انجام دهند؟

پاسخ: “او می تواند کارهای خوب زیادی انجام دهد، مانند پرستار رباتیک گریس. در ایالات متحده، بسیاری از افراد مسن در خانه های سالمندان احساس تنهایی می کنند، زیرا دریافت غذا، مراقبت های پزشکی و توانایی تماشای تلویزیون اینگونه نیست. به اندازه ای است که نیازهایشان را فراهم کند، اما استفاده از ربات های انسان نما در این مراکز برای پاسخ به سؤالات آنها، گوش دادن به داستان های آنها و کمک به آنها برای تماس با فرزندانشان یا خرید آنلاین به بهبود زندگی آنها کمک می کند.”

در این مورد، هیچ گونه کاهش شغلی وجود ندارد، زیرا متقاضیان کافی برای کار در رشته پرستاری وجود ندارد. آموزش همچنین می تواند زمینه مهمی برای روبات های انسان نما و همچنین کارهای خانه باشد.

سوال: چگونه می توان هوش مصنوعی را طوری تنظیم کرد که تأثیر مثبتی بر مردم داشته باشد؟

پاسخ: “حکومت باید مشارکتی باشد، به نحوی مردم را درگیر کند، و این از نظر فنی امکان پذیر است. مشکل این است که شرکت هایی که بیشتر تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی را تامین مالی می کنند، به منافع عمومی اهمیت نمی دهند. خواسته این است که تا حد امکان سود مالی برای سهامداران ایجاد کند.”

منبع: arab48

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا