پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
کسب و کار

همه چیز درباره تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون امری تخصصی است که تنها از عهده افراد کاربلد و ماهر بر می‌آید. تلویزیون‌ها مي‌توانند با مشکلات متعددی روبه‌رو شوند؛ اما خبر خوب این است که اکثر مشکلات مربوط به آن‌ها قابل‌رفع هستند. در روند تعمیر این دستگاه‌‌ها از ابزارهای ویژه‌ای کمک گرفته می‌شود که فقط متخصصان حرفه‌ای به آن‌ها دسترسی دارند.

به‌تعویق‌انداختن تعمیر انواع تلویزیون می‌تواند موجب ایجاد مشکلات متعددی شود؛ به‌نحوی‌که تلویزیون مربوطه دیگر قابل‌استفاده نباشد؛ به همین جهت، توصیه می‌شود بلافاصله پس از مشاهده علائم خرابی تلویزیون، سریعاً با کارشناسان مجربی همچون کارشناسان اصفهان سرویس تماس بگیرید تا شما را یاری کنند. در ادامه مطلب، قصد داریم اطلاعات جالبی در مورد دلایل خراب‌شدن تلویزیون‌ها و همچنین، هزینه تعمیر آن‌ها ارائه کنیم. با ما تا همراه باشید.

تلویزیون‌ها در مدل‌های مختلفی به تولید می‌رسند.

ایرادات فنی شایع در تلویزیون‌ها

تعمیر تلویزیون در بعضی از موارد امری ضروری است، زیرا عملاً دیگر امکان استفاده از آن وجود ندارد. این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که با ایرادات فنی شایع روبه‌رو باشیم. هر تلویزیون ممکن است ایرادات فنی مختص به خود را نیز داشته باشد، اما مهم‌ترین مشکلات در تلویزیون‌ها عبارت‌اند از:

 • سیاه‌شدن صفحه تلویزیون
 • قطع صدای تلویزیون
 • قطع تصویر تلویزیون درصورتی‌که صدا هنوز پخش می‌شود
 • صدای شوک از سمت تلویزیون
 • خراب‌شدن پورت‌های تلویزیون
 • لگ یا کندی در نرم‌افزار تلویزیون
 • ایجاد نقاط مشکی بر روی صفحه تلویزیون
 • پیکسل سوختگی در صفحه تلویزیون
 • کارنکردن ریموت تلویزیون
 • کارنکردن دکمه‌های فیزیکی پشت تلویزیون
 • کارنکردن وای‌فای تلویزیون
 • پرش تصویر تلویزیون
 • تأخیر در عوض‌کردن کانال‌ها
 • دیر روشن‌شدن تلویزیون

هریک از این موارد دارای علل مختص به خود هستند که در زمان تعمیر تلویزیون به آن‌ها توجه می‌شود. از بین این علت‌ها می‌توانیم به مواردی همچون خراب‌شدن مین‌بورد، آسیب‌دیدگی بک‌لایت، پایان عمل پیکسل‌ها، نوسانات برقی، ضربه‌خوردن ریموت و گزینه‌های مشابه اشاره کنیم.

روند تعمیرکردن تلویزیون

اولین گام به‌منظور تعمیر تلویزیون، عیب‌یابی است. در این مرحله، تعمیرکاران جوانب مختلف تلویزیون شما را موردبررسی قرار می‌دهند. مواردی همچون نحوه روشن و خاموش شدن تلویزیون، ایرادات فنی در صفحه تلویزیون (دیزپلی)، مشکل در انتقال انرژی الکتریسیته به تلویزیون و مشکل در نرم‌افزار تلویزیون از جمله مواردی هستند که تعمیرکاران بیشتر بر روی آن‌ها تأکید دارند.

پس از این‌که ایرادات فنی مشخص شدند، نوبت به یافتن علت هریک از آن‌ها می‌رسد. این امر نیز معمولاً شامل بازکردن تلویزیون و بازدید از کلیه قطعات درونی دستگاه است. علت مشکل فنی هرچه که باشد، توسط تعمیرکاران اصفهان سرویس برطرف می‌شود و سپس تلویزیون تحت آزمایش‌های گوناگونی قرار می‌گیرد. هدف از این آزمایش‌‌ها، مشخص‌کردن نحوه عملکرد تلویزیون پس از تعمیر است. درصورتی‌که مشکلات پیشین به‌صورت کامل رفع شده باشند، تلویزیون دوباره در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

تعمیر برندهای مختلف تلویزیون

تعمیر تلویزیون در اصفهان تنها به یک برند خاص ارتباط ندارد. امروزه برندهای مختلفی در بازار تولید تلویزیون فعال هستند؛ به همین دلیل، تعمیرکاران حرفه‌ای باید توانایی حل مشکلات فنی محصولات برندهای گوناگون را داشته باشند. امکان تعمیر انواع برندهای داخلی و خارجی از جمله سونی، سامسونگ و ال‌جی در اصفهان سرویس وجود دارد.

تعمیرکردن تلویزیون سونی

روشن‌نشدن صفحه تلویزیون، به‌هم ریختن تنظیمات تلویزیون، نشان‌ندادن تصویر و مشکل در پخش صدا از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است برای تلویزیون‌های سونی به وجود آیند. اگر به‌دنبال تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان هستید، می‌‌توانید از خدمات ما بهره ببرید.

تعمیرکردن تلویزیون سامسونگ

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای تلویزیون‌های سامسونگ به وجود آید می‌توان به ایجاد مشکل در بک‌لایت تلویزیون یا پاوربرد آن اشاره کرد. در چنین شرایطی لازم است از تعمیرکاران حرفه‌ای جهت تعمیر تلویزیون کمک بگیرید. تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان نیز توسط همکاران ما انجام می‌شود و شما می‌توانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

اصفهان سرویس بهترین انتخاب شما در این زمینه است.

هزینه تعمیر انواع تلویزیون‌ها

هزینه مربوط به تعمیر تلویزیون تحت تأثیر چندین عامل مختلف است؛ به همین دلیل، هر بار باید این هزینه را به‌صورت جداگانه محاسبه کرد. اولین موردی که بر هزینه اثر می‌گذارد، مدل تلویزیون شما است. طبیعتاً تعمیر محصولاتی که جدیدتر هستند و از نظر ساختاری پیچیدگی بیشتری دارند، نیازمند پرداخت هزینه بالاتر است. این موضوع دررابطه‌با تعمیر سایر لوازم خانگی نیز مشاهده می‌شود.

دومین موردی که روی هزینه تعمیر انواع تلویزیون تأثیر دارد، قیمت خرید قطعات موردنیاز جهت حل مشکلات دستگاه است. نباید فراموش کرد که هزینه خرید این قطعات یکسان نیست. به‌عنوان‌نمونه، قیمت مین‌برد تلویزیون و قیمت لامپ‌های ال‌ای‌دی تفاوت بسیار زیادی با هم دارند. سومین عامل موثر بر این هزینه نیز میزان دستمزد تعیین‌شده توسط تیم تعمیرکار است. تیم‌های مختلف باتوجه‌به میزان مهارت و همچنین دانش خود، دستمزدهای مختلفی می‌گیرند.

نوع مشکل فنی موجود در تلویزیون عامل دیگری است که به‌طورقطع بر روی هزینه تعمیر تلویزیون اثر خواهد گذاشت. در برخی از موارد مشکل فنی مدنظر بسیار ساده است؛ اما در برخی از موارد حل ایرادات تلویزیون نیاز به بررسی تمامی قطعات موجود بر روی مین‌برد، خازن‌ها و سایر موارد دارد. هرچه ایراد فنی تلویزیون نیازمند انجام کار بیشتری از سوی تعمیرکاران باشد، هزینه نهایی نیز افزایش پیدا می‌کند.

تعمیرکردن تلویزیون چقدر طول می‌کشد؟

یکی دیگر از پرسش‌های بسیار رایج در مورد تعمیر تلویزیون مربوط به مدت‌زمان موردنیاز جهت انجام این امر است. در حالت کلی، نمی‌توان بازه زمانی مشخصی را برای تعمیرکردن تلویزیون‌های مختلف بیان کرد؛ زیرا این موضوع به پارامترهای گوناگونی بستگی دارد.

اولین موردی که روی مدت‌زمان تعمیر چنین دستگاه‌هایی اثر می‌گذارد، نوع آسیب یا خرابی تلویزیون محسوب می‌شود. طبیعتاً هرچه آسیب فنی تلویزیون شما گسترده‌تر باشد، مدت‌زمان مربوط به تعمیر آن نیز افزایش پیدا می‌کند. حتی ممکن است در یک تلویزیون چندین مشکل فنی مشاهده شود.

مورد دیگری که منجر به افزایش مدت‌زمان تعمیر تلویزیون خواهد شد، مهارت کلی تعمیرکاران است. تعمیرکارانی که تجربه بیشتری دارند، می‌توانند تلویزیون شما را در مدت کوتاه‌تری تعمیر کنند. این افراد فقط با یک بررسی ساده، عیوب اساسی دستگاه را متوجه مي‌شوند و می‌توانند با تعیین راهکارهای کاربردی، مدت‌زمان موردنیاز برای تعمیر را کاهش دهند.

در برخی از موارد، مشکل فنی تلویزیون ساده است و حتی با مراجعه تعمیرکار به منزل نیز می‌توان در مدت چند ساعت، تلویزیون را دوباره راه‌اندازی کرد. البته اگر مشکل فنی تلویزیون واقعاً شدید باشد و شامل مواردی از جمله آسیب‌دیدگی پنل ال‌ای‌دی و خرابی مین‌برد تلویزیون شود، نیاز است که دستگاه در تعمیرگاه موردبررسی قرار گیرد.

چرا باید از متخصصان برای تعمیرکردن تلویزیون کمک بگیریم؟

متأسفانه، بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تعمیر تلویزیون امری ساده است و تنها با داشتن دانشی ابتدایی در مورد مدارهای الکترونیکی می‌توان چنین دستگاه‌هایی را تعمیر کرد! چنین تصوری در مورد تلویزیون‌ها، به‌خصوص تلویزیون‌های مدرن و باکیفیتی همچون مدل‌های ال‌ای‌دی یا اولد، کاملاً نادرست است. این تلویزیون‌ها بسیار حساس هستند و کوچک‌ترین اشتباه در زمان تعمیر، می‌تواند هزینه‌های زیادی را روی دست شما بگذارد.

متخصصان فعال در این زمینه، مدت‌زمان زیادی را صرف یافتن ایرادات گوناگون تلویزیون‌ها کرده‌اند و فقط آن‌ها می‌توانند فرشته نجات شما باشند! حتی زمانی‌که ایراد فنی تلویزیون چندان پیچیده به نظر نمی‌رسد نیز باید حتماً چنین مواردی را با تعمیرکاران باتجربه در میان بگذارید. پس از مشاهده عیوب فنی، تلویزیون را از برق بکشید و با تعمیرکاران اصفهان سرویس تماس بگیرید. به‌هیچ‌عنوان تلویزیون خود را باز نکنید! این امر به‌دلیل وجود الکتریسیته ساکن می‌تواند شوک‌ شدیدی را به شما وارد کند.

تعمیرکردن تلویزیون با کمک اصفهان سرویس

اصفهان سرویس برای نخستین‌بار در سال 1360 فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان تا کنون به‌عنوان برترین مرکز تعمیر انواع تلویزیون در اصفهان شناخته می‌شود. این مرکز به‌عنوان نمایندگی اصلی شرکت‌های مهمی همچون سونی، توشیبا و تی‌سی‌ال، توانسته است رضایت‌خاطر کاربران عزیز خود را در زمینه تعمیر تلویزیون به دست آورد.

مهم‌ترین هدف ما در اصفهان سرویس آن است که بهترین خدمات ممکن را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم. چنانچه نیازمند هرگونه تعمیر و خدمات فنی دررابطه‌با تلویزیون خود هستید، می‌توانید اصفهان سرویس را به‌عنوان گزینه نخست در نظر بگیرید. ما تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا در سریع‌ترین زمان ممکن به کلیه مشکلات شما پاسخ دهیم.

تعمیر تلویزیون در اصفهان سرویس با پایین‌ترین نرخ ممکن صورت می‌گیرد تا نگرانی خاصی از بابت پرداخت هزینه‌های مربوط به این امر نداشته باشید. استفاده از قطعات اورجینال و همچنین، تست و بررسی مداوم تلویزیون‌ها دلایل اصلی مراجعه مجدد کاربران به اصفهان سرویس هستند؛ بنابراین، اگر قصد دارید یک‌بار برای همیشه از تمامی ایرادات فنی تلویزیون خود رهایی پیدا کنید، اصفهان سرویس را در نظر بگیرید.

هزینه تعمیر انواع تلویزیون کاملاً متغیر است.

سخن پایانی

امروزه تلویزیون‌ها به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده‌اند. ما از آن‌ها برای کسب اطلاعات و تماشای برنامه موردعلاقه خود استفاده می‌کنیم. درهرصورت، ممکن است که تلویزیون‌ها نیز با ایرادات فنی متعددی روبه‌رو شوند. در این حالت باید نسبت به عیب‌یابی و حل مشکلات مربوط به آن‌ها اقدام کرد.

روند تعمیر تلویزیون، خود به بخش‌های گوناگونی تقسیم شده است که هریک از آن‌ها باید با دقت بالایی انجام گیرند. تنها در این صورت می‌توان انتظار داشت که تلویزیون مدنظر به حالت اولیه خود باز گردد و امکان استفاده مجدد از آن وجود داشته باشد. تعمیرکاران مجرب اصفهان سرویس با سال‌ها تجربه در این زمینه، مفتخرند تا به شما کاربران گرامی کمک کنند.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا