📌 نمرات ChatGPT از نمرات دانشجویان بهتر است!

موضوعاتی که ChatGPT در آنها توانست بهتر از دانشجویان عمل کند، شامل علوم رایانه، مطالعات سیاسی، مهندسی و روانشناسی بود. این گزارش نشان داد به رغم اینکه ۷۰ درصد از اساتید استفاده از ChatGPT را سرقت ادبی می‌دانند، تقریبا سه چهارم دانشجویان از ChatGPT برای انجام دادن تکالیف خود استفاده می‌کنند. چت‌بات ChatGPT می‌تواند پاسخ‌های […]

خبرخوان یک نظر اضافه کنید 5 دقیقه زمان مطالعه
Blog article

blank
امتیاز بدید😊

موضوعاتی که ChatGPT در آنها توانست بهتر از دانشجویان عمل کند، شامل علوم رایانه، مطالعات سیاسی، مهندسی و روانشناسی بود.

این گزارش نشان داد به رغم اینکه ۷۰ درصد از اساتید استفاده از ChatGPT را سرقت ادبی می‌دانند، تقریبا سه چهارم دانشجویان از ChatGPT برای انجام دادن تکالیف خود استفاده می‌کنند. چت‌بات ChatGPT می‌تواند پاسخ‌های مفصلی را ارائه دهد و با استفاده از اعلان‌ها در گفت‌وگوها شرکت کند.

اعضای هیأت علمی «دانشگاه نیویورک ابوظبی»(NYUAD) در این پژوهش، سه پاسخ ارسالی دانشجویان به ۱۰ پرسش را ارزیابی کردند. این آزمایش طی ۳۲ دوره انجام شد. همچنین از ChatGPT خواسته شد تا سه مجموعه پاسخ را به ۱۰ پرسش ارائه دهد. سپس، پاسخ‌های چت‌بات با پاسخ‌های سه دانشجو مقایسه شدند.

یافته‌ها نشان دادند که پاسخ‌های ChatGPT در ۱۲ دوره از ۳۲ دوره، میانگین نمرات مشابه یا بالاتری نسبت به پاسخ‌های دانشجویان کسب کرده‌اند و تنها ریاضیات و اقتصاد، دو رشته‌ای هستند که دانشجویان در آنها به طور مداوم بهتر از هوش مصنوعی عمل می‌کنند.

چت‌بات ChatGPT تنها در مورد پرسش‌هایی بهتر از دانشجویان عمل کرد که به دانش واقعی نیاز دارند اما در مهارت‌هایی مانند خلاقیت و پاسخ‌دادن به پرسش‌های ترفندی که در تکالیف گنجانده شده بودند، بیشترین مشکل را داشت.

براساس این گزارش، یک توافق عمومی بین اساتید و دانشجویان وجود داشت مبنی بر اینکه استفاده از ChatGPT در کارهای دانشگاه باید مورد تایید قرار بگیرد. همچنین، دانشجویان توافق داشتند که در شغل آینده‌ خود می‌توانند کارهای روزمره را به ChatGPT بسپارند تا بتوانند روی کارهای اساسی و خلاقانه تمرکز کنند.

«طلال رهوان»(Talal Rahwan) و «یاسر زکی»(Yasir Zaki) اساتید علوم رایانه دانشگاه نیویورک ابوظبی و سرپرست‌های این پژوهش گفتند: فناوری‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT در حال حاضر به سطحی رسیده‌اند که می‌توانند در تعداد قابل توجهی از دوره‌های دانشگاهی، از دانشجویان پیشی بگیرند. علاوه بر این، همان طور که بررسی ما نشان می‌دهد، بیشتر دانشجویان قصد دارند از چنین فناوری‌هایی برای حل کردن تکالیف درسی استفاده کنند. این یافته‌ها نشان می‌دهند که ارزیابی کردن دانشجویان براساس تکالیف درسی ممکن است در عصر هوش مصنوعی به هدف خود عمل نکند و یک چالش جدی را برای مؤسسات آموزشی سراسر جهان به وجود بیاورد.

رهوان و زکی خاطرنشان کردند که مؤسسات آموزشی باید فورا سیاست‌های مناسب آکادمیک را تنظیم کنند.

دو فناوری مورد استفاده برای شناسایی متن تولید شده توسط هوش مصنوعی، برای بیان درست منشاء تکالیف با مشکل روبه‌رو شدند. فناوری «تکست کلاسیفایر»(Text Classifier) شرکت «OpenAI» تقریبا نیمی از متون ارسالی ChatGPT را به‌ عنوان متون تولید شده توسط انسان اشتباه گرفت. این در حالی بود که «جی‌پی‌تی زیرو»(GPTZero) تقریبا یک سوم از متون ارسالی را به همین روش طبقه‌بندی اشتباه گرفت.

رهوان و زکی گفتند: نمونه‌های کنونی طبقه‌بندی‌کننده‌ نوشتار مبتنی بر هوش مصنوعی نمی‌توانند استفاده از ChatGPT در تکالیف را به ‌طور قابل اعتماد تشخیص دهند. این امر هم به دلیل تمایل آنها به طبقه‌بندی کردن پاسخ‌های نوشته‌ شده توسط انسان به ‌عنوان متن تولید شده توسط هوش مصنوعی و هم به این دلیل است که متن تولید شده توسط هوش مصنوعی را می‌توان برای فرار از تشخیص ویرایش کرد. این نشان می‌دهد که اساتید به جای جلوگیری از استفاده از هوش مصنوعی در تکالیف باید راه‌حل‌های جایگزین را ارائه دهند.

سخنگوی اداره آموزش و دانش ابوظبی گفت: هوش مصنوعی این قدرت را دارد که آموزش را متحول کند اما برای تحقق یافتن این پتانسیل، باید بتوانیم هم فرصت‌ها و هم خطراتی را که این فناوری جدید به همراه دارد، درک کنیم. به همین دلیل است که ما فراخوانی را برای جمع‌آوری شواهد ارائه داده‌ایم تا بتوانیم از کسانی که در حوزه آموزش کار می‌کنند، بیاموزیم. این کار به ما کمک می‌کند تا تصمیم‌های درست بگیریم و بهترین بهره را از هوش مصنوعی مولد ببریم.

این پژوهش، در مجله «Scientific Reports» به چاپ رسید.

امتیاز بدید😊
برچسب ها: دانشجویان
این مقاله را به اشتراک بگذارید

نویسنده: تحریریه کارینت✅

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | 🚀 ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیگر مقالات این نویسنده را هم بخوانید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

similar content

👌 مطالب زیر را هم مطالعه کنید

کولر مستر از Orb X رونمایی کرد؛ ابزاری غول‌پیکر که شما را در بازی‌ها غوطه‌ور می‌کند

شرکت کولر مستر (Cooler Master) از یک ایستگاه یا پاد (Pod) چند‌منظوره

1 دقیقه زمان مطالعه

هوش مصنوعی بهتر از انسان شهرسازی می‌کند

این رویا، مظهر برنامه‌ریزی شهری و به نوعی تعریف مدینه فاضله یا

4 دقیقه زمان مطالعه

توسعه صنعتی پوشش‌هایی که باکتری و قارچ را از بین می‌برد

برنا/ محققان استرالیایی با همکاری شرکت بلواسکوپ استیل در حال توسعه پوشش‌هایی

2 دقیقه زمان مطالعه

نحوه رفع تاری صفحه در ویندوز 11

اگر در شرایط دسکتاپ معمولی صفحه نمایش تاری دارید، وضوح و تنظیمات

6 دقیقه زمان مطالعه

زمین تخت، بیگانگان فضایی و یک جدال ناتمام

خبرآنلاین/از بیگانگان فضایی باستانی گرفته تا توطئه‌های مطرح شده درباره بشقاب پرنده‌ها؛

6 دقیقه زمان مطالعه

قیمت برخی خودروهای مونتا

نایب رئیس شورای رقابت با تاکید بر اینکه مصوبه این‌شورا درمورد قیمت

0 دقیقه زمان مطالعه

دانشمندان موفق به ساخت سفیدترین رنگ سفید دنیا شدند

دکتر Xiulin Ruan، استاد مکانیک دانشگاه Purdue رنگ سفیدی ساخته که سفیدترین

2 دقیقه زمان مطالعه

ایکس باکس روی ساخت دنباله‌ای کار می‌کند که توسعه آن ممکن است ۱۰ سال طول بکشد

اطلاعات جدید به دست آمده نشان می‌دهد ایکس باکس در حال حاضر

0 دقیقه زمان مطالعه

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید