پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

نقاشی‌کشیدن پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نما/ ویدئو

پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای دنیا، آمکا، این‌بار به سراغ هنر رفته است. در ویدیویی که توسط سازنده این ربات، شرکت Engineered Arts منتشر شده، آمکا را درحال نقاشی‌کشیدن می‌بینیم و این ربات یک گربه را نقاشی می‌کند.

در ویدیوهایی که تا به امروز از آمکا منتشر شده‌اند، این ربات انسان‌نما می‌تواند احساسات مختلف انسانی را با چهره‌اش به نمایش بگذارد و به زبان‌های مختلف حرف بزند. این ربات از میکروفن‌ها، دوربین‌ها و سیستم تشخیص چهره بهره می‌برد. آمکا که از مدل زبانی GPT-3 استفاده می‌کرد، چند ماه پیش به مدل GPT-4 ارتقا یافت. حالا این ربات به‌لطف مدل هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن، توانسته است نقاشی هم بکشد.

استیبل دیفیوژن یک مدل هوش مصنوعی مولد برای تبدیل متن به عکس است که البته می‌تواند تصاویر را از طریق دستورهای متنی به یکدیگر تبدیل کند و همچنین تصاویر را کامل کرده یا گسترش دهد.

حالا Engieered Arts از همین مدل برای نقاشی‌کشیدن آمکا استفاده کرده، اما این شرکت برای انجام چنین کاری با چالش‌های مختلفی روبه‌رو بوده است. بااین‌وجود، تمرکز اصلی آن‌ها نقاشی‌کشیدن هرچه سریع‌تر آمکا بود تا برای بیننده جذاب باشد.

در ویدیوی منتشرشده، آمکا نحوه تولید تصاویر یا کشیدن آن‌ها را توضیح می‌دهد و می‌گوید که از طریق پروژه متن‌باز شبکه عصبی استیبل دیفیوژن می‌تواند نقاشی بکشد. آمکا پس از استفاده از این مدل هوش مصنوعی، تصویر را اسکلت‌بندی کرده و به وکتور تبدیل می‌کند و درنهایت هم نقاشی روی بوم کشیده می‌شود.

نقاشی پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای دنیا

در این ویدیو از آمکا خواسته می‌شود که یک گربه بکشد که آمکا چنین کاری را انجام می‌دهد و حتی درباره گربه‌ها هم صحبت می‌کند. نقاشی پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای دنیا چندان بد نیست و حتی آمکا در کنار نقاشی‌اش امضا هم می‌زند.

وقتی از آمکا درباره نقاشی‌اش سؤال پرسیده می‌شود، می‌گوید که اگر نقاشی‌اش را دوست ندارید، احتمالاً درکی از هنر ندارید!

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا