• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • نخستین بازیابی لامسه و حرکت در یک فرد فلج

نخستین بازیابی لامسه و حرکت در یک فرد فلج

توماس در مطالعه‌ای که توسط موسسه تحقیقات پزشکی Northwell Health انجام شد، تحت یک عمل جراحی قرار گرفت که در آن پنج تراشه کوچک در روشی موسوم به «بای‌پس عصبی دوگانه»( double neuro bypass) در مغز او کاشته شد. این تراشه‌ها سیگنال‌هایی را بین مغز، نخاع و دست‌های آسیب ‌دیده...

Article

Top-tech-news-ChatGPT-4-is-now-available-and-it-possesses-these-ten-almost-human-like-capabilities.-Alphabet-announced-plans-to-cut-approximately-12000-jobs-worldwide

توماس در مطالعه‌ای که توسط موسسه تحقیقات پزشکی Northwell Health انجام شد، تحت یک عمل جراحی قرار گرفت که در آن پنج تراشه کوچک در روشی موسوم به «بای‌پس عصبی دوگانه»( double neuro bypass) در مغز او کاشته شد. این تراشه‌ها سیگنال‌هایی را بین مغز، نخاع و دست‌های آسیب ‌دیده وی ارسال و تفسیر می‌کنند و به او اجازه حرکت می‌دهند.

چاد بوتون(Chad Bouton) که رهبری این مطالعه را بر عهده دارد، می‌گوید: ما به معنای واقعی کلمه در حال ارسال الگوهای الکتریکی بسیار شدید هستیم، اما به طور خلاصه، این کار، مدارها را فعال می‌کند، مدارهای آسیب دیده‌ای که در نخاع او هستند و سپس معتقدیم که شروع به تقویت این اتصالات می‌کند. گفته می‌شود نورون‌هایی که با هم پیام ارسال می‌کنند، به هم متصل می‌شوند.

توماس می‌گوید: وقتی برای اولین بار پس از حادثه به خانه آمدم، مدت‌ها از رختخواب بلند نشدم. من به مدت شش ماه، تنها یک بار در روز از رختخواب بیرون می‌آمدم. من همیشه گریه می‌کردم، چون استقلالم را از دست داده بودم.

نخستین بازیابی لامسه و حرکت در یک فرد مبتلا به فلج

چاد بوتون می‌گوید که معتقد است توماس اولین انسان در جهان است که «بای‌پس عصبی دوگانه» را دریافت می‌کند. این فناوری، مغز، نخاع و بدن را به امید بازیابی هر دو به یکدیگر متصل و توانایی حرکت و حس لامسه حتی در خارج از آزمایشگاه را فراهم می‌کند.

تا اینجای کار به نظر می‌رسد که این روش درمانی مؤثر است. توماس اکنون می‌تواند دست‌های خود را بلند کند.

نخستین بازیابی لامسه و حرکت در یک فرد مبتلا به فلج

توماس می‌گوید در حالی که هنوز راه زیادی در پیش دارد، موفقیت‌های کوچکی را تجربه می‌کند، از جمله اینکه می‌تواند صورتش را بخاراند و دست خواهرش را بگیرد.

او امیدوار است در آینده بتواند اشک‌هایش را پاک کند.

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...