پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

نحوه همگام سازی دو پوشه رایانه شخصی در ویندوز 10

سلام، خوبی؟ ویندوز 10 دارای تعداد زیادی پوشه و فایل است. علاوه بر این، با بهتر شدن رایانه ها و افزایش فضای ذخیره سازی، تعداد فایل ها افزایش می یابد. در نتیجه، هیچ کس دوست ندارد دسترسی به هیچ فایلی را از دست بدهد. در این موارد، ابزارهایی مانند برنامه های همگام سازی پوشه وجود دارد. این برنامه ها امکان تهیه پشتیبان های امنیتی در فضای ابری را فراهم می کند و به حل مشکلات سیستم کمک زیادی می کند. با این حال، امروز ما در مورد ابزاری صحبت خواهیم کرد که امکان همگام سازی پوشه ها بین درایوهای محلی را فراهم می کند. خوب، در این فرصت به شما نشان خواهیم داد که SyncToy، یک برنامه مایکروسافت چگونه کار می کند. این برنامه رایگان و آسان برای استفاده است. و از جمله عملکردهای آن این است که به شما امکان می دهد دو پوشه رایانه شخصی را در ویندوز 10 همگام سازی کنید.

SyncToy چیست و چگونه کار می کند؟

SyncToy یک پیشنهاد مایکروسافت برای کاربران ویندوز 10 است. عملکرد اصلی آن همگام سازی محتوای دو پوشه در یک رایانه است. علاوه بر این، از یک رابط گرافیکی جذاب اما ساده برای آسان‌تر کردن کار استفاده می‌کند. در وهله اول، برنامه را از این پیوند. پس از دانلود و نصب برنامه، این پنجره اولیه ظاهر می شود. از شما می خواهد که پوشه جدیدی را ایجاد کنید تا جفت شود.

یک پوشه جدید برای جفت شدن ایجاد کنید

از این پس پوشه‌ها به نام پوشه چپ و پوشه راست نامیده می‌شوند.

پوشه‌هایی را که باید جفت شوند انتخاب کنید

حالت های عملکرد برنامه.

از این پس، برنامه سه حالت مختلف عملکرد را ارائه می دهد. در زیر، به طور مختصر هر یک از آنها را توضیح خواهیم داد.

گزینه های SyncToy

در گزینه اول شما همه فایل ها و پوشه ها را همگام سازی می کنید. در نتیجه، اگر چیزی را از هر یک حذف کنیم، از دیگری نیز حذف خواهد شد. از طرف دیگر Echo تمام فایل های جدید و به روز شده را از پوشه چپ به راست کپی می کند. اگر فایلی را در سمت چپ حذف کنیم یا نام آن را تغییر دهیم، در سمت راست نیز حذف یا تغییر نام داده خواهد شد. در نهایت، Contribute فایل ها و پوشه های جدید و به روز شده را از چپ به راست کپی می کند. فایل‌هایی که از اولین نام تغییر کرده‌اند نیز به سمت راست تغییر نام داده می‌شوند، اما هیچ فایل یا پوشه‌ای در هیچکدام حذف نمی‌شود. در نتیجه، وقتی فایلی را در پوشه سمت چپ حذف می کنید، در سمت راست حذف نمی شود. پس از انتخاب گزینه مربوطه، لازم است یک نام به جفت اختصاص دهید.

نام را به جفت اختصاص دهید

سپس فرآیند همگام سازی داده های داخل پوشه آغاز می شود. من با توجه به اندازه پوشه چند ثانیه صبر می کنم.

همگام سازی پوشه

نتیجه گیری

در نهایت، نحوه همگام سازی دو پوشه در داخل رایانه شخصی در ویندوز 10 را دیدیم. از این پس، فقط باید فرآیند همگام سازی را به صورت دستی فعال کنید. این یک ابزار عالی برای مدیریت محتوای دو ابزار است. علاوه بر این، این یک برنامه ارائه شده توسط مایکروسافت است و رایگان است. امیدوارم از این پست لذت برده باشید. لطفاً مقاله ما را در مورد ZeroNet. خداحافظ!

منبع

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا