پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

نحوه نوشتن دستورات کارآمد در Midjourney برای تولید تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی

ابزار Midjourney اولین ابزار هوش مصنوعی در دنیای ایجاد تصاویر است.هیچ صدایی بلندتر از صدای این ابزار از نظر ایجاد تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی نیست. بسیار عالی که برخی از تصاویری که از آن بیرون می آیند تقریبا واقعی هستند و بسیار شبیه به حقیقت است.این ابزار دارای موارد خاصی است که نوشتن دستورات برای آنها چیزی بسیار مهم است که در هر ابزار دیگری خارج از عرف است. به عنوان مثال در ChatGPT در مورد نوشتن نکات دستوری صحبت کردیم که بیشتر آنها حول محور واضح و مستقیم بودن درخواست شما می چرخیدند.اما در اینجا باید وجود برخی عوامل دیگر را نیز در نظر بگیرید که بر روی تصویر تأثیر می گذارد. ، ما شما را به نحوه نوشتن دستورات Midjourney می بریم تا بهترین نتایج ممکن را از ابزار بدست آورید. این مقاله را با ما دنبال کنید.


كيف تكتب اوامر فعالة على Midjourney لإنشاء صور عن طريق الذكاء الاصطناعي

فرمان های Midjourney چیست؟

ابزار Midjourney ابزاری است که بر ادغام پیشرفت های فنی حرفه ای با دنیای نوآورانه تکیه دارد. این ابزار هوش مصنوعی است که برای ایجاد بر روی هوش مصنوعی متکی است. و از طریق دستوراتی که تایپ می کنید تصاویر جدید اختراع کنید.اما مثل ChatGPT نیست.شما با ChatGPT سر و کار دارید.این دوست شماست در کافه ای که نشسته اید.بلکه Midjourn یک طراح است.برای اینکه بتوانید از آن استفاده کنید باید به این فکر کنید که چگونه با یک طراح صحبت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.بنابراین فکر نکنید که با چیز ساده ای سروکار دارید، بلکه دستورات می تواند باشد و می گوید این یک GPS است که برنامه از آن پیروی می کند تا بتواند تولید کند. بهترین نتایج ممکن برای شماست.


كيف تكتب اوامر فعالة على Midjourney لإنشاء صور عن طريق الذكاء الاصطناعي 1

این ابزار می تواند با استفاده از دستورات ساده هوش مصنوعی، چه با استفاده از کلمات کلیدی و چه با استفاده از زبان طبیعی، تصاویری ایجاد کند و هر چه جزئیات و تلاش بیشتری برای مطلبی که نوشته می شود انجام دهید، قادر خواهید بود با تصاویر عالی و نتایج شگفت انگیز از ابزار بیایید. این یک چیز است. خیلی مهم است، چگونه نتایج شگفت انگیزی ایجاد می کنید؟ این چیزی است که در این مقاله می خواهیم توضیح دهیم.

1- اطلاعات واضح و صریح ارائه دهید

هر چه اطلاعات شما واضح تر و دقیق تر باشد، بهتر است. منظورم این است که مثلاً شما یک عکس از یک جنگل جادویی می خواهید جنگل جادویی در انگلیسی Enchanted است. Forest، وقتی این کلمه را می نویسید، ابزار متوجه می شود که نقاشی یا طرحی که بیرون می آید مربوط به این کلمه خاص است. بنابراین، وقتی می نویسید همان کلمه، تصویری از یک منطقه بزرگ با جنگل ها و درختان به شکلی زیبا برای شما ظاهر می شود، مانند هر جنگلی از هر بازی، برای مثال، جزئیات مهم هستند.

2- از نقاشی های دیگر بیاموزید. styles

هر روش طراحی با هوش مصنوعی دارای سبک خاصی در طراحی ها و اشکال خود است. سیاست های طراحی حداقلی وجود دارد که از جزئیات کوچک و نه پیچیده پیروی می کند. تصویر دارای کمترین تعداد نماد ممکن است. و اطلاعات، اما طرح‌های دیگری نیز وجود دارد، مانند Vector Art یا Gradient. سبک‌های طراحی مختلفی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن تصاویر مورد نیاز خود را ارائه دهید. به عنوان مثال، اینکه شما یک تصویر واقع گرایانه می خواهید، پس باید از کلمه Realism یا هر کلمه مشابه آن در درخواست خود برای نوشتن به Midjourney استفاده کنید. و بنابراین باید نوع و سبک طراحی مورد نظر خود را ذکر کنید.


كيف تكتب اوامر فعالة على Midjourney لإنشاء صور عن طريق الذكاء الاصطناعي 2

3- هر عنصر را در تصویر توصیف کنید

مهم است که تمام عناصر تشکیل دهنده تصویر مورد نظر شما از هوش مصنوعی را شرح دهید، از عناصر داخلی تصویر شروع کنید. مانند جنبه های خاص تصویر؛ فرض کنید تصویری در یک جنگل است و 5 گرگ در داخل تصویر وجود دارد که شکل و اندازه هر یک از این گرگ ها را توصیف می کند آیا این گرگ های بزرگ هستند؟ یا بچه ها هستند؟ چه رنگی؟ شرایطش چطوره؟آزادانه حرکت میکنه یا به شکارش حمله میکنه؟ درختان این جنگل چه اندازه و رنگی دارند؟ جزئیات خارجی نیز باید مشخص شود، مانند دوربین استفاده شده در این تصویر، نوع آن، نوع لنز، ابعاد و وضوح تصویر، و سایر مواردی که تصویر را مشخص می کند و جزئیات آن را ایجاد می کند.

نمونه ای از یک تصویر. تصویر

جنگل دلربا با بسته 5 گرگ که آزادانه در حال پرسه زدن هستند. نوع دوربین: Cannon R6 – نوع لنز: 250mm – نوع دوربین: DSLR – نکته: تاکید عمق میدان برای تمرکز به گرگ ها.

دستور بالا حاوی تمام جزئیاتی است که ابزار باید درباره تصویر بداند، از صحنه کلی که ابزار می بیند و ترسیم می کند، شروع می شود. و سپس کنترل کارهایی که عناصر تصویر انجام می دهند و همچنین نوع دوربین مورد استفاده انتخاب شده است، بنابراین این ابزار طرح رنگ را از خود دوربین و همچنین نوع لنز را برای تنظیم فاصله کانونی تصویر می گیرد. ، حتی نقطه فوکوس. همه این جزئیات به بهترین شکل ممکن برای درک شما از تصویر نشان داده می شوند.

4 – برای کاراکترهایی که نمایش می دهید اهداف تعیین کنید

فراموش نکنید که هنر بخشی از احساسات شما را برای قرار دادن در تصویر حمل می کند، این طبیعی است، بنابراین وقتی تصویر را با هوش مصنوعی می کشید، باید احساسات این شخصیت ها را در داخل تصویر برای ابزار توضیح دهید. در مثال قبلی به شما می گوییم که شما جنگلی دارید که در آن گرگ وجود دارد، هدف این گرگ ها در تصویر چیست؟ چرا حرکت می کنی؟ چی میبینی؟ تو در مورد آن چه فکر می کنی؟ وقتی این احساسات را درک کردید و آنها را به چیزی تبدیل کردید، می‌توانید بهترین عملکرد و ظاهر ممکن را از ابزار دریافت کنید. هر چه جزئیات شخصیت عمیق‌تر باشد، ابزار توانایی بیشتری برای بیان آنچه تصویر شما دارد را دارد.


كيف تكتب اوامر فعالة على Midjourney لإنشاء صور عن طريق الذكاء الاصطناعي 3

مثال

موضوع: شوالیه شجاعی که در تلاش قهرمانانه برای نجات پادشاهی است

توجه: بر عزم قهرمان تاکید کنید و در حالی که او به دوردست ها خیره می شود، تصمیم می گیرد و آماده رویارویی با چالش های پیش رو است. جوهر معماری قرون وسطایی در قلعه پادشاهی را به عنوان پس‌زمینه به تصویر بکشید.

در مثال بالا، از Midjourney خواستم تصویری از یک شوالیه بکشد که ماموریت نجات پادشاهی را دارد. او زندگی می کند، اما من یادداشتی از احساس شوالیه اضافه کردم، از او خواستم که اجازه دهد این تصویر آمادگی شوالیه را برای مأموریتی که قرار است انجام دهد، آماده است تا با خطری که با آن روبرو خواهد شد مبارزه کند، و با آمادگی کامل وارد ماجراجویی و چالش شوید در همان زمان از او خواستم قلعه ای را که این شوالیه از آن محافظت می کند در پس زمینه نمایش دهد که باعث افزایش عمق تصویر و عمق شخصیت می شود.

5 – استفاده از متون توضیحی

زبان، دوست من، مهمترین چیز در نوشتن دستور برای Midjourney است. از متن هایی که می نویسید برای توضیح هر چیزی که از ابزار لازم است استفاده کنید. زبان، دوست من، یک فاکتور بسیار مهم برای استفاده از آن کلماتی که می نویسید حرکات قلم مو هستند که توسط هوش مصنوعی حرکت می کنند. جادوی پایان ناپذیر.

6- از تصاویر به عنوان منبع استفاده کنید. برای الهام گرفتن

می توانید از دستور /describe ابزار استفاده کنید تا بتوانید از تصاویر دیگر به عنوان منبع ابزار با طراحی استفاده کنید. الهام گرفتن از آنها برای آنچه می کشید. تصاویر به طور کلی دارای معنای هزار کلمه هستند، بنابراین می توانید یک پیوند به یک تصویر اضافه کنید یا یک تصویر جدید اضافه کنید تا از آن الهام بگیرید، بنابراین از تصاویر به عنوان منبع الهام استفاده کنید. آنچه از ابزار می خواهید.


كيف تكتب اوامر فعالة على Midjourney لإنشاء صور عن طريق الذكاء الاصطناعي 4

7- وضوح تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید

منظورم این است که بدون تعیین اندازه و ابعاد تصویر به صورت دستی از Midjourney تصویری درخواست نمی کنید. تصویری با وضوح FHD؟ منظورم 1920 در 1080 است، آیا آن را در 16:9 می خواهید؟ از اندازه تصویر چه می خواهید؟ هدف آن چیست؟ پس‌زمینه تلفن، رسانه‌های اجتماعی یا چه چیزی؟ این عناصر را در تصویر انتخاب کنید تا به آنچه از ابزار مناسب شما است بیایید. آن را بدون کنترل خود بر روی دقت و ابعاد رها نکنید.

8- استانداردهای Midjourney را فراموش نکنید

از اینجا وارد سایت شوید.

دستورات مختلف Midjourney

Midjourney مانند هیچ ابزار هوش مصنوعی دیگری نیست که شما با آن سروکار دارید. می توان گفت که ذهن خودش را دارد، زیرا در اصل یک طراح است. شما با یک هوش مصنوعی طبیعی مانند آن سر و کار ندارید. در ChatGPT یا Google Bard، به نوعی مانند این است که شما با یک طراح گرافیک سر و کار دارید، بنابراین باید برخی از دستورات را که طراح درک می کند، دنبال کنید، مانند دوست شما نیست.

همچنین بخوانید: نکاتی برای نوشتن پیام‌های موثر در ChatGPT و Chatbots

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا