پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

نحوه فعال کردن مرور وب و افزونه ها در ChatGPT

برای فعال کردن مرور وب ChatGPT و افزونه‌ها، بهتنظیمات>ویژگی‌های آزمایشی بروید و این ویژگی‌ها را فعال کنید. برای انجام این کار به ChatGPT Plus نیاز دارید. یک چت جدید را شروع کنید، آن را روی GPT-4 تنظیم کنید و حالت «مرور» یا «افزونه» را انتخاب کنید. پس از فعال کردن حالت افزونه، باید افزونه‌ها را از فروشگاه نصب کنید.ChatGPT اکنون می تواند برای یافتن آخرین اطلاعات، وب را مرور کند. همچنین از افزونه‌های دیگر پشتیبانی می‌کند – به عنوان مثال، می‌تواند برای محاسبات به Wolfram، برای رزرو رستوران به OpenTable و برای سفارش‌های مواد غذایی به Instacart مراجعه کند. در اینجا نحوه روشن کردن این ویژگی ها آورده شده است.

چگونه مرور وب ChatGPT و افزونه ها را فعال کنیم

می‌توانید ویژگی‌ها و افزونه‌های مرور وب ChatGPT را از تنظیمات ChatGPT فعال کنید. با این حال، این ویژگی‌ها از ماه مه 2023 به طور انحصاری برای مشترکین ChatGPT Plus در دسترس هستند. می‌توانید با پرداخت 20 دلار در ماه در ChatGPT Plus مشترک شوید اگر این کار را نمی کنید تا به حال نکرده اید. علاوه بر این ویژگی‌ها، ChatGPT Plus به شما امکان دسترسی به قدرتمندترین و تواناترین مدل زبان GPT 4 را می‌دهد – نسخه رایگان ChatGPT از gpt-3.5-turbo استفاده می‌کند.

برای روشن کردن مرور وب و افزونه‌ها، پنجره تنظیمات ChatGPT را باز کنید. برای یافتن آن، به سایت ChatGPT بروید و روی کلیک کنید. سه نقطه (“…”) در سمت راست نام خود در گوشه سمت چپ پایین صفحه، و “تنظیمات” را انتخاب کنید.

برای دسترسی به پانل ویژگی‌های آزمایشی، روی «ویژگی‌های آزمایشی» در سمت چپ صفحه تنظیمات کلیک کنید.

ویژگی‌هایی را که می‌خواهید در اینجا استفاده کنید، روشن کنید. می توانید مرور وب، افزونه ها یا هر دو را فعال کنید. در آینده، سایر ویژگی‌های آزمایشی نیز ممکن است در اینجا ظاهر شوند.

اکنون، با استفاده از دکمه «گپ جدید»، یک چت جدید در ChatGPT شروع کنید.

قبل از نوشتن هر چیزی، روی GPT-4 به عنوان الگوی دلخواه خود کلیک کنید، سپس روی پیکان کشویی کلیک کنید و بین پیش‌فرض، مرور، یا افزونه‌ها را انتخاب کنید.

نحوه نصب افزونه های ChatGPT

در حالی که می‌توانید بدون هیچ کار اضافی از ویژگی‌های مرور استفاده کنید، واقعاً باید افزونه‌های مورد نیاز خود را در حالت افزونه فعال کنید. هنگامی که نسخه افزونه GPT-4 را انتخاب کردید، “افزونه ها فعال نیستند” را مشاهده خواهید کرد.

برای فعال کردن افزونه‌های خاص، روی پیکان کشویی در سمت چپ “افزونه‌ها فعال نیستند” کلیک کنید، سپس “فروشگاه افزونه‌ها” را انتخاب کنید. قوی>

ChatGPT به شما می گوید که پلاگین ها چگونه کار می کنند. توجه داشته باشید که آنها توسط OpenAI کنترل نمی شوند و می توانند بخش هایی از مکالمه ChatGPT را به یک سرویس خارجی ارسال کنند. در نهایت، توجه داشته باشید که ChatGPT خودش انتخاب می‌کند که چه زمانی از افزونه‌ها در طول چت استفاده کند، بر اساس اینکه کدام افزونه‌ها را فعال کرده‌اید.

برای ادامه روی OK کلیک کنید.

افزونه‌هایی را که می‌خواهید استفاده کنید انتخاب کنید و روی “نصب” کلیک کنید تا آنها را برای حساب ChatGPT خود نصب کنید. همچنین می توانید افزونه ها را از اکانت خود در اینجا حذف نصب کنید. پس از اتمام کار، فروشگاه افزونه را ببندید.

اکنون باید نمادهای کوچکی را که نمایانگر افزونه‌های فعال شما هستند، در زیر گزینه “GPT-4” در بالای صفحه مشاهده کنید.

روی منوی کشویی کنار این نمادها کلیک کنید تا ببینید کدام یک فعال هستند و افزونه های خود را روشن و خاموش کنید. همچنین می‌توانید از اینجا به فروشگاه افزونه دسترسی داشته باشید.

اکنون آماده استفاده از افزونه ها با ChatGPT هستید.

نحوه استفاده از مرور وب ChatGPT

برای فراخوانی ویژگی مرور وب، سؤالی بپرسید که به اطلاعات مبتنی بر اینترنت نیاز دارد، مانند «آخرین به‌روزرسانی در مورد OpenAI چیست؟» یا «چه کسی جایزه اسکار امسال را برد؟». ChatGPT “مرور وب…” را نمایش می دهد و سعی می کند اطلاعات را برای شما پیدا کند.

نحوه استفاده از افزونه های ChatGPT

وقتی افزونه‌ها را در تنظیمات خود فعال کردید، می‌توانید به ChatGPT دستور دهید تا یک افزونه خاص را برای یک کار استخدام کند. به عنوان مثال، می توانید بنویسید “از Wolfram برای محاسبه فاصله فعلی بین زمین و مریخ استفاده کنید.” ChatGPT به شما اطلاع می دهد که از چه افزونه ای استفاده کرده اید.

ChatGPT تجربه استاندارد مرورگر وب را کپی نمی کند. به جای ارائه کل صفحه وب، محتوای صفحه را با لحن محاوره ای، با تمرکز بر اطلاعات مربوط به درخواست شما، روایت می کند.

چه زمانی باید از مرور وب ChatGPT استفاده کنید؟

با قابلیت مرور وب، ChatGPT اکنون می‌تواند محتوای آنلاین را برای واکشی اطلاعات فعلی غربال کند. هوش مصنوعی می‌تواند برای یافتن پاسخ‌ها به اینترنت دسترسی داشته باشد.

این امکان‌ها را افزایش می‌دهد که شما می‌توانید آن را حتی بیشتر انجام دهید. برای مثال، نیازی به ارائه دستی اطلاعات جدیدتر از تاریخ پایان نیست. مدل اصلی ممکن است در سال 2021 از منظر دانش “گیر” کرده باشد، اما اگر می توانید برای یافتن اطلاعات به روزتر در وب بگردید – درست مانند چت بینگ.

نکته: وقتی این ویژگی را امتحان کردیم، همیشه ChatGPT را دریافت نمی‌کردیم که دائماً به وب دسترسی داشته باشد تا اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل یک کار را به دست آورد. با این حال، افزودن چیزی مانند “بررسی وب” به درخواست شما باعث می شود هر بار این کار را انجام دهد.

چه زمانی باید از افزونه های ChatGPT استفاده کنید؟

افزونه ها را به عنوان افزودنی به ChatGPT خود در نظر بگیرید. این ابزارهایی است که ChatGPT را قادر می سازد تا با خدمات شخص ثالث یکپارچه شود و قابلیت های آن را گسترش دهد. چه در حال بررسی بازارها، انجام ریاضیات یا مرور معاملات خرید باشید، این افزونه ها دروازه شما برای بسیاری از وظایف هستند.

طبق اطلاعات درباره افزونه‌ها در وبلاگ OpenAI، بسیاری از افزونه‌ها به ChatGPT کمک می‌کنند کار بهتری انجام دهد. برای مثال Wolfram برخی از عملیات های حسابی و ریاضی را در اختیار او قرار می دهد. FiscalNote مجموعه داده‌ها را برای مقاصد قانونی، سیاست‌گذاری و نظارتی در دسترس قرار می‌دهد. ما مطمئن هستیم که فهرست به مرور زمان گسترش خواهد یافت، اما در حال حاضر، می‌توانید افزونه‌های خام را در وبلاگ OpenAI یا با مرور فروشگاه افزونه‌های ذکر شده در بالا بررسی کنید.

معرفی ویژگی‌ها و پلاگین‌های مرور وب در ChatGPT Plus پیشرفت قابل توجهی در قدرتمندتر کردن و قابل استفاده‌تر کردن فناوری هوش مصنوعی نشان می‌دهد. با دسترسی به وب و افزونه‌های تخصصی، OpenAI به تازگی امکاناتی را که با ChatGPT امکان پذیر است افزایش داده است.

منبع: a7la-home

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا