نحوه فعال کردن شتاب سخت افزاری در کروم

اگر کاربر Google Chrome هستید و احساس می‌کنید که مرورگر شما اخیراً کند شده است، تنها نیستید. یکی از راه هایی که می توانید تجربه مرور Chome خود را بهبود بخشید، استفاده از شتاب سخت افزاری است. در اینجا نحوه فعال کردن شتاب سخت افزاری در Chrome آمده است. قبل...

Article

نحوه فعال کردن شتاب سخت افزاری در کروم_64653624297aa.jpeg

اگر کاربر Google Chrome هستید و احساس می‌کنید که مرورگر شما اخیراً کند شده است، تنها نیستید. یکی از راه هایی که می توانید تجربه مرور Chome خود را بهبود بخشید، استفاده از شتاب سخت افزاری است. در اینجا نحوه فعال کردن شتاب سخت افزاری در Chrome آمده است.

قبل از اینکه با راهنما شروع کنیم، باید بدانیم شتاب سخت افزاری به چه معناست و دقیقاً چگونه کار می کند. بیایید نگاهی بیندازیم.

شتاب سخت افزاری در Chrome چه می کند

شتاب سخت‌افزاری فرآیندی است که در آن سیستم شما برخی از وظایف پردازشی را از CPU به GPU منتقل می‌کند. این به کاهش بار روی CPU کمک می کند و باعث می شود سیستم شما سریعتر احساس شود. بیایید مثالی بزنیم که وقتی این تنظیم در مرورگر Google Chrome فعال می‌شود چه اتفاقی می‌افتد.

به خاطر داشته باشید که به طور معمول در Chrome مرور می کنید و چندین برگه باز دارید. ناگهان، یک کار فشرده منابع مانند پخش یک ویدیوی YouTube 4K یا ویرایش یک عکس با وضوح بالا در Canva آغاز می شود. در این حالت، استفاده از CPU به طور طبیعی افزایش می‌یابد، که ممکن است باعث کند مرورگر شما کند و کند شود.

وقتی شتاب سخت‌افزاری فعال است، Google Chrome برخی از کارها را از CPU شما تخلیه می‌کند و آنها را به GPU شما منتقل می‌کند. به این ترتیب، استفاده از CPU شما تحت کنترل باقی می‌ماند و در نتیجه عملکرد کلی بهتری خواهید داشت. این همچنین تضمین می کند که از تمام اجزای سیستم خود به طور موثرتری استفاده می کنید.

اکنون که می دانیم شتاب سخت افزاری چیست و چگونه کار می کند، زمان آن رسیده است که آن را در Chrome فعال کنیم.

چگونه شتاب سخت افزاری را در Chrome روشن یا خاموش کنیم

اگر از Google Chrome در macOS استفاده می‌کنید، باید دو مرحله را دنبال کنید تا مطمئن شوید که از شتاب سخت‌افزاری استفاده می‌کنید. اگر از Google Chrome در ویندوز استفاده می‌کنید، می‌توانید حالت عملکرد بالا Chrome را در تنظیمات Windows Graphics فعال کنید. در اینجا نحوه انجام همه این کارها آمده است.

1. شتاب سخت افزاری را در تنظیمات Chrome فعال کنید

مرحله 1: مرورگر Google Chrome را در رایانه خود باز کنید. روی نماد سه نقطه

کلیک کنید

مرحله ۲: اکنون روی تنظیمات کلیک کنید. با این کار تنظیمات Chrome در یک برگه جدید باز می‌شود.

به مرحله 3: در نوار جستجو، hardware

را تایپ کنید.

مرحله 4: گزینه ای به نام «استفاده از شتاب سخت افزاری در صورت موجود بودن» را مشاهده خواهید کرد. سوئیچ را برای آن فعال کنید.

مرحله 5: مرورگر Chrome را در رایانه خود راه اندازی مجدد کنید.

گاهی اوقات، ممکن است حتی پس از فعال کردن شتاب سخت افزاری در تنظیمات، سیستم شما همچنان وظایفی را به GPU شما اختصاص ندهد. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، می‌توانید Google Chrome را مجبور کنید با استفاده از Chrome Flags از شتاب سخت‌افزاری استفاده کند.

2. اجباری شتاب سخت افزاری در Chrome

مرحله ۱:Google Chrome را در رایانه خود باز کنید.

مرحله ۲: در نوار جستجو، chrome://flags را تایپ کنید و Enter را فشار دهید. با این کار تنظیمات Chrome باز می‌شود. پرچم ها.

برای مرحله 3: در نوار برچسب‌های جستجو، «بای پس از فهرست برنامه‌های نمایشی» را تایپ کنید.

مرحله ۴: دکمه را فشار دهید. فعال را انتخاب کنید.

مرحله 5: Google Chrome اکنون از شما می خواهد مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید، بنابراین این مرحله را دنبال کنید.

پس از انجام این کار، مطمئن شدم که شتاب سخت افزاری در مرورگر Google Chrome فعال است. همچنین می‌توانید فهرست برچسب‌های برتر ما را بررسی کنید تا Google Chrome را سریع‌تر کنید.

3. گرافیک با کارایی بالا را در تنظیمات ویندوز

فعال کنید

برای کاربران ویندوز، به این ترتیب می‌توانید حالت عملکرد بالا را برای Google Chrome در تنظیمات ویندوز انتخاب کنید.

مرحله 1: Windows + S را فشار دهید تا نوار جستجو در دستگاه Windows شما باز شود. “Graphics Settings” را تایپ کنید و آن را از نتایج باز کنید.

مرحله ۲: در بخش تنظیمات برگزیده عملکرد گرافیک، برنامه دسکتاپ را از لیست کشویی انتخاب کنید.

برای مرحله 3: مرور را فشار دهید.

مرحله 4: باید فایل chrome.exe را در سیستم خود پیدا کنید. مسیر پیش فرض این فایل

است

C:Program FilesGoogleChromeApplicationchrome.exe

با این حال، اگر مکان اختصاصی را برای نصب Google Chrome بر روی رایانه خود انتخاب کرده اید، باید این فایل را بر اساس آن مکان یابی کنید.

مرحله 5: فایل chrome.exe را انتخاب کنید و روی افزودن

کلیک کنید.

برای مرحله 6: اکنون، روی «گزینه‌ها» کلیک کنید. با این کار، پاپ‌آپ Graphics Preferences باز می‌شود.

مرحله ۷: «عملکرد بالا» را انتخاب کنید و روی ذخیره

کلیک کنید.

مرحله ۸: رایانه ویندوز خود را مجددا راه اندازی کنید.

مراحل فوق تضمین می‌کند که وقتی Google Chrome سعی می‌کند از منابع GPU در رایانه شما استفاده کند، Windows به Chrome اجازه می‌دهد تا به بهترین تنظیمات عملکرد از GPU شما دسترسی داشته باشد.

نکته: به راهنمای ما برای خاموش کردن شتاب سخت افزار مراجعه کنید. در Chrome و سایر مرورگرهای محبوب.

چگونه بررسی کنیم که آیا شتاب سخت‌افزاری در Chrome روشن است

اگر می خواهید بررسی کنید که آیا شتاب سخت افزاری در مرورگر Chrome شما روشن است، این مراحل را دنبال کنید. این برای Windows و macOS اعمال می‌شود.

مرحله ۱:Google Chrome را در رایانه خود باز کنید.

مرحله ۲: در نوار جستجو، chrome://gpu را تایپ کنید.

به مرحله 3: یک برگه جدید باز خواهد شد. در اینجا، بخش “وضعیت ویژگی های گرافیکی” را بررسی کنید. اگر اکثر گزینه‌ها می‌گویند «شتاب سخت‌افزار»، شتاب سخت‌افزاری در Chrome فعال می‌شود.

برای مرجع، وقتی شتاب سخت‌افزاری غیرفعال است، بخش وضعیت ویژگی‌های گرافیکی به این صورت است.

همچنین بخوانید: نحوه تغییر مکان در Chrome و Edge و Firefox

چگونه تشخیص دهیم که آیا شتاب سخت افزاری کمک می کند

شتاب سخت‌افزاری ممکن است در هر رایانه به خوبی کار نکند. اگر می‌خواهید بررسی کنید که برای شما کار می‌کند یا نه، از Open Web Technologies Demos استفاده کنید. این ابزارها را توسعه داده‌اند. توسط تیم Mozilla Firefox هستند، اما می توانید از آنها در Google Chrome نیز استفاده کنید.

در اینجا، می توانید از ابزارهایی مانند Zen Photon Garden استفاده کنید که به عنوان تست استرس برای سیستم شما عمل می کند. می توانید ببینید که آیا مرورگر شما با شتاب سخت افزاری عملکرد بهتری دارد یا خیر. اگر بعد از فعال کردن شتاب سخت افزاری متوجه کاهش عملکرد شدید، باید فوراً این تنظیم را غیرفعال کنید.

پرسش و پاسخ درباره شتاب سخت افزاری در Chrome

1. چگونه می توان سوسو زدن صفحه کروم را پس از فعال کردن شتاب سخت افزاری برطرف کرد؟

اگر صفحه Chrome شما پس از استفاده از شتاب سخت افزاری شروع به سوسو زدن می کند، ممکن است به این دلیل باشد که GPU شما به اندازه کافی قدرتمند نیست یا برای شتاب سخت افزاری بهینه نشده است. در چنین مواردی، باید شتاب سخت افزاری را غیرفعال کنید یا راه حل هایی مانند به روز رسانی درایورهای GPU را امتحان کنید. می‌توانید برای یافتن مقاله ما مراجعه کنید. راه‌هایی برای رفع سوسو زدن صفحه در Chrome.

2. چرا Chrome همچنان از CPU برای پخش ویدیو حتی پس از فعال شدن شتاب سخت افزاری استفاده می کند؟

این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که ویدیو از کدک استفاده می‌کند که توسط GPU شما پشتیبانی نمی‌شود. در چنین مواردی، حتی شتاب سخت‌افزاری نمی‌تواند به شما در پخش ویدیو با GPU کمک کند.

3. چرا Chrome پس از فعال کردن شتاب سخت‌افزار همچنان خراب می‌شود؟

تفاوت عملکرد پس از فعال شدن شتاب سخت افزاری به GPU رایانه شما بستگی دارد. در برخی موارد، مانند آخرین تراشه‌های M-سیلیکون در مک‌بوک‌های اپل، شتاب سخت‌افزاری می‌تواند عملکرد کروم را به دلیل معماری GPU کاهش دهد. دلیلش این است که این کارت‌های گرافیکی برای اهداف شتاب سخت‌افزاری بهینه نشده‌اند. بنابراین، اگر مرورگر Chrome شما همچنان خراب می‌شود، باید شتاب سخت‌افزاری را غیرفعال کنید.

ثبات بر عملکرد ارجح است

شتاب سخت‌افزاری می‌تواند تجربه مرور شما را در Google Chrome بسیار بهبود بخشد. با این حال، باید درک کرد که سرعت همه چیز نیست. مرورگر باید پایدار و قابل اعتماد برای حداکثر بهره وری باشد. بنابراین، اگر شتاب سخت افزاری باعث از کار افتادن سیستم شما می شود، بدون آن بهتر خواهید بود.

منبع: a7la-home

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...