پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
ویندوز

نحوه رفع خطای 0xc000007b در ویندوز

Computer running Windows 11
Hannah Stryker / How-To Geek

برای رفع خطای 0xc000007b Windows، می‌توانید رایانه شخصی خود را راه‌اندازی مجدد کنید، ویندوز را به‌روزرسانی کنید، برنامه را با امتیازات سرپرست اجرا کنید، بسته‌های Microsoft C++ Visual Redistributable را مجدداً نصب کنید، برنامه را مجدداً نصب کنید و فایل‌های سیستم خراب را برطرف کنید.

چه چیزی باعث کد خطا 0xc000007b می شود؟

معمولاً خطای 0xc000007b ویندوز نتیجه فایل های برنامه خراب است. همچنین ممکن است به دلیل تضاد بین نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی نرم افزار و سیستم عامل ویندوز.

شماره خطا معمولاً با پیامی همراه است که می گوید “برنامه به درستی شروع نشد” و از شما می خواهد که برنامه را ببندید. در بیشتر موارد، مهم نیست که چند بار برنامه یا بازی مورد نظر را راه اندازی کنید، خطا همچنان ظاهر می شود. خوشبختانه، شما چند راه برای رفع این مشکل دارید.

مرتبط: نحوه استفاده از حالت ایمن برای تعمیر رایانه شخصی ویندوزی (و زمانی که باید)

رفع خطای Windows 0xc000007b: 6 روش

بسته به علت دقیق مشکل، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید خطای 0xc000007b را برطرف کنید. برای اینکه حل مشکل را برای شما آسان کنیم، با ساده ترین راه حل ها شروع می کنیم و به تدریج به سمت راه حل های پیشرفته تر کار می کنیم.

کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید

یک دلیل احتمالی برای دریافت خطای بالا این است که رایانه شما دارای یک نقص جزئی است. در این صورت، می توانید رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا احتمالاً مشکل حل شود. (راه اندازی مجدد دستگاه های شما اغلب بسیاری از مشکلات را برطرف می کند.)

برای راه اندازی مجدد ویندوز 11 یا 10 PC، منوی “Start” را باز کنید، نماد Power را انتخاب کنید و “Restart” را انتخاب کنید.

وقتی رایانه شما دوباره روشن شد، برنامه خود را اجرا کنید و ببینید آیا کار می‌کند یا خیر.

مرتبط: چرا راه اندازی مجدد کامپیوتر بسیاری از مشکلات را برطرف می کند؟

به‌روزرسانی ویندوز

یکی دیگر از دلایل ظاهر شدن خطای 0xc000007b این است که از نسخه قدیمی ویندوز استفاده می کنید. نسخه‌های نرم‌افزار قدیمی‌تر معمولاً مشکلات زیادی ایجاد می‌کنند، و می‌توانید با به‌روزرسانی سیستم خود به آخرین نسخه آن را برطرف کنید.

اگر در ویندوز 11 هستید، می‌توانید آن را بررسی و نصب کنید با باز کردن تنظیمات (با استفاده از Windows+i)، انتخاب “Windows Update” در سمت چپ، و کلیک بر روی “Check for Updates” در سمت راست، آخرین به روز رسانی ها را باز کنید.

در ویندوز 10، شما را باز خواهید کرد تنظیمات (با فشار دادن Windows+i)، «به‌روزرسانی و امنیت» را انتخاب کنید و روی «بررسی به‌روزرسانی‌ها» کلیک کنید.

هنگامی که به‌روزرسانی‌های موجود را نصب کردید، رایانه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید و احتمالاً مشکل شما برطرف خواهد شد.

مرتبط: نحوه به‌روزرسانی ویندوز 11

برنامه خود را با حقوق سرپرست اجرا کنید

برخی برنامه‌ها برای عملکرد صحیح به حقوق سرپرست نیاز دارند و ممکن است یکی از آنها متعلق به شما باشد. در این مورد، برنامه خود را با امتیازات سرپرست راه اندازی کنید و ببینید آیا کار می کند یا خیر. این می تواند به رفع خطای 0xc000007b شما کمک کند.

برای انجام این کار، میانبر برنامه خود را پیدا کنید. سپس، روی این میانبر کلیک راست کرده و “Run as Administrator” را در منو انتخاب کنید.

در اعلان «کنترل حساب کاربری»، «بله» را انتخاب کنید. اکنون برنامه شما راه اندازی می شود.

اگر برنامه شما در حالت سرپرست به خوبی کار می‌کند، حالت مدیریت را به صورت پیش فرض قرار دهید تا با برنامه خود با مشکل مواجه نشوید. برای انجام این کار، روی میانبر برنامه خود کلیک راست کرده و “Properties” را انتخاب کنید.

توجه: حالت سرپرست فقط برای میانبر برنامه خاصی که انتخاب می‌کنید اعمال می‌شود. اگر همان برنامه را از منوی دیگری باز کنید، بگویید منوی «شروع»، مستقیماً با حقوق سرپرست باز نمی‌شود.

در “Properties”، در بالا، برگه “Shortcut” را انتخاب کنید. سپس، روی دکمه «پیشرفته» کلیک کنید.

Select Shortcut > Advanced.” width=”418″ height=”500″ src=”/pagespeed_static/1.JiBnMqyl6S.gif” onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”/> پیشرفته.” width=”418″ height=”500″ src=”https://www.howtogeek.com/pagespeed_static/1.JiBnMqyl6S.gif” onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”></p><p>در پنجره باز شده، گزینه Run as Administrator را فعال کنید. سپس، «OK» را انتخاب کنید.</p><p>به پنجره “Properties” برگردید، “Apply” و سپس “OK” را انتخاب کنید.</p><p>و بس. میانبر برنامه انتخابی شما اکنون همیشه با امتیازات سرپرست راه اندازی می شود.</p><p><strong>مرتبط:</strong> «اجرا به عنوان مدیر» در ویندوز 10 به چه معناست؟</p><h3><span class=نصب مجدد Microsoft Visual C++ Redistributable

بسته‌های قابل توزیع مجدد Microsoft Visual C++ به برنامه‌های مختلف نصب شده شما اجازه عملکرد می‌دهند. ممکن است یک یا چند مورد از این بسته‌ها خراب شده‌اند و مشکلاتی را در برنامه‌های شما ایجاد کرده‌اند.

در این صورت، این بسته‌ها را حذف نصب و دوباره نصب کنید تا مشکلات مربوط به آن‌ها و برنامه‌هایتان را برطرف کنید.

برای انجام این کار، ابتدا کنترل پنل را باز کنید می‌توانید این ابزار را با دسترسی به منوی «شروع»، جستجوی «کنترل پنل» و انتخاب مورد در نتایج جستجو باز کنید.

در کنترل پنل، در بخش «برنامه‌ها»، «حذف برنامه» را انتخاب کنید.

صفحه زیر همه برنامه های نصب شده شما را نشان می دهد. در اینجا، تمام بسته‌های «Microsoft Visual C++ Redistributable» را پیدا کنید و نام هر بسته را یادداشت کنید. هنگام بارگیری مجدد بسته ها به این نام ها نیاز خواهید داشت.

سپس، یک بسته را انتخاب کنید و “حذف نصب” را در بالا انتخاب کنید. سپس، در اعلان «کنترل حساب کاربری»، «بله» را انتخاب کنید.

در پنجره‌ای که باز می‌شود، «حذف نصب» را انتخاب کنید و راهنمای حذف نصب را دنبال کنید.

دو مرحله بالا را برای حذف همه بسته ها از سیستم خود دنبال کنید. سپس، کامپیوتر خود را راه اندازی مجدد کنید.

وقتی رایانه شخصی شما روشن شد، مرورگر وب خود را باز کنید و به Microsoft Visual سایت C++ قابل توزیع مجدد. از آنجا، آخرین بسته‌ها را دانلود کرده و روی رایانه خود نصب کنید.

سپس، برنامه مورد نظر را باز کنید و ببینید آیا کار می‌کند یا خیر.

مرتبط: چرا این همه “Microsoft Visual C++ Redistributable” روی رایانه شخصی من نصب شده است؟

برنامه خود را حذف نصب و دوباره نصب کنید

یکی از دلایلی که برنامه شما راه اندازی نمی شود این است که فایل های اصلی برنامه معیوب هستند. این فایل‌ها ممکن است به دلایل مختلف، از جمله تداخل سایر برنامه‌ها و ویروس‌ها، معیوب شوند.

یک راه آسان برای رفع این فایل ها حذف نصب و نصب مجدد برنامه در رایانه شخصی است. با این کار فایل‌های موجود برنامه حذف می‌شود و فایل‌های جدید در حال کار روی سیستم شما قرار می‌گیرد.

برای حذف یک برنامه در Windows 11، به Settings > Apps > Apps & Features بروید و برنامه مورد نظر را برای حذف پیدا کنید. سپس، در کنار برنامه موجود در لیست، روی سه نقطه کلیک کرده و «Uninstall» را انتخاب کنید. برای تأیید عملکرد خود، “Uninstall” را در اعلان انتخاب کنید.

در ویندوز 10، تنظیمات را باز کرده و کلیک کنید “برنامه ها.” سپس، برنامه را برای حذف در لیست پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. برای خلاص شدن از شر برنامه، «Uninstall» و سپس «Uninstall» را انتخاب کنید.

وقتی برنامه شما حذف شد، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. سپس، برای نصب مجدد برنامه، روی فایل نصب کننده برنامه خود دوبار کلیک کنید.

مرتبط: نحوه حذف نصب یک برنامه در ویندوز 11

رفع فایل های خراب ویندوز

مثل فایل‌های اصلی برنامه‌تان، فایل‌های اصلی سیستم ویندوز شما ممکن است خراب شده باشند و باعث ایجاد مشکلاتی در راه‌اندازی برنامه‌ها شوند. در این مورد، می‌توانید از ابزار داخلی سیستم بررسی فایل (SFC) برای پیدا کردن و فایل های خراب را در رایانه خود برطرف کنید.

این ابزار به خودی خود اجرا می شود، به این معنی که به طور خودکار فایل های معیوب را در رایانه شما شناسایی کرده و آنها را با فایل های کار جایگزین می کند. می توانید از این ابزار از پنجره Command Prompt به شرح زیر استفاده کنید.

یک پنجره Command Prompt را راه اندازی کنید در رایانه شخصی ویندوز 10 یا 11 شما. می توانید این کار را با باز کردن منوی “شروع”، جستجوی “Command Prompt” و انتخاب “Run as Administrator” در سمت راست انجام دهید.

در اعلان «کنترل حساب کاربری» که باز می‌شود، «بله» را انتخاب کنید.

سپس، دستور زیر را در Command Prompt تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

DISM.exe /آنلاین /Cleanup-image /Restorehealth

این دستور از Windows Update درخواست می‌کند تا فایل‌های مورد نیاز برای تعمیر سیستم خراب را به رایانه شما ارائه دهد. بنابراین، اجرای فرمان ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

هنگامی که اجرای دستور به پایان رسید، دستور زیر را برای اسکن و رفع فایل های خراب در سیستم خود اجرا کنید:

sfc /scannow

هنگامی که اجرای دستور به پایان رسید، همه فایل‌های خراب شما برطرف می‌شوند.

و خطای Windows 0xc000007b شما اکنون برطرف شده است. ادامه دهید و از برنامه مورد علاقه خود در رایانه شخصی خود لذت ببرید!

مرتبط: چگونه کد خطای 0x80070005 “Windows Upgrade Failed” را برطرف کنیم

منبع: how to geek

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا