پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
ویندوز

نحوه افزایش سرعت بوت ویندوز 11

Computer with Windows Lock Screen
Hannah Stryker / How-To Geek

می‌توانید با فعال کردن Fast Startup، غیرفعال کردن برنامه‌های غیر ضروری در لیست برنامه‌های راه‌اندازی، و ارتقا درایو SSD یا RAM، زمان بوت ویندوز 11 را بهبود بخشید.

آیا رایانه شخصی Windows 11 شما است خیلی آهسته در راه اندازی؟ چند تغییر وجود دارد که می‌توانید انجام دهید، از تغییر تنظیمات گرفته تا ارتقای سخت‌افزار، که زمان راه‌اندازی رایانه‌تان را بهبود می‌بخشد تا هرگز منتظر نمانید.

حالت راه اندازی سریع ویندوز 11 را روشن کنید

یک راه سریع و بدون دردسر برای بهبود زمان بوت ویندوز 11 رایانه شخصی، روشن کردن Fast Startup است. همانطور که از نام آن پیداست، این ویژگی به رایانه شما اجازه می‌دهد با بارگیری فعالیت های خود از یک فایل به جای راه اندازی آنها از ابتدا.

یک نکته در هنگام فعال کردن این ویژگی این است که هنگام خاموش شدن، همه به‌روزرسانی‌های Windows شما به درستی نصب نمی‌شوند. دلیلش این است که Fast Startup به طور کامل خاموش نمی شود و دستگاه خود را روشن کنید. برای چنین مواردی، به جای رایانه‌تان را مجددا راه‌اندازی کنید “https://www.howtogeek.com/748862/how-to-turn-off-a-windows-11-pc/”>خاموش کردن آن، و به روز رسانی های شما بدون مشکل نصب می شوند.

برای شروع فرآیند فعال‌سازی Fast Startup، کنترل پنل را در کامپیوتر شما. می‌توانید این کار را با باز کردن منوی «شروع»، جستجوی «کنترل پنل» و انتخاب آن مورد در نتایج جستجو انجام دهید.

وقتی پنل کنترل باز می‌شود، «سیستم و امنیت» را انتخاب کنید.

از بخش «گزینه‌های پاور»، «تغییر کاری که دکمه‌های پاور انجام می‌دهند» را انتخاب کنید.

در صفحه زیر، در بالا، روی “تغییر تنظیماتی که در حال حاضر در دسترس نیستند” کلیک کنید. سپس گزینه «روشن کردن سریع راه اندازی (توصیه شده)» را فعال کنید و «ذخیره تغییرات» را انتخاب کنید.

راه اندازی سریع اکنون در رایانه شخصی شما فعال است. دفعه بعد که رایانه خود را خاموش و دوباره روشن می کنید، متوجه می شوید که کمی سریعتر راه اندازی می شود.

مرتبط: چگونه انیمیشن ها را در ویندوز 11 خاموش کنیم

برنامه‌ها را از فهرست برنامه‌های راه‌اندازی ویندوز 11 حذف کنید

یک راه دیگر برای افزایش سرعت بوت ویندوز 11، غیرفعال کردن برنامه های ناخواسته است. در لیست برنامه راه اندازی شما. این برنامه‌ها با روشن کردن رایانه به‌طور خودکار راه‌اندازی می‌شوند و زمان راه‌اندازی شما افزایش می‌یابد. می‌توانید برنامه‌هایی را که به آن‌ها نیاز ندارید، از این فهرست حذف کنید، که به بهبود زمان راه‌اندازی شما کمک می‌کند.

برای انجام این کار، ابتدا Task Manager را روی رایانه شخصی خود راه اندازی کنید. . می‌توانید این کار را با کلیک راست روی نماد منوی شروع و انتخاب «Task Manager» انجام دهید.

در Task Manager، در بالا، روی برگه “Startup” کلیک کنید.

در برگه «راه‌اندازی»، فهرستی از برنامه‌هایی را می‌بینید که با روشن کردن رایانه شخصی خود به‌طور خودکار راه‌اندازی می‌شوند. در اینجا، برنامه‌هایی را که نمی‌خواهید هنگام راه‌اندازی رایانه شخصی باز شوند، پیدا کنید. سپس، روی هر برنامه کلیک راست کرده و «غیرفعال کردن» را انتخاب کنید.

نکته: در آینده، به یک برنامه را دوباره فعال کنید تا در هنگام راه اندازی رایانه شخصی شما راه اندازی شود، روی آن برنامه در لیست کلیک راست کرده و “فعال کردن” را انتخاب کنید.

وقتی نوبت به انتخاب برنامه‌هایی برای غیرفعال کردن در راه‌اندازی رایانه‌تان می‌رسد، باید مراقب باشید که سرویس‌هایی را که به آن‌ها متکی هستید مختل نکنید. برای مثال، اگر Dropbox یا Google Drive را غیرفعال کنید، فایل‌های شما به‌طور خودکار با روشن کردن رایانه‌تان همگام‌سازی نمی‌شوند. شما فقط می‌خواهید برنامه‌هایی را غیرفعال کنید که مطلقاً نمی‌خواهید به‌طور خودکار باز شوند.

و بس. در بوت بعدی، متوجه خواهید شد که رایانه شما کمی سریعتر روشن می شود. لذت ببرید!

مرتبط: چگونه برنامه های راه اندازی را در ویندوز غیرفعال کنیم

SSD خود را تعویض کرده و RAM خود را ارتقا دهید

اکثر رایانه‌های شخصی مدرن که ویندوز 11 دارند احتمالاً از SSD (درایو حالت جامد)، که خوب است زیرا نسبتا سریعتر از درایو دیسک سخت. با این حال، اگر متوجه شدید که دستگاه شما کندتر از آنچه که باید بوت می‌شود، باید از یک SSD جدیدhref=”https://www.howtogeek.com/775303/best-internal-ssd/”>استفاده کنید. برای افزایش زمان بوت شما.

همچنین می‌توانید برای بهبود، رم خود را ارتقا دهید زمان بوت کامپیوتر شما با RAM بیشتر، رایانه شما حافظه فرار بیشتری خواهد داشت. برای بارگیری موارد موقت در آن. این باعث بهبود زمان بوت و همچنین بهبود کلی در عملکرد رایانه شما می شود.

منبع: how to geek

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا