نحوه اضافه کردن نقاط گلوله در Word

برای افزودن نقاط گلوله در Word، Ctrl+Shift+L (ویندوز) یا Command+Shift+L (Mac) را فشار دهید. یا روی دکمه “Bullets” در برگه “Home” روبان کلیک کنید. می‌توانید با تایپ کردن * (ستاره) در یک خط خالی و فشار دادن Spacebar، فهرست گلوله‌های از پیش قالب‌بندی شده را شروع کنید. افزودن نقاط گلوله...

Article

نحوه اضافه کردن نقاط گلوله در Word_6390a52dd5ebe.jpeg

Microsoft Word logo on a blue background.

برای افزودن نقاط گلوله در Word، Ctrl+Shift+L (ویندوز) یا Command+Shift+L (Mac) را فشار دهید. یا روی دکمه “Bullets” در برگه “Home” روبان کلیک کنید. می‌توانید با تایپ کردن * (ستاره) در یک خط خالی و فشار دادن Spacebar، فهرست گلوله‌های از پیش قالب‌بندی شده را شروع کنید.

افزودن نقاط گلوله به شما کمک می‌کند لیست های خود را سازماندهی کنید و خواندن اسناد شما را آسان تر می کند. در Word، می توانید با استفاده از میانبر صفحه کلید، گزینه نوار و گزینه خودکار، یک نقطه گلوله را وارد کنید. نحوه استفاده از این گزینه ها را به شما نشان خواهیم داد.

مرتبط: چگونه با استفاده از صفحه کلید یک لیست شماره گذاری شده در Word ایجاد کنیم

نحوه وارد کردن نقاط گلوله در Word با میانبر صفحه کلید

اگر یک نینجا صفحه کلید هستید، Word یک میانبر صفحه کلید که به شما امکان می دهد لیست گلوله جدیدی را شروع کنید یا گلوله هایی را به متن موجود اضافه کنید.

مرتبط: همه بهترین میانبرهای صفحه کلید Microsoft Word

برای استفاده از آن، در سند Word خود، مکان نما را در جایی که می خواهید یک لیست شروع کنید، قرار دهید. یا اگر می‌خواهید آن را به فهرست تبدیل کنید، یک قطعه متن موجود را انتخاب کنید.

Select text in Word.

در صفحه‌کلید خود، Ctrl+Shift+L (ویندوز) یا Command+Shift+L (Mac) را فشار دهید. با این کار بلافاصله یک لیست گلوله در سند شما شروع می شود یا هر متن برجسته شده را به عنوان نقطه گلوله قالب بندی می کند.

Press the keyboard shortcut to add bullets.

برای افزودن موارد بیشتر به لیست خود، مکان نما را در انتهای آخرین مورد در لیست قرار دهید. سپس، Enter را فشار دهید تا یک خط جدید شروع شود.

Press Enter to enter a new line in a bullet list.

برای پایان دادن به لیست گلوله، دوبار Enter را فشار دهید.

و اینگونه موارد خود را در اسناد Word خود سازماندهی می کنید.

مرتبط: چگونه برای تنظیم مجدد صفحات در Microsoft Word

نحوه اضافه کردن گلوله با استفاده از گزینه روبان در Word

یک راه گرافیکی برای افزودن گلوله‌ها در سند Word استفاده از گزینه روی روبان. در اینجا، می‌توانید یکی از بسیاری از نمادهای گلوله را انتخاب کنید و همچنین نماد یا تصویر خود را اضافه کنید.

برای شروع، در سند خود، مکان نما را در جایی که می خواهید فهرست گلوله خود را شروع کنید، قرار دهید. یا، متن موجود خود را برای تبدیل آن به فهرست انتخاب کنید.

Highlight the text in Word.

از روبان Word در بالا، برگه “Home” را انتخاب کنید. سپس، به دنبال دکمه گلوله (سه خط در کنار سه نقطه) باشید. برای استفاده از سبک گلوله پیش‌فرض روی آن کلیک کنید، یا برای مشاهده گزینه‌های گلوله بیشتر، روی نماد فلش رو به پایین کلیک کنید.

d986d8add988d987 d8a7d8b6d8a7d981d987 daa9d8b1d8afd986 d986d982d8a7d8b7 daafd984d988d984d987 d8afd8b1 word 6390a53541f84

شما چندین نماد گلوله مختلف را برای افزودن به سند خود خواهید دید. یکی را که دوست دارید انتخاب کنید و Word آن را برای شما اضافه خواهد کرد.

Choose a bullet style.

مرتبط: نحوه درج نقاط Bullet در صفحه گسترده اکسل

چگونه یک گلوله سفارشی در Word اضافه کنیم

اگر می‌خواهید از نماد یا تصویر خاصی به‌عنوان نماد گلوله استفاده کنید، از منوی گلوله باز، «Define New Bullet» را انتخاب کنید.

d986d8add988d987 d8a7d8b6d8a7d981d987 daa9d8b1d8afd986 d986d982d8a7d8b7 daafd984d988d984d987 d8afd8b1 word 6390a536dcba1

در کادر گفتگوی «تعریف گلوله جدید»، به از یک نماد به عنوان نماد گلوله استفاده کنید، روی دکمه “سمبل” کلیک کنید. سپس، یک نماد را در صفحه زیر انتخاب کنید و روی «OK» کلیک کنید.

Select the "Symbol" button.

برای از یک تصویر به عنوان نماد گلوله استفاده کنید، دکمه «تصویر» را انتخاب کنید. سپس منبع تصویر خود و خود تصویر را انتخاب کنید.

Select the picture source.

به کادر محاوره‌ای «تعریف گلوله جدید» برگردید، در پایین، «OK» را انتخاب کنید.

Choose "OK" at the bottom.

اکنون می توانید نماد گلوله انتخابی خود را در سند خود مشاهده کنید.

A custom bullet style in Word.

همه چیز آماده است.

مرتبط: نحوه درج نمادهای موسیقی در یک سند Word

نحوه راه‌اندازی فهرست گلوله‌های پیش‌فرمت‌شده در Word

اگر اغلب نیاز به ایجاد فهرست در اسناد خود دارید، Word میانبری را ارائه می دهد که به طور خودکار یک لیست گلوله جدید را شروع می کند.

برای استفاده از آن، در سند Word خود، در یک خط خالی * (ستاره) را تایپ کنید و سپس Spacebar را فشار دهید.

Type * and press Enter.

متوجه خواهید شد که Word یک لیست گلوله جدیدی را شروع کرده است. اکنون می توانید شروع به اضافه کردن موارد به این لیست کنید.

و اینگونه است که از نقاط گلوله Word برای سازماندهی فهرست های خود در اسناد خود استفاده می کنید. بسیار مفید!

می‌خواهید ترتیب گلوله های شما در Word؟ اگر چنین است، یک راه آسان برای انجام آن وجود دارد.

موارد مرتبط: چگونه یک لیست شماره گذاری شده یا گلوله ای را در Microsoft Word معکوس کنیم

منبع

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...