• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • نحوه استفاده از جستجوی پیشرفته توییتر: راهنمای نهایی

نحوه استفاده از جستجوی پیشرفته توییتر: راهنمای نهایی

توییتر یکی از جذاب‌ترین جوامع در اینترنت است که به دلیل محتوای متنوعش از اخبار، میم‌ها، و تعامل با دوستان گرفته تا به‌روزرسانی‌های دولتی و موارد دیگر شناخته شده است. اما آیا می دانستید که توییتر یک ویژگی قدرتمند دارد که در آن می توانید توییت های خاصی را با...

Article

نحوه استفاده از جستجوی پیشرفته توییتر: راهنمای نهایی_646a7c077c1be.jpeg

توییتر یکی از جذاب‌ترین جوامع در اینترنت است که به دلیل محتوای متنوعش از اخبار، میم‌ها، و تعامل با دوستان گرفته تا به‌روزرسانی‌های دولتی و موارد دیگر شناخته شده است. اما آیا می دانستید که توییتر یک ویژگی قدرتمند دارد که در آن می توانید توییت های خاصی را با استفاده از فیلترهای سفارشی جستجو کنید؟ در اینجا نحوه استفاده از جستجوی پیشرفته توییتر برای غنی‌سازی تجربه‌تان آمده است.

ویژگی جستجوی پیشرفته در سایت دسکتاپ توییتر بهترین عملکرد را دارد. با این حال، می توانید از آن در گوشی های اندروید و iOS نیز استفاده کنید. اما جستجوی پیشرفته در توییتر دقیقا چیست؟ بیایید با اصول اولیه شروع کنیم.

جستجوی پیشرفته توییتر چیست

جستجوی پیشرفته به شما امکان می دهد توییت ها را با هر فیلتر ممکن جستجو کنید. می‌توانید توییت‌هایی را جستجو کنید که حاوی یک کلمه یا عبارت خاص هستند، توییت‌هایی که در محدوده تاریخی خاصی ایجاد شده‌اند، یا حتی توییت‌هایی را براساس سطوح تعامل جستجو کنید.

شما می توانید با باز کردن مستقیم آن در یک مرورگر وب (جایی که وارد سیستم شده اید) در رایانه خود به جستجوی پیشرفته توییتر دسترسی پیدا کنید. یا می توانید روی نماد سه دکمه کلیک کنید و پس از تکمیل عبارت جستجوی معمولی خود، “جستجوی پیشرفته” را انتخاب کنید.

نحوه استفاده موثر از ویژگی های جستجوی پیشرفته توییتر

جستجوی پیشرفته توییتر یک ابزار قدرتمند و بسیار مفید برای افراد در صنعت بازاریابی است. با این حال، هر کاربر معمولی می تواند از این ویژگی ها برای فیلتر کردن توییت ها بر اساس علایق خود استفاده کند. در اینجا یک راهنمای کامل برای تمام ویژگی های آن وجود دارد.

توجه: هنگام انجام جستجوی پیشرفته توییتر می‌توانید از چندین فیلتر به طور همزمان استفاده کنید.

با استفاده از کلمات و عبارات جستجو کنید

تویتر پنج راه برای جستجوی توییت ها با استفاده از کلمات و عبارات خاص دارد. در اینجا نحوه کار آنها آمده است.

1. همه این کلمات

می توانید یک یا چند کلمه را در این کادر جستجو وارد کنید. توییتر تمام توییت های حاوی این کلمه را نمایش می دهد. اگر بیش از یک کلمه در اینجا وارد شده باشد، توییتر فقط توییت‌هایی را نمایش می‌دهد که حاوی همه کلمات ذکر شده در جستار هستند.

2. دقیقا همین عبارت

در اینجا می توانید یک عبارت یا عبارت را وارد کنید. این گزینه فقط توییت هایی را جستجو می کند که حاوی عبارت دقیق ذکر شده باشند. توییت هایی با کوچکترین تغییر در عبارت رد صلاحیت خواهند شد.

3. هر یک از این کلمات

وقتی دو یا چند کلمه را در این فیلتر وارد می‌کنید، می‌توانید توییت‌هایی را ببینید که یک یا چند کلمه را از عبارت جستجو ذکر می‌کنند.

به عنوان مثال، اگر کلمات “apple” و “orange” را در این فیلتر قرار دهید، توییتر توییت‌هایی را به شما نشان می‌دهد که فقط حاوی سیب و فقط نارنجی هستند، و همچنین توییت‌هایی که حاوی هر دو کلمه – apple و orange هستند.

4. هیچ کدام از این کلمات

این همه توییت‌های حاوی کلمات وارد شده در این فیلتر را حذف می‌کند.

5. هشتگ

همانطور که از نام آن پیداست، این فیلتر تمام توییت هایی را که حاوی هشتگ مذکور هستند را به شما نشان می دهد. با این حال، اگر می‌خواهید هشتگ‌ها را جستجو کنید، می‌توانید بدون استفاده از جستجوی پیشرفته، آنها را مستقیماً در نوار جستجو وارد کنید. فقط در صورتی که می‌خواهید فیلترهای اضافی را در عبارت جستجوی خود اعمال کنید، از جستجوی پیشرفته هشتگ استفاده کنید.

جستجوی توییت ها از یک زبان خاص

می‌توانید از این فیلتر برای جستجوی توییت‌ها به یک زبان خاص استفاده کنید. اگرچه اکثر زبان‌ها در اینجا پشتیبانی می‌شوند، ممکن است برخی از زبان‌های منطقه‌ای را در این فیلتر پیدا نکنید.

توییت‌های حساب‌های خاص را پیدا کنید

از این فیلتر می توان برای جستجوی توییت ها از حساب های خاص استفاده کرد. شما می توانید از این فیلتر به سه روش استفاده کنید.

1. از این حساب ها

این گزینه تمام توییت های ساخته شده از دسته ذکر شده در فیلتر را به شما نشان می دهد. این شامل پاسخ‌ها، توییت‌های نقل‌شده و رسانه نیز می‌شود.

2. برای این حساب ها

این فیلتر فقط تمام پاسخ های ساخته شده برای پارامتر مذکور را نمایش می دهد. به عنوان مثال، اگر @elonmusk را در این فیلتر وارد کنید، توییت های ساخته شده توسط سایر کاربران در @elonmusk نشان داده می شود.

3. این حساب ها را ذکر کنید

وقتی یک دسته توییتر در این فیلتر وارد می‌شود، تمام توییت‌های ساخته شده توسط سایر کاربرانی که این دسته را ذکر کرده‌اند نمایش داده می‌شود. هم شامل توییت‌های معمولی و هم پاسخ‌ها خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر NASA@ را در این فیلتر وارد کنید، توییت‌های کاربران توییتر را در جایی که NASA@ را ذکر کرده و هشتگ می‌کنند، برمی‌گرداند.

فقط برای پاسخ ها جستجو کنید

شما می توانید از این فیلتر برای یافتن تنها توییت هایی استفاده کنید که فقط پاسخ هستند. به طور پیش فرض، توییتر هم توییت های اصلی و هم پاسخ ها را نمایش می دهد. این فیلتر می تواند برای گنجاندن یا حذف پاسخ ها از عبارت جستجوی شما استفاده شود.

توییت هایی را جستجو کنید که حاوی یا حذف پیوند هستند

همانطور که از نام آن پیداست، این فیلتر می‌تواند توییت‌های حاوی هر نوع پیوندی را شامل یا حذف کند.

توییت‌ها را بر اساس تعامل پیدا کنید

این فیلتر توییت‌ها را بر اساس سطوح تعامل مانند لایک‌ها، بازتوییت‌ها و پاسخ‌ها جستجو می‌کند. به عنوان مثال، وقتی عدد 10 را در بخش “پاسخ ها” وارد می کنید، توییت هایی با حداقل 10 پاسخ یا بیشتر مشاهده خواهید کرد. همین امر در مورد “لایک” و “ریتوییت” نیز صدق می کند.

توییت ها را بر اساس تاریخ جستجو کنید

می توانید از این گزینه برای فیلتر کردن توییت ها از یک دوره زمانی خاص استفاده کنید. شما می توانید از این فیلتر به سه روش استفاده کنید.

  1. نمایش توییت‌ها قبل از تاریخ خاصی – تاریخ را در بخش To وارد کنید.
  2. نمایش توییت‌ها پس از یک تاریخ خاص – تاریخ را در بخش From وارد کنید.
  3. نمایش توییت‌ها بین دو تاریخ مشخص – تاریخ‌ها را در بخش‌های To و From وارد کنید.

این فیلتر زمانی مفید است که می‌خواهید توییت‌های قدیمی درباره یک موضوع خاص یا حتی از یک حساب خاص پیدا کنید.

نحوه استفاده از جستجوی پیشرفته توییتر در Android و IOS

جستجوی پیشرفته توییتر در برنامه‌های Android و iOS در دسترس نیست. اما نگران نباشید، زیرا قصد داریم راهی را به شما نشان دهیم که بتوانید از این ویژگی در تلفن همراه خود نیز استفاده کنید.

می توانید از اپراتورهای جستجو برای استفاده از جستجوی پیشرفته در برنامه تلفن همراه Twitter استفاده کنید. عبارت جستجوی خود را به طور معمول در نوار جستجو وارد کنید و آن را با اپراتور مربوطه از جدول زیر دنبال کنید.

فیلتر

عملگر نمونه نتایج جستجو
“جیمز وارد شد” توییت هایی حاوی عبارت دقیق “جیمز وارد شد”
سیب یا انبه توییت هایی که حاوی کلمه سیب یا انبه یا هر دو هستند.
-انبه توییت‌های حاوی کلمه “انبه” را حذف کنید
از: جیمز توییت‌هایی از Twitter @james
به: جیمز پاسخ‌های افراد دیگر به توییت‌های اصلی @james
@James توئیت هایی با ذکر @James
فیلتر apple : media توئیت‌های حاوی کلمه apple و رسانه
فیلتر – apple : رسانه توئیت هایی که حاوی کلمه apple هستند، اما حاوی هیچ رسانه ای نیستند
apple: پیوندها توئیت‌های حاوی کلمه apple و پیوندها
فیلتر سیب: پیوندها توئیت های حاوی کلمه apple بدون هیچ پیوندی
apple up: YYYY-MM-DD توئیت‌های حاوی apple ارسال شده قبل از تاریخ YYYY-MM-DD
apple از زمان: YYYY-MM-DD توئیت های حاوی apple پست شده پس از تاریخ YYYY-MM-DD
apple تا: YYYY-MM-DD از: YYYY-MM-DD توییت هایی با کلمه apple که بین محدوده تاریخ داده شده پست شده است

در اینجا مثالی از نحوه وارد کردن یک اپراتور جستجو در برنامه Twitter آورده شده است.

توجه: می‌توانید از چندین اپراتور جستجو به طور همزمان برای اعمال چندین فیلتر هنگام جستجو در برنامه‌های Android و iOS Twitter استفاده کنید.

برخی از کاربران توییتر شروع به دریافت ویژگی جستجوی پیشرفته Twitter در دستگاه‌های iOS خود کرده‌اند. با این حال، هنوز هیچ نشانه ای از این ویژگی در برنامه اندروید دیده نمی شود. تا آن زمان، می توانید از اپراتورهای جستجو برای استفاده از فیلترهای جستجوی توییتر استفاده کنید.

چگونه یک جستجوی پیشرفته توییتر را ذخیره کنیم

هنگامی که با استفاده از گزینه جستجوی پیشرفته توییتر پرس و جو کردید، می توانید این فیلتر را ذخیره کنید تا بعداً دوباره از آن استفاده کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله 1: پس از انجام جستجوی پیشرفته در حساب Twitter خود، روی نماد سه نقطه کلیک کنید.

مرحله ۲: اکنون، روی «ذخیره جستجو» کلیک کنید. با این کار همهفیلترها از اینجستجوی پیشرفته ذخیره می‌شود. /strong>

اگر می خواهید به جستجوهای ذخیره شده خود دسترسی داشته باشید، کافی است نوار جستجو را در تویتر باز کنید، جایی که از شما خواسته می شود جستجوهای ذخیره شده خود را انجام دهید.

پرسش و پاسخ در مورد ابزار جستجوی پیشرفته توییتر

1. آیا جستجوی پیشرفته توییتر توییت‌های حساب‌های خصوصی را نشان می‌دهد؟

خیر، گزینه جستجوی پیشرفته توییت‌های حساب‌های خصوصی توییتر را نمایش نمی‌دهد.

2. چرا جستجوی پیشرفته توییتر توییت‌هایی را از حساب‌های خاص نشان نمی‌دهد؟

تویتر می‌تواند در صورت نقض شرایط و ضوابط حساب‌های خاص، در فهرست سیاه قرار گیرد تا در نتایج جستجو ظاهر شوند. اگر در حال جستجوی توییت‌هایی از حسابی هستید که شما را مسدود کرده است، این اتفاق می‌افتد.

3. آیا جستجوی پیشرفته توییتر توییت‌هایی را از حلقه یا انجمن توییتر برمی‌گرداند؟

خیر، جستجوی پیشرفته توییتر توییت‌هایی را از حلقه یا انجمن توییتر باز نمی‌گرداند. این توییت‌ها را فقط می‌توان به ترتیب با مراجعه به بخش و بخش انجمن مشاهده کرد.

جستجوی پیشرفته را انجام دهید

جستجوی پیشرفته توییتر ابزار قدرتمندی است که به کاربران امکان می دهد جستجوهای خود را در پلتفرم اصلاح و سفارشی کنند. با انواع فیلترها از کلمات کلیدی، عبارات، محدوده تاریخ، رسانه های خاص و غیره، می توانید نتایج جستجوی خود را محدود کنید. اگر مشکل دارید، راهنمای ما را در برنامه Twitter را بررسی کنید. کار می کند.

منبع: a7la-home

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...