پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

ناسا هشدار داد؛ ایستگاه فضایی بین المللی در حال سقوط است!

خبرآنلاین/ آژانس فضایی آمریکا ناسا در حال بررسی راه‌هایی برای بازیابی ایمن ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) است. ناسا این موضوع را به شدت جدی گرفته‌است، زیرا اگر اشتباه شود، می‌تواند یک فاجعه در زمین باشد.

پنل مشاوره ایمنی هوافضای آژانس فضایی در یک جلسه توجیهی در روز پنجشنبه، برنامه‌هایی را برای خارج کردن ایستگاه به گونه‌ای اعلام کرد که هیچ تلفات انسانی روی زمین ایجاد نکند؛ یکی از روش‌های بی‌ضرر و دقیقی که آژانس فضایی به آن می‌پردازد، استفاده از «کشنده فضایی» است. یدک کش فضایی یک فضاپیما است که برای انتقال محموله های فضایی از یک مدار به مدار دیگر استفاده می شود. اما این روش به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست و به دولت جو بایدن نیاز دارد تا بودجه فضایی خود را افزایش دهد.

ایستگاه فضایی بین المللی در اواخر دهه ۱۹۸۰ با طول عمر در نظر گرفته شده ۱۵ سال ساخته شد. اما ISS در حال حاضر از زمان خود در فضا فراتر رفته و در ۲۴ سال گذشته در مدار بوده است.

پاتریشیا سندرز، رئیس ASAP در جلسه توجیهی گفت: «به ناچار روزی فرا می‌رسد که ایستگاه در پایان عمر خود قرار می گیرد و ممکن است ما نتوانیم آن روز را پیش‌بینی کنیم، غیرقابل تصور است که اجازه دهیم ایستگاه به شکلی کنترل نشده از مدار خارج شود.»

ناسا هشدارد داد/ ایستگاه فضایی بین المللی در معرض خطر سقوط بر روی زمین است!

ناسا گفته است که می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ ایستگاه فضایی بین المللی را بازنشسته کند؛ اما برای اطمینان از بازنشستگی ایمن، مانورها و محاسبات دقیقی برای هدایت ایستگاه فضایی بین المللی در هنگام فرود آن لازم است. خارج کردن فضاپیماها برای ناسا چیز جدیدی نیست، اما اندازه سنگین ایستگاه فضایی بین المللی است که خطر بزرگتری دارد و دقت بیشتری را می‌طلبد.

ناسا قصد دارد از یک یدک کش فضایی برای خارج کردن ایستگاه فضایی بین المللی استفاده کند. یدک کش فضایی ایستگاه را به اتمسفر هدایت می‌کند، جایی که در هنگام ورود مجدد شروع به سوختن می‌کند و بر روی قسمتی دورافتاده از اقیانوس به نام پوینت نمو سقوط می‌کند.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا