• خانه
  • ◀️
  • خبرخوان
  • ◀️
  • ناسا ماموریت جدیدی را بر روی شانه های فضاپیمای Psyche بارگذاری کرده است!

📌 ناسا ماموریت جدیدی را بر روی شانه های فضاپیمای Psyche بارگذاری کرده است!

ناسا ماموریت Psyche را برای مطالعه سیارکی با سطح فلزی راه اندازی کرده است. با این حال، به دلیل تاخیر در انجام برخی آزمایشات لازم، تاریخ پرتاب به تعویق افتاد. اول و مهمتر از همه، فضاپیما باید تست های سیستم ارتباطی پروژه شبکه فضایی عمیق را پشت سر بگذارد. در اینجا جزئیات است… فضاپیمای روان […]

خبرخوان یک نظر اضافه کنید 4 دقیقه زمان مطالعه
Blog article

blank
امتیاز بدید😊

ناسا ماموریت Psyche را برای مطالعه سیارکی با سطح فلزی راه اندازی کرده است. با این حال، به دلیل تاخیر در انجام برخی آزمایشات لازم، تاریخ پرتاب به تعویق افتاد. اول و مهمتر از همه، فضاپیما باید تست های سیستم ارتباطی پروژه شبکه فضایی عمیق را پشت سر بگذارد. در اینجا جزئیات است…

فضاپیمای روان آزمایشات ارتباط نوری فضای عمیق را انجام خواهد داد!

در واقع، این آزمایش برای اکتشاف فضایی اهمیت زیادی دارد. آزمایش ارتباطات نوری فضای اعماق (DSOC) نه تنها در مورد این ماموریت بلکه در مورد سایر مأموریت های ناسا نیز روشن خواهد شد. آزمایش DSOC یک سیستم ارتباطی مبتنی بر لیزر را آزمایش می‌کند که می‌تواند انتقال داده‌های بیشتری را برای مأموریت‌های فضایی عمیق مانند مریخ تسهیل کند.

nasa plans to test the deep space network with the psyche mission1

ناسا ابتدا سیستمی به نام شبکه فضایی عمیق را برای برقراری ارتباط با فضاپیمای دور ایجاد خواهد کرد. این دستگاه بشقاب های ارتباطی بزرگی را در کالیفرنیا، اسپانیا و استرالیا راه اندازی خواهد کرد تا سیگنال های ارسال شده از فضا را شناسایی کند. این سه منطقه در سرتاسر کره زمین پراکنده شده‌اند و تضمین می‌کنند که مهم نیست به کدام جهت روی زمین نگاه می‌کنید، حداقل یکی از آنها همیشه می‌تواند سیگنالی را تشخیص دهد.

Asteroid Traveler: NASA’s Psyche spacecraft is about to set off!

مسافر سیارکی: فضاپیمای روان ناسا در شرف حرکت است!

ناسا فضاپیمای Psyche را برای بررسی سیارکی با مقدار قابل توجهی فلز در سطح آن، در صورتی که شرایط آب و هوایی اجازه دهد، ارسال خواهد کرد.

سیگنال‌ها با سرعت ثابت نور حرکت می‌کنند که یک مرز ثابت ایجاد می‌کند. بنابراین، ایجاد ارتباط سریعتر امکان پذیر نیست. تاخیرهای ارتباطی تا 20 دقیقه می تواند بین زمین و مریخ رخ دهد. متأسفانه دانشمندان نمی توانند این را پیش بینی کنند. با این حال، فناوری احتمالاً در آینده نزدیک راه حلی برای این موضوع پیدا خواهد کرد. در حال حاضر، دانشمندان در حال بررسی گزینه های موجود هستند. راه دیگر برای بهبود شبکه موجود، افزایش پهنای باند است.

SDNShiftdelete.net

تعداد ماموریت هایی که به فضا می روند روز به روز در حال افزایش است و وسایل نقلیه ای که آنها حمل می کنند پیچیده تر می شوند. در نتیجه، حجم کل داده ای که باید منتقل شود نیز در حال رشد است. برای انطباق با این، سیستم های ارتباطی باید تقویت شوند. سیگنال‌ها باید در فرکانس‌های بالاتری کار کنند که می‌توانند داده‌های بیشتری را در همان زمان ارسال کنند.

ناسا با بهبود ظرف‌های ارتباطی موجود روی زمین که برای ارتباطات رادیویی طراحی شده‌اند، به این پیشرفت‌ها پاسخ می‌دهد. پروژه شبکه فضایی عمیق در حال تقویت این سیستم و مدیریت ارتباطات لیزری است. در مقایسه با ارتباطات رادیویی، این سیستم می تواند تا ده برابر داده های بیشتری را حمل کند.

علاوه بر ارتقاء تجهیزات زمینی، آزمایش سیستم های ارتباطی مبتنی بر لیزر در فضا نیز ضروری است. ناسا چند سالی است که برای بهبود سیستم‌ها در مدار زمین کار می‌کند. اکنون، این سیستم جدید در یک ماموریت واقعی، ماموریت روان، آزمایش خواهد شد.

منبع

امتیاز بدید😊
این مقاله را به اشتراک بگذارید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

similar content

👌 مطالب زیر را هم مطالعه کنید

۱۴۰۲؛ سال سختی که پیش روی صنعت لوازم خانگی است

نابه‌سامانی در صنعت لوازم خانگی اتفاق تازه‌ای نیست؛ سال گذشته هم این

0 دقیقه زمان مطالعه

هکرها بدافزار را از طریق یک مد بازی محبوب در استیم آپلود کردند

به گزارش سرویس فناوری کارینت در حالی که این اولین بار نیست

1 دقیقه زمان مطالعه

مجمع هوش مصنوعی سامسونگ 2023 در حال برگزاری است تا پیشرفت های هوش مصنوعی را به نمایش بگذارد

هوش مصنوعی یا هوش مصنوعی کلمه کلیدی سال 2023 بوده است. صحبت

2 دقیقه زمان مطالعه

اقدامات مهم برای برخورد با حساب های الکترونیکی افراد متوفی

یک شخص معمولاً چندین حساب در شبکه های مختلف رسانه های اجتماعی

4 دقیقه زمان مطالعه

پیش‌بینی‌های عجیب اینشتین در نامه‌اش+عکس

نامه گم‌شده‌ای که توسط آلبرت اینشتین به یک محقق به نام گلین

0 دقیقه زمان مطالعه

سفر فضایی آسان تر شد: اسپیس ایکس در حال راه اندازی یک ایستگاه فضایی تجاری است

ماه گذشته، SpaceX مأموریتی را برای ثبت یک رکورد جهانی جدید آغاز

0 دقیقه زمان مطالعه

همه چیز در مورد مناطق گردشگری آستارا

آستارا در قلب تالش در بین رشته‌کوه‌هایی که سر به فلک کشیده

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید