📌 ناسا در اقیانوس به دنبال چه می‌گردد؟

یک سری شکوفه‌های جلبکی عظیم در امتداد ساحل غربی فلوریدا در سال 2020 به حدود 2000 تن جانوران دریایی مرده در اطراف خلیج تامپا مرتبط می‌شود. هزینه‌های انسانی نیز بسیار زیاد بود، از جمله افزایش دو رقمی موارد آسم در شهرستان‌های ساراسوتا و پینلاس و خسارات تخمینی حدود 1 میلیارد دلار در بخش‌های اقتصادی از […]

خبرخوان یک نظر اضافه کنید 3 دقیقه زمان مطالعه
blank
امتیاز بدید😊

یک سری شکوفه‌های جلبکی عظیم در امتداد ساحل غربی فلوریدا در سال 2020 به حدود 2000 تن جانوران دریایی مرده در اطراف خلیج تامپا مرتبط می‌شود.

هزینه‌های انسانی نیز بسیار زیاد بود، از جمله افزایش دو رقمی موارد آسم در شهرستان‌های ساراسوتا و پینلاس و خسارات تخمینی حدود 1 میلیارد دلار در بخش‌های اقتصادی از گردشگری گرفته تا شیلات.

ماهواره‌های مدار زمین برای دهه‌ها برای شناسایی شکوفه‌های جلبکی از فضا استفاده می‌شوند و مشاهدات مکرر را در مناطق وسیع‌تری نسبت به نمونه‌برداری مستقیم از آب ممکن می‌سازند. متداول ترین تکنیک مشاهده برای اندازه گیری رنگ اقیانوس به طیف مرئی متکی است. با این حال، این رویکرد عمدتا به شرایط آسمان صاف محدود شده‌است.

مطالعه‌ای که اخیرا توسط دانشمندان آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در جنوب کالیفرنیا انجام شد، نشان داد که چگونه یک ابزار فضایی به نام TROPOMI یا ابزار نظارتی TROPOspheric توانست از میان ابرهای نازک نظاره کند و سرنخ‌های قدرتمندی از جلبک میکروسکوپی مسئول شکوفه‌ها به دست آورد.

توانایی افزایش یافته TROPOMI برای “دیدن” و اندازه گیری طول موج‌های ظریف نور به طور بالقوه می‌تواند به آژانس‌های فدرال و جوامع محلی کمک کند تا شیوع‌های مضر را بهتر پیش بینی و مدیریت کنند.

ناسا در اقیانوس به دنبال چه می‌گردد؟

دانشمندان قفسه فلوریدا غربی را مورد بررسی قرار دادند، امتدادی از پوسته قاره‌ای. تحقیقات اخیر نشان داده‌است که غرب فلوریدا، مانند بسیاری از جوامع ساحلی، ممکن است به طور فزاینده‌ای در برابر شیوع بیماری آسیب پذیر باشد، زیرا این جلبک‌ها در شرایط گرم و غنی از مواد مغذی شکوفا می‌شوند که توسط رواناب، کود و تغییرات آب و هوایی تغذیه می‌شوند.

سیستم‌های نظارت و پیش بینی شکوفه‌های مضر جلبکی در بسیاری از ایالت‌ها و مناطق ساحلی از جمله خلیج مکزیک و دریاچه‌های بزرگ موجود است. اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) با شرکای دانشگاهی، ایالتی، قبیله‌ای و محلی همکاری می‌کند تا پیش‌بینی‌های مضر شکوفه جلبکی – مشابه پیش‌بینی‌های آب‌وهوا – را در فصولی که شکوفه‌ها رخ می‌دهد، ایجاد و صادر کند.

رویدادهای K. brevis به ویژه نگران کننده هستند زیرا جلبک ها یک نوروتوکسین قوی تولید می کنند که در غلظت های بالا می تواند باعث کشتار گسترده ماهی‌ها و مسمومیت موجودات دریایی مانند لاک پشت ها، گاو دریایی و پرندگان شود.

این سم همچنین می‌تواند استنشاق شود و باعث بیماری تنفسی در انسان شود و می تواند در صدف انباشته شود و در نتیجه در افرادی که آنها را مصرف می‌کنند باعث بیماری گوارشی شود.

امتیاز بدید😊
برچسب ها: اقیانوس
این مقاله را به اشتراک بگذارید

نویسنده: تحریریه کارینت✅

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | 🚀 ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیگر مقالات این نویسنده را هم بخوانید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

👌 مطالب زیر را هم مطالعه کنید

21 محصول فناوری کار از خانه که سطح دفتر شما را ارتقا می دهد

تغییر تغییر از دفتر به کار از خانه به یک امر عادی

21 دقیقه زمان مطالعه

بازیگر نقش ایدا در Resident Evil 4 Remake به بازخوردهای تنفرآمیز هواداران واکنش نشان داد

اگرچه این روزها Resident Evil 4 Remake تمام توجه‌ها را به خود

1 دقیقه زمان مطالعه

OnePlus 11 به‌روزرسانی OxygenOS 13.1 را همراه با دستگاه‌های قدیمی‌تر OnePlus دریافت می‌کند

OnePlus در حال عرضه است OxygenOS 13.1 به‌روزرسانی، بر اساس اندروید 13،

1 دقیقه زمان مطالعه

کاربران حالا می‌توانند روزانه تا 150 پیام با چت‌بات بینگ تعامل داشته باشند

مایکروسافت به‌مرور‌زمان درحال کاهش محدودیت‌های چت‌بات بینگ‌ چت است و در جدیدترین

0 دقیقه زمان مطالعه

دانلود کلاب هاوس Clubhouse 2023 اندروید [رسمی و رایگان]

نصب نسخه رسمی و اصلی اندروید کلاب هاوس کلاب هاوس (Clubhouse)، عنوان

5 دقیقه زمان مطالعه

چگونه از Git برای اجرای زنده سایت محلی خود استفاده کنید

بسیاری از شرکت‌ها تلاش زیادی می‌کنند تا توسعه وب‌سایت را برای کاربر

17 دقیقه زمان مطالعه

Google Pixel 6a: مشخصات، مزایا، معایب و قیمت Google Pixel 6i

Google Pixel 6a احیای دسته گوشی های هوشمند از گوگل است، طبق

5 دقیقه زمان مطالعه

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید