• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • ناسا تصویری دلخراش از سطح مریخ به اشتراک گذاشت!

ناسا تصویری دلخراش از سطح مریخ به اشتراک گذاشت!

ناسا با تلاش‌های مربوط به فضا توجه زیادی را به خود جلب می‌کند، به‌ویژه وقتی صحبت از سطوح سیارات می‌شود. این بار، ناسا با استفاده از مدارگرد شناسایی مریخ، تصویری نگران‌کننده از زمینی به نام «آرانی‌فرم» در سیاره مریخ گرفت. دوربین HiRise تصویری شبیه عنکبوت را روی سطح مریخ ثبت...

Article

ai_sidekick_blog_Aug

ناسا با تلاش‌های مربوط به فضا توجه زیادی را به خود جلب می‌کند، به‌ویژه وقتی صحبت از سطوح سیارات می‌شود. این بار، ناسا با استفاده از مدارگرد شناسایی مریخ، تصویری نگران‌کننده از زمینی به نام «آرانی‌فرم» در سیاره مریخ گرفت.

دوربین HiRise تصویری شبیه عنکبوت را روی سطح مریخ ثبت کرد!

ناسابا تلاش‌های تحقیقاتی و تصاویری که ثبت می‌کند، توانسته است علاقه افراد در هر سنی را برانگیزد. این بار آژانس با تصویری از سیاره سرخ مریخ توجه ها را به خود جلب کرده است. مدارگرد شناسایی مریخ ناسا تصویری مهیج از زمینی به نام “araneiform” در سطح این سیاره گرفت.

NASA shared a disturbing image from the surface of Mars!

در حالی که ممکن است عنکبوت‌های واقعی در مریخ خزنده نباشند، ویژگی‌های متمایزی به نام “عنکبوت” وجود دارد. به طور مشابه، اصطلاح “araneiform” معنای “عنکبوت‌مانند” را دارد. این تصویر با استفاده از دوربین HiRise واقع در مدارگرد شناسایی مریخ (MRO)، که توسط تیمی در دانشگاه آریزونا اداره می‌شود، گرفته شده است.

NASA’s spacecraft is relentless: After Bennu, its next mission is Apophis!

سفینه فضایی ناسا بی امان است: پس از بننو، ماموریت بعدی آن آپوفیس است!

به محض اینکه فضاپیمای ناسا کپسول را از سیارک بننو به زمین بازگرداند، به سمت مأموریت جدید خود، سیارک آپوفیس حرکت کرد.

این تصویر دارای دو ویژگی مهم است. اول، سازندهای شبیه خوشه های عنکبوتی که روی سطح می خزند وجود دارد. دوم، اشکالی وجود دارد که شبیه گل خشک شده است. در واقع، این “عنکبوت ها” یک فرآیند طبیعی را نشان می دهند که در مریخ رخ می دهد.

این الگوها نتیجه تصعید یخ در زیر سطح هستند. برای کسانی که با این اصطلاح آشنا نیستند، تصعید عبارت است از انتقال مستقیم یک ماده از جامد به گاز. سازندهای مشابه قبلا در مناطق مختلف مریخ ظاهر شده اند.

NASA shared a disturbing image from the surface of Mars!

محققان همچنین سازندهای مشابهی را در محیط های سرد روی زمین که در معرض چرخه یخ و ذوب آب قرار دارند شناسایی کرده اند. تیم HiRise پیشنهاد می کند که دانشمندان با مطالعه این اشکال، اطلاعات زیادی در مورد شرایط آب و هوایی و توزیع یخ جمع آوری کنند.

خب، نظر شما در مورد تصویر عنکبوت مانند مریخ چیست؟ فراموش نکنید که نظرات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

منبع

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...