پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

ناسا به کاوش در کمربند کویپر ادامه خواهد داد!

ناسا تصمیم گرفته است مأموریت فضاپیمای خود را که مشاهدات را در کمربند کویپر، دورترین منطقه منظومه شمسی انجام می دهد، برای کاوش بیشتر در مأموریت افق های جدید، گسترش دهد. این تصمیم ناگهانی ناسا کل جامعه علمی را شوکه کرد، زیرا آژانس فضایی ابتدا فضاپیما را برای کاوش در کمربند کویپر فرستاد اما بعداً تمرکز خود را به مطالعه خورشید در بخش علوم سیاره‌ای معطوف کرد. این تغییر جهت به مذاق برخی از ستاره شناسان خوش نیامد. خوشبختانه مخالفت های آنها نتیجه داده است و ناسا تسلیم شده است. در اینجا جزئیات وجود دارد…

ناسا ماموریت New Horizons را برای ادامه کاوش در کمربند کویپر گسترش می دهد!

ناسا تصمیم نهایی خود را در رابطه با مأموریت افق های نو که فعالیت های چند رشته ای را انجام می دهد، گرفته است. این ماموریت بر روی مطالعه سیاره کوتوله پلوتو، قمرهای آن و اجرام نزدیک به مدار نپتون در منظومه شمسی متمرکز است. New Horizons در سال 2006 پرتاب شد و تقریباً 15 سال برای رسیدن به مداری نزدیک به دورترین نقاط منظومه شمسی شناخته شده ما صرف شد.

New Horizon mission

علاوه بر این، نیوهورایزنز اولین فضاپیمایی است که با پلوتو، بازمانده‌ای از شکل‌گیری منظومه شمسی، روبرو شد و نام خود را در تاریخ فضا ثبت کرد. زمانی که فضاپیما به منظومه پلوتون رسید، از هر کاوشگر فضایی که قبلاً پرتاب شده بود، دورتر شد. علاوه بر این، این فضاپیما عنوان یکی از طولانی ترین فضاپیماها را با سفری بیش از نه سال دارد.

NASA shared a disturbing image from the surface of Mars!

ناسا تصویری نگران کننده از سطح مریخ به اشتراک گذاشت!

مدارگرد شناسایی مریخ ناسا تصویری ترسناک با اشکال عنکبوت مانند در این سیاره ثبت کرد. اینجا جزئیات است!

کمربند کویپر فراتر از مدار نپتون است و منطقه ای است که از اجرام یخی مانند دنباله دارها و سیارک ها تشکیل شده است. ستاره شناسان بر این باورند که از بقایای روزهای اولیه منظومه شمسی تشکیل شده است. این ماموریت به ما کمک می کند تا منشأ چگونگی شکل گیری زمین و سایر سیارات را کشف کنیم.

ناسا تمرکز خود را از تحقیقات کمربند کویپر برای تمرکز بر خورشید تغییر داده بود. طبیعتاً محققانی که در پشت این ماموریت بودند با این حرکت مخالفت کردند و می خواستند به کار خود در رابطه با کمربند کویپر ادامه دهند. آنها با پیشنهاد واگذاری مأموریت مخالفت کردند. در نهایت، آنها موفق شدند ناسا را ​​متقاعد کنند که این ماموریت را تا اواخر دهه 2020 تمدید کند.

ماموریت New Horizons به کار خود در کمربند کویپر ادامه خواهد داد و در عین حال به مطالعه و جمع آوری داده های هلیوفیزیک نیز می پردازد. هلیوفیزیک شامل مطالعه چگونگی تعامل خورشید با محیط اطراف خود است. ناسا چندین فضاپیما را به این منطقه تحقیقاتی خاص اختصاص داده است، از جمله کاوشگر خورشیدی پارکر.

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا