پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

موشک ضد تشعشع نورتروپ گرومن هدف راداری را از بین می برد

نورتروپ گرومن پنجمین آزمایش موفقیت آمیز متوالی موشک پیشرفته هدایت شونده ضد تشعشع AGM-88G نیروی دریایی ایالات متحده و اولین آزمایش را علیه یک هدف شبیه سازی شده پیشرفته انجام داد. سیستم دفاعی.

موشک‌ها سلاح‌های نسبتاً ساده‌ای به نظر می‌رسند. آنها یک لوله با یک موتور موشک در یک انتها و یک کلاهک در سر دیگر هستند که به انفجار تبدیل می شود. با این حال، این توصیف بسیاری از سیستم‌های پیچیده و شگفت‌انگیز را پوشش می‌دهد که برای کارهای بسیار تخصصی طراحی شده‌اند.

یک مثال، موشک‌های ضد تشعشع مانند AGM-88G است. این‌ها برای شناسایی و ورود آنتن‌های رادار دفاع هوایی دشمن و نابود کردن آن‌ها، کور کردن سیستم و باز کردن سوراخی برای هواپیماهای دوست طراحی شده‌اند تا بدون مقاومت آن‌ها را سوراخ کنند.

در ابتدا توسط Texas Instruments در سال 1988 توسعه یافت. مافوق صوت AGM-88G خدماتی را از جنگ خلیج فارس تا حمله اخیر روسیه به اوکراین دیده است و در چندین نسخه منتشر شده است که آخرین آنها AARGM-ER است.

همانطور که از نام آن پیداست، این نسخه به لطف سیستم راکت/رمجت قدرتمندتر برد نسل قبلی خود را دو برابر کرده است. با حفظ سیستم هدایت قبلی و کلاهک، یک بدنه جدید با خطوط هوایی آیرودینامیکی به جای بال‌های میانی بدنه، و مدل‌سازی دیجیتال و حسگرها و تجهیزات الکترونیکی پیشرفته AARGM یکپارچه برای شناسایی و ورود به اهداف.

علاوه بر این، AARGM-ER را می توان با F/A-18E/F Super Hornet حمل کرد. EA-18G Growler; جنگنده های F-35A F35B و F35C Lightning II Joint Strike Fighter. و P-8 Poseidon. در جدیدترین آزمایش، موشک یک هدف پرتاب کننده پیشرفته و مستقر در زمین را شناسایی، شناسایی، شناسایی و درگیر کرد.

انتظار می‌رود تحویل AARGM-ER اواخر سال جاری و قبل از ورود به خدمت در سال 2024 آغاز شود.

گوردون ترنر، معاون تسلیحات پیشرفته Northrop Grumman گفت: «AARGM-ER به نیروی دریایی توانایی نشان داده شده برای جلوتر از تهدیدات دشمن را ارائه می دهد. “این شلیک مستقیم موفق همچنان برد گسترده، آمادگی و کارایی موشک را ثابت می کند.”

منبع: Northrop Grumman

منبع: اطلس نیوز

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا