• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • منظور از DPI در ماوس چیست و چگونه در بازی ها از آن بهره می برید؟

منظور از DPI در ماوس چیست و چگونه در بازی ها از آن بهره می برید؟

این یک ماوس با DPI 20K، یا 10K، یا 5K است، این چیست؟ منظورم این است که، مطمئناً یادتان می آید زمانی که جوان بودید، به یک فروشگاه لوازم جانبی رایانه رفتید، و یک ماوس خریدید که قرمز می درخشد و با کابل USB کار می کند به قیمت ده...

Article

منظور از DPI در ماوس چیست و چگونه در بازی ها از آن بهره می برید؟

این یک ماوس با DPI 20K، یا 10K، یا 5K است، این چیست؟ منظورم این است که، مطمئناً یادتان می آید زمانی که جوان بودید، به یک فروشگاه لوازم جانبی رایانه رفتید، و یک ماوس خریدید که قرمز می درخشد و با کابل USB کار می کند به قیمت ده پوند، و با آن برمی گردید و همه بازی هایی که دوست دارید را انجام می دهید. بدون هیچ فکری، امروز برای انجام همان بازی ها و گذراندن وقت خود در رایانه از خود می پرسید ارزش DPI در این ماوس چیست؟ من برای این بازی یا این بازی به چه ارزشی نیاز دارم و شاید از خود بپرسید از چه زمانی وارد این همه داستان شدم؟ در این مقاله، معنای اصطلاح DPI و چگونگی تأثیر آن بر تجربه بازی شما را توضیح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.


ما معنى DPI في الماوس وكيف تستفيد منه في الألعاب؟

DPI در ماوس به چه معناست؟

اصطلاحی که بسیار مورد علاقه بازیکنان است و مخفف کلمه Dots Per inch یا تعداد نقاط در اینچ است، به چه معناست؟ در ابتدا باید متوجه شوید که صفحه روبروی شما به نقاط یا پیکسل ها تقسیم می شود، ماوس بین این نقاط حرکت می کند و DPI نشان دهنده فاصله ای است که ماوس روی صفحه حرکت می کند، در مقایسه با چند اینچ که حرکت می کنید. ماوس روی میز، فرض کنید ماوس شما 2000 DPI دارد، این عدد به این معنی است که وقتی یک اینچ = 25.4 میلی متر حرکت می کنید، موس 2000 نقطه یا 2000 پیکسل حرکت می کند که البته عدد بسیار بزرگی است.

مفید بودن DPI در بازی ها

شما باید خودتان این پاراگراف را استنباط کنید. مزیت عدد DPI در بازی‌ها در حرکتی است که شخصیت شما انجام می‌دهد. بیشتر کنترل‌های شما در بازی‌ها از خود ماوس است. هنگامی که آن را حرکت می‌دهید، می‌چرخانید. اطراف نقشه بازی را ببینید و تمام جنبه های آن را ببینید این موضوع بیشتر روی شما تاثیر می گذارد در بازی های تیراندازی مانند Call of Duty، Valorant یا هر بازی رقابتی دیگری مثلا DPI بالا باعث حرکت و چرخش سریع نقشه می شود، این امر منجر به ضعف در تمرکز و ناتوانی شما در شلیک دقیق.

اما در عین حال، DPI کوچک به حرکت خوب در اطراف نقشه کمکی نمی کند. اگر در مقابل نقطه X هستید و می خواهید به نقطه Y در پشت خود نگاه کنید، چرخش 180 درجه به شما نیاز دارد که ماوس را بیشتر حرکت دهید. برای رسیدن از یک نقطه به نقطه دیگر.

DPI مناسب برای بازی ها

عدد مناسب برای بازی ها چیست؟ منظورم این است که شما می خواهید در حرکت در اطراف صفحه روبروی خود سریع باشید، اما در عین حال نمی خواهید حرکت شما خیلی کند و خیلی ضعیف باشد، اینجا ترفند این است که هیچ عدد کاملی وجود ندارد. اتصال به اینترنت ، در عین حال شما نیازی به DPI خیلی بالا یا خیلی پایین نخواهید داشت، فقط آنچه که برای حرکت شما در بازی مناسب است، بازی های Shooter برای اینکه بتوانید سریع و چشمگیر حرکت کنید به تعداد بالایی نیاز دارند، در حالی که در صورتی که شما در حال استفاده از یک تک تیرانداز به تعداد بسیار کمی نیاز دارید.

نحوه تنظیم DPI

نرم افزار ماوس


ما معنى DPI في الماوس وكيف تستفيد منه في الألعاب؟ 1

اجازه دهید موش ها را به دو نوع تقسیم کنیم، نوع سنتی، که هر موشی است که از هر فروشگاهی خریداری می کنید، و نوع حرفه ای، که موش های گران قیمت است. اکثراً، اگر یک ماوس گران قیمت بخرید، همراه با آن می آید. خود نرم افزار از طریق نرم افزار می توانید همه چیز مربوط به ماوس را کنترل کنید، از کنترل ماکروها و توابع دکمه ها و … البته مهم ترین نکته در مقاله ما DPI است که می توانید از طریق نرم افزار آن را در ماوس تغییر دهید.

در ویندوز

در ماوس های معمولی از طریق تنظیمات خود سیستم می توانید حساسیت ماوس را کنترل کنید، ویندوز تنظیمات مربوط به حساسیت ماوس را دارد و هنگام تنظیم این تنظیمات می توانید سرعت حرکت ماوس را کنترل کنید. تنظیمات بین Windows 11 و 10 مشابه هستند و مراحل تقریباً یکسان است، پس ما را دنبال کنید.

  • برنامه تنظیمات را باز کنید و بلوتوث و دستگاه‌ها را انتخاب کنید


ما معنى DPI في الماوس وكيف تستفيد منه في الألعاب؟ 2


ما معنى DPI في الماوس وكيف تستفيد منه في الألعاب؟ 3

  • از پایین، تنظیمات اضافی ماوس را انتخاب کنید


ما معنى DPI في الماوس وكيف تستفيد منه في الألعاب؟ 4

  • برگه گزینه های اشاره گر را انتخاب کنید


ما معنى DPI في الماوس وكيف تستفيد منه في الألعاب؟ 5

  • برای تنظیم سرعت ماوس، سرعت اشاره گر را تغییر دهید


ما معنى DPI في الماوس وكيف تستفيد منه في الألعاب؟ 6

همچنین بخوانید: پردازنده تلفن همانطور که نمی دانستید (چیست و اجزای آن)

منبع: 3arrafni

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...