پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

مقامات تایوانی در مورد پیوندهای شرکت های محلی هوآوی در بحبوحه تحریم های ایالات متحده تحقیق می کنند

در اقدامی که می‌تواند تنش‌ها بین ایالات متحده، چین و تایوان را تشدید کند، مقامات تایوانی تحقیقاتی را در مورد چهار شرکت محلی که متهم به کمک به Huawei Technologies در ایجاد تأسیسات تراشه‌سازی در جنوب چین هستند، آغاز کرده‌اند.

این تحقیقات که توسط وزارت امور اقتصادی تایوان راه اندازی شده است، به دنبال گزارش اخیر بلومبرگ است که شرکت های درگیر را شناسایی کرده است. در حالی که نقض احتمالی تحریم های تجاری ایالات متحده علیه هوآوی از سوی این همکاری همچنان نامشخص است، وزیر امور اقتصادی وانگ می هوا به قانونگذاران اطمینان داد که هیچ نقض تایید شده ای وجود ندارد.

وانگ اظهار داشت که شرکت‌های مورد بحث در درجه اول خدمات مربوط به فاضلاب و فرآیندهای حفاظت از محیط زیست را ارائه می‌کنند و با فناوری حیاتی سروکار ندارند. نکته قابل توجه، Topco Scientific، یکی از شرکت‌های تحت بررسی، مشارکت خود را در تلاش‌های حفاظت از محیط زیست تایید کرد، اما هرگونه معامله در مورد مواد یا تجهیزات نیمه‌رسانا با هواوی را رد کرد.

یک شرکت دیگر، United Integrated Services، مشارکت زیرمجموعه چینی خود را در بازسازی فضای داخلی یک سازنده نیمه هادی که ظاهراً به هواوی مرتبط است، اذعان کرد. این شرکت بر رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوطه در حوزه های قضایی مختلف تاکید کرد.

این شرکت‌های تایوانی ظاهراً به هواوی در ایجاد شبکه‌ای از کارخانه‌های تولید تراشه در جنوب چین کمک می‌کنند، همکاری‌ای که می‌تواند روابط بین تایوان و حزب کمونیست چین را بیشتر تیره کند. این وضعیت به ویژه به دلیل انتخابات ریاست جمهوری تایوان در ژانویه و تنش های مداوم این جزیره با سرزمین اصلی چین حساس است.

وزارت امور اقتصادی تایوان قصد دارد بررسی کند که آیا فعالیت‌های این شرکت‌ها در چین با دامنه برنامه‌های اصلی آنها تأیید شده توسط تایپه مطابقت دارد یا خیر. این پرونده نگرانی‌هایی را در مورد نقض احتمالی تحریم‌های ایالات متحده علیه هواوی ایجاد می‌کند و شبکه پیچیده همکاری‌های بین‌المللی فناوری را در بحبوحه تنش‌های ژئوپلیتیکی برجسته می‌کند.

به‌روزرسانی‌های بیشتر در مورد این تحقیقات در هفته‌های آینده پیش‌بینی می‌شود، زیرا تایوان تعادل ظریف بین منافع اقتصادی و روابط بین‌المللی را دنبال می‌کند.

مرتبط:

(از طریق)

منبع : gizmochina

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا