پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

مطالعه جدید نشان می دهد: 52٪ از آمریکایی ها به ChatGPT به عنوان پزشک شخصی خود اعتماد دارند!

در یک مطالعه جدید، مشخص شد که بیش از 52 درصد از آمریکایی ها برای خدمات مراقبت های بهداشتی به هوش مصنوعی متوسل می شوند .

نیمی از انگلیسی ها و یک سوم استرالیایی ها نسبت به هوش مصنوعی ابراز بی اعتمادی می کنند، در حالی که تنها 6 درصد از آمریکایی ها این عقیده را دارند .

آمریکایی ها به دلایل زیادی از جمله فقدان بیمه درمانی برای بسیاری از آنها به هوش مصنوعی متوسل می شوند .

یک مطالعه جدید روی 2000 بزرگسال آمریکایی تغییری در چشم انداز مراقبت های بهداشتی را نشان داد، به طوری که 52 درصد از شرکت کنندگان برای به دست آوردن تشخیص و توصیه های درمانی به هوش مصنوعی، به ویژه ChatGPT روی آوردند، که این امر اعتماد رو به رشد به هوش مصنوعی را برجسته می کند.

این مطالعه تفاوت آشکاری را بین آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و استرالیایی‌ها از نظر اعتماد به هوش مصنوعی در مراقبت‌های بهداشتی نشان می‌دهد، زیرا نیمی از انگلیسی‌ها و یک سوم استرالیایی‌ها به هوش مصنوعی اعتماد ندارند، در حالی که تنها 6 نفر ٪ از آمریکایی ها این را به اشتراک می گذارند و اعتماد به نفس بالا در بین آمریکایی ها گواهی بر افزایش تأثیر هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی است.

این به دلیل عوامل بسیاری از جمله چالش‌های دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی است. 26 میلیون نفر فاقد بیمه درمانی هستند و حتی افرادی که دارای بیمه هستند، با هزینه‌های بالای پرداخت و مشکلات در تأمین قرار ملاقات مناسب مواجه هستند. مناطق روستایی نیز فاقد مراقبت‌های بهداشتی هستند که آمریکایی‌ها را وادار می‌کند تا راه‌هایی را جستجو کنند. از سوی دیگر، این مطالعه اعتماد آمریکایی‌ها به هوش مصنوعی را در توصیه برنامه‌های درمانی، نظارت بر الگوهای خواب، برنامه‌ریزی قرار ملاقات با پزشک و تشخیص بیماری‌های مزمن برجسته می‌کند، زیرا دستگاه‌های پوشیدنی مانند اپل واچ داده‌هایی را ارائه می‌دهند که بر مبنای هوش مصنوعی برای تصمیم‌گیری است.

اگرچه نقش هوش مصنوعی افزایش یافته است، اما هنوز نیاز به پزشک وجود دارد و این امر ضروری است، اما سیستم سلامت ممکن است شامل یک رویکرد مشارکتی باشد که در آن هوش مصنوعی به عنوان یک منبع اطلاعات عمل کند و در عین حال تخصص پزشک انسانی را تکمیل کند.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا