پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

مشکلی که در آن پوشه OneDrive در File Explorer ظاهر نمی شود را برطرف کنید

پوشه OneDrive در File Explorer یک رابط یکپارچه است که به شما امکان می‌دهد به راحتی فایل‌های خود را در فضای ابری همراه با فایل‌های دیگر مدیریت کنید. این پوشه به شما امکان می‌دهد به راحتی به فایل‌های خود از دستگاه‌های دیگر دسترسی داشته باشید و حتی فایل‌ها را برای پشتیبان‌گیری در فضای ذخیره‌سازی ابری آپلود کنید. به سادگی آنها را بکشید و به پوشه OneDrive رها کنید. اما ممکن است با مشکل ظاهر نشدن پوشه WonderDrive در فایل اکسپلورر دستگاه ویندوز 10 و 11 خود مواجه شوید.


OneDrive

6 راه حل برای مشکل عدم نمایش پوشه OneDrive در File Explorer

OneDrive سرویس ذخیره سازی ابری پیشرو ارائه شده توسط مایکروسافت است. این یکی از مهم ترین ابزارها برای تهیه نسخه پشتیبان و به اشتراک گذاری ایمن و کارآمد فایل ها در نظر گرفته می شود و در عین حال فضای ابری یکپارچه با سیستم های ویندوز را فراهم می کند تا کاربران بتوانند به فایل های خود دسترسی داشته باشند. از هر کجا و در هر زمان، ارائه راه حلی یکپارچه برای ذخیره داده ها و انجام پشتیبان گیری به راحتی.

در این مقاله چندین راه حل خواهید یافت که با استفاده از آنها می توانید پوشه OneDrive را در صورت مواجه شدن با مشکل ناپدید شدن آن در سیستم ویندوز بازیابی کنید. آنها را امتحان کنید و مراحل زیر را برای حل مشکل دنبال کنید:

 •  Windows Explorer را راه اندازی مجدد کنید:

Windows Explorer یک فرآیند سیستمی است که رابط کاربری گرافیکی File Explorer را مدیریت می کند. اگر این فرآیند با مشکل مواجه شود، ممکن است File Explorer پوشه OneDrive را نمایش ندهد. می توانید با استفاده از Task Manager فرآیند Windows Explorer را مجدداً راه اندازی کنید تا ببینید آیا کار می کند. همه چیز را به حالت عادی برمی گرداند.

 1. کلیدهای Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید تا Task Manager به سرعت باز شود، و در تب Processes، روی Windows Explorer راست کلیک کرده و Restart را انتخاب کنید. حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 1

 2. کلید Windows + E را فشار دهید تا File Explorer باز شود و بررسی کنید که آیا پوشه WonderDrive در مقابل شما ظاهر می شود یا خیر.
 •  Onedrive را ببندید و دوباره باز کنید:

اگر راه اندازی مجدد Windows Explorer کمکی نکرد، می توانید برنامه Microsoft WonderDrive را ببندید و دوباره باز کنید. برای انجام این کار:

 1. روی نماد OneDrive در نوار وظیفه کلیک کنید. سپس، روی نماد چرخ‌دنده در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و Quit Onedrive را انتخاب کنید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 2
 2. کلید Windows + S را برای دسترسی به منوی جستجو فشار دهید، onedrive را تایپ کنید و Open را انتخاب کنید. سپس بررسی کنید که آیا می‌توانید از File Explorer به پوشه دسترسی پیدا کنید یا خیر.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 3
 • تنظیمات خط مشی گروه را تأیید کنید:

اگر قبلاً آن را از طریق ویرایشگر خط مشی گروه غیرفعال کرده باشید، ممکن است پوشه OneDrive در File Explorer ظاهر نشود. در این صورت، برای حل مشکل باید دوباره آن را در دستگاه خود فعال کنید. لطفاً توجه داشته باشید که این فقط اعمال می شود. برای رایانه‌هایی که نسخه‌های ویندوز را دارند. حرفه‌ای، آموزشی یا سازمانی، ویرایشگر خط مشی گروه فقط در آن نسخه‌ها موجود است.

 1. کلید Windows + R را فشار دهید تا کادر محاوره‌ای Run باز شود، gpedit.msc را در کادر تایپ کنید و Enter را فشار دهید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 4
 2. از پانل سمت چپ برای پیمایش به پوشه زیر استفاده کنید: Computer configurationAdministrative TemplatesWindows ComponentsOneDrive
 3. روی خط‌مشی Prevent the usage of Onedrive برای ذخیره‌سازی فایل دوبار کلیک کنید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 5
 4. گزینه Disabled را انتخاب کنید و Apply سپس OK را فشار دهید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 6
 • تغییر فایل های رجیستری:

اگر پوشه WonderDrive هنوز در File Explorer ظاهر نشده است، می‌توانید برخی از فایل‌های رجیستری را برای حل مشکل تغییر دهید. قبل از انجام این کار، از همه فایل‌های رجیستری نسخه پشتیبان تهیه کنید یا یک Restore Point ایجاد کنید تا در صورت بروز خطا، بتوانید رجیستری را بازیابی کنید. رخ می دهد.

 1. ویرایشگر رجیستری را در جستجو تایپ کنید و Run as administrator را انتخاب کنید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 7
 2. هنگامی که این پنجره ظاهر شد، روی Yes کلیک کنید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 8
 3. در پنجره ویرایشگر رجیستری، مسیر زیر را در نوار آدرس در بالا قرار دهید و Enter را فشار دهید: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindows نشان داده نمی شود
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 9
 4. روی کلید Windows راست کلیک کنید، New را فشار دهید و از منوی فرعی Key را انتخاب کنید و نام آن را OneDrive بگذارید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 10
 5. روی کلید OneDrive تازه ایجاد شده کلیک راست کنید، New را فشار دهید، DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید و نام را به صورت زیر تایپ کنید: DisableFileSyncNGSC. حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 11

 6. روی DWORD DisableFileSyncNGSC دوبار کلیک کنید، 0 را در قسمت Value data وارد کنید و روی OK کلیک کنید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 12
 7. پس از این، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا پوشه OneDrive در کاوشگر فایل ظاهر می شود.
 • تغییر فرمت OneDrive:

تغییر فرمت Microsoft OneDrive در ویندوز روشی موثر برای حل انواع مشکلات مربوط به آن است.

 1. روی نماد جستجو در نوار وظیفه کلیک کنید، Onedrive را تایپ کنید و Open file location را انتخاب کنید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 13
 2. در پنجره File Explorer، روی برنامه OneDrive کلیک راست کرده و Copy as path را انتخاب کنید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 14
 3. کلید Windows + R را فشار دهید تا کادر محاوره‌ای باز شود، سپس مسیر فایلی را که کپی کرده‌اید جای‌گذاری کنید، reset/ را اضافه کنید، سپس روی OK کلیک کنید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 15
 4. آیکون OneDrive قبل از ظاهر شدن مجدد برای چند ثانیه از نوار وظیفه ناپدید می‌شود. پس از آن، برنامه OneDrive را دوباره باز کنید، سپس بررسی کنید که آیا در File Explorer ظاهر می‌شود.
 • برنامه را دوباره نصب کنید:

اگر هیچ‌کدام از راه‌حل‌ها کار نکرد، ممکن است مشکل برخی از فایل‌های برنامه WonderDrive در دستگاه شما باشد. برای حل این مشکل، می‌توانید برنامه را حذف نصب کرده و دوباره آن را نصب کنید.

 1. کلید Windows + R را فشار دهید تا کادر گفتگو باز شود، سپس appwiz.cpl را در کادر تایپ کنید و Enter را فشار دهید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 16
 2. Microsoft Onedrive را انتخاب کنید از منو و Uninstall را انتخاب کنید.
  حل مشكلة عدم ظهور مجلد OneDrive في File Explorer 17
 3. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا برنامه را از دستگاه کامل حذف کنید و سپس آن را بارگیری و نصب کنید و بررسی کنید که آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.

همچنین بخوانید: 3 روش برای متوقف کردن OneDrive از همگام‌سازی پوشه‌ها در ویندوز

منبع

منبع

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا