• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • مراقب باشید… بدافزار خطرناک در اندروید میلیون ها دستگاه را آلوده می کند

مراقب باشید… بدافزار خطرناک در اندروید میلیون ها دستگاه را آلوده می کند

محققان Trend Micro، یک شرکت نرم‌افزار امنیتی آنلاین با دفتر مرکزی جهانی در توکیو، نوع جدیدی از بدافزار را کشف کرده‌اند. معروف به “Guerrilla”، میلیون ها دستگاه Android را در سراسر جهان آلوده کرد. طبق گزارش “gizchina”، بدافزار جدید اطلاعات شخصی کاربران گوشی اندروید، از جمله رمز عبور، شماره کارت...

Article

cool_318-506554

محققان Trend Micro، یک شرکت نرم‌افزار امنیتی آنلاین با دفتر مرکزی جهانی در توکیو، نوع جدیدی از بدافزار را کشف کرده‌اند. معروف به “Guerrilla”، میلیون ها دستگاه Android را در سراسر جهان آلوده کرد.

طبق گزارش “gizchina”، بدافزار جدید اطلاعات شخصی کاربران گوشی اندروید، از جمله رمز عبور، شماره کارت اعتباری و سایر داده های حساس، همچنین Guerrilla می‌تواند به هر برنامه‌ای در دستگاه کاربر دسترسی داشته باشد و داده‌ها را سرقت کند.

بدافزار خطرناک اندروید میلیون‌ها دستگاه را آلوده می‌کند h2

طبق گفته گروهی از متخصصان در زمینه امنیت Trend Micro که این تهدید را کشف کرده اند، این بدافزار بسیار خطرناک است زیرا می تواند دستگاه ها را حتی اگر آخرین به روز رسانی های امنیتی را اجرا می کنند آلوده کند و این به این دلیل است که Guerrilla این کار را انجام نمی دهد. دستگاه ها را از طریق برنامه ها آلوده کنید، اما با تغییر حافظه فقط خواندنی دستگاه.

ROM برنامه اصلی است که در دستگاه اندروید اجرا می شود و مسئول بارگذاری سیستم عامل و مدیریت دستگاه است. سخت افزار اصلاح حافظه فقط خواندنی یک فرآیند پیچیده است که به دانش و ابزارهای تخصصی نیاز دارد

بنابراین، کارشناسان Trend Micro بر این باورند که نرم افزار Guerrilla توسط گروهی از مجرمان سایبری ساخته شده است که به توسعه بدافزارهای پیچیده معروف هستند و کارشناسان معتقدند که این گروه چندین سال است که فعال بوده و در چین مستقر است.

در سال‌های اخیر، محققان امنیتی یک سری بدافزار سطح بالا اندروید را کشف کرده‌اند و Guerrilla جدیدترین آنهاست. در سال 2017 بدافزاری به نام Stagefright 8.9 میلیون دستگاه را در سراسر جهان آلوده کرد که توانست از یک آسیب‌پذیری در سیستم عامل اندروید برای دسترسی به دستگاه‌ها سوء استفاده کند.

در سال 2019، بدافزاری به نام «جوکر» میلیون‌ها دستگاه را در سراسر جهان آلوده کرد. جهان، که موفق به سرقت اطلاعات شخصی کاربران از جمله رمز عبور، شماره کارت اعتباری و سایر داده های حساس شده است

کشف Guerrilla یادآوری است که دستگاه های اندرویدی هنوز در برابر حملات بدافزار آسیب پذیر هستند. بر اساس شاخص های “Trend Micro” ، این بدافزار در بیش از 180 کشور در سراسر جهان گسترش یافته است و تلفن های اندرویدی، تلویزیون های هوشمند، و ساعت های کودکان که با اندروید، نمایشگرهای اندروید و دستگاه های سرگرمی کار می کنند را هدف قرار می دهد.

منبع: elbalad

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...