• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • محقق ایرانی هاروارد: چه دمایی برای خواب مناسب بهتر است؟

محقق ایرانی هاروارد: چه دمایی برای خواب مناسب بهتر است؟

دیجیاتو/ بی‌قراری، اختلال خواب یا کم‌خوابی مشکلی است که بسیاری از مردم به‌خصوص در شب‌های گرم دچار آن می‌شوند. اما منظور از شب‌های گرم، چقدر گرم است؟ محققان در پژوهشی به‌دنبال پاسخ این سؤال رفته‌اند که بهترین دما برای خواب مناسب چقدر است.تحقیقات جدید روی گروهی متشکل از پنجاه داوطلب...

Article

محقق ایرانی هاروارد: چه دمایی برای خواب مناسب بهتر است؟

دیجیاتو/ بی‌قراری، اختلال خواب یا کم‌خوابی مشکلی است که بسیاری از مردم به‌خصوص در شب‌های گرم دچار آن می‌شوند. اما منظور از شب‌های گرم، چقدر گرم است؟ محققان در پژوهشی به‌دنبال پاسخ این سؤال رفته‌اند که بهترین دما برای خواب مناسب چقدر است.
تحقیقات جدید روی گروهی متشکل از پنجاه داوطلب بالای ۶۰ سال که در بوستون، ایالات‌متحده زندگی می‌کنند، نشان می‌دهد که محدوده دمایی مطلوب برای آرام‌ترین خواب افراد مسن بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است.
هنگامی که دما از ۲۵ درجه سانتی‌گراد به ۳۰ درجه سانتی‌گراد رسید، کارایی خواب شرکت‌کنندگان در مطالعه تا ده درصد کاهش یافت. این کارکرد مدت‌زمانی که آن‌ها پس از ورود به رختخواب چشم بسته می‌مانند تا به خواب بروند درنظر گرفته شد.
این مقدار ناچیز نیست؛ مطالعات قبلی نشان داده‌اند که کاهش ده درصدی بازده خواب برای اختلال در عملکرد مغز، افزایش استرس، اضطراب و خستگی کافی است و بر کنترل سطح قند خون بدن در روز بعد تأثیر می‌گذارد.

دمای محیط خواب چقدر مهم است؟

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...