• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • محبوبیت آیفون به اندروید آسیب می رساند: کاربران به طور فزاینده ای از اندروید به iOS تغییر می کنند

محبوبیت آیفون به اندروید آسیب می رساند: کاربران به طور فزاینده ای از اندروید به iOS تغییر می کنند

بازار گوشی‌های هوشمند شلوغ است و برندها و مدل‌های مختلفی را می‌توان انتخاب کرد. با این حال، نبرد برای برتری مدت‌ها بین تلفن های اندروید و iPhone. اندروید به دلیل تطبیق پذیری و گزینه های سفارشی سازی معروف است، در حالی که آیفون ها به دلیل پشتیبانی عالی از اکوسیستم...

Article

محبوبیت آیفون به اندروید آسیب می رساند: کاربران به طور فزاینده ای از اندروید به iOS تغییر می کنند

بازار گوشی‌های هوشمند شلوغ است و برندها و مدل‌های مختلفی را می‌توان انتخاب کرد. با این حال، نبرد برای برتری مدت‌ها بین تلفن های اندروید و iPhone. اندروید به دلیل تطبیق پذیری و گزینه های سفارشی سازی معروف است، در حالی که آیفون ها به دلیل پشتیبانی عالی از اکوسیستم ترجیح داده می شوند. با این حال، در سال‌های اخیر، روند رو به رشدی از روی آوردن کاربران اندروید به آیفون وجود داشته است.

انتقال از Android به iPhone: گزارش CIPR 2023

یک گزارش جدید از سوی Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) نشان می دهد که تعداد کاربران اندرویدی که به آیفون روی آورده اند در سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است. این بالاترین میزان تغییر در پنج سال گذشته است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که 83 درصد از کاربران آیفون ترجیح می‌دهند با آیفون بمانند. این بدان معناست که اکثریت قریب به اتفاق کاربران آیفون از دستگاه های خود راضی هستند و نیازی به تغییر به پلتفرم دیگری نمی بینند.

این 15 درصد افزایش 4 درصدی نسبت به سال قبل و 5 درصدی نسبت به نظرسنجی 2020-2021 است. آخرین باری که 15 درصد از کاربران جدید آیفون، کاربران سابق اندروید بودند در سال 2018 بود. در سال 2016، نرخ تبدیل کاربران اندروید به آیفون 21 درصد بود. بنابراین آنچه همه این آمار نشان می دهد این است که درصد افرادی که اندروید را به مقصد iOS ترک می کنند هر سال در حال افزایش است. و این قطعا خوب نیست. این اساسا یک محیط رقابتی سالم در بازار را از بین می برد.

گزارش CIPR همچنین درصد کاربران BlackBerry و Windows را نشان می‌دهد. اما آنها سهم قابل توجهی در روند کلی ندارند. صرف نظر از این، این گزارش همچنین می گوید که 1٪ از کاربران جدید آیفون از کاربران اصلی تلفن هستند. در حالی که 1٪ دیگر مربوط به کسانی است که برای اولین بار صاحب تلفن هستند.

چرا افراد از Android به iOS تغییر می‌کنند؟

نمی‌توانیم به‌طور مشخص دلیل تغییر کاربری کاربران Android را به iPhone بیان کنیم. اما اپل در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی در پلتفرم iOS خود ایجاد کرده است. iOS اکنون بیش از هر زمان دیگری قابل شخصی سازی است و تعدادی ویژگی را ارائه می دهد که قبلاً فقط در اندروید موجود بود. بنابراین، می تواند برای جذب کاربران اندروید کافی باشد.

اخبار هفته گیزچینا

یکی دیگر از دلایل تغییر ممکن است پشتیبانی قوی از اکوسیستم اپل باشد. محصولات Apple یکپارچه با هم کار می کنند، که می تواند یک مزیت بزرگ برای کاربرانی باشد که تعدادی دستگاه اپل دارند.

در نهایت، برخی از کاربران Android ممکن است صرفاً به این دلیل که می‌خواهند تغییری ایجاد کنند، به آیفون‌ها روی می‌آورند. به هر حال، اندروید مدت زیادی است که وجود داشته است و امتحان کردن چیزهای جدید می تواند شاداب باشد. دلیل هرچه که باشد، واضح است که کاربران Android روز به روز بیشتر به آیفون‌ها روی می‌آورند.

افکار نهایی

مردم باید آزادی انتخاب پلتفرم تلفن هوشمند خود را داشته باشند. هنگام تصمیم گیری باید عوامل زیادی را در نظر گرفت، مانند قیمت، ویژگی ها و سیستم عامل. Android و iOS هر دو نقاط قوت و ضعف خود را دارند، بنابراین مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید تا بهترین پلتفرم را برای خود پیدا کنید.

فقدان رقابت در بازار گوشی های هوشمند برای مصرف کنندگان بد خواهد بود. این می تواند به قیمت های بالاتر، ویژگی های کمتر و نوآوری کمتر منجر شود. امیدواریم مردم قبل از تصمیم گیری در مورد پلتفرم مورد استفاده، به بررسی Android و iOS ادامه دهند.

منبع: gizchina

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...