• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • قطع شدن WD My Cloud به شدت “قاعده پشتیبان گیری از سه” را تکرار می کند

قطع شدن WD My Cloud به شدت “قاعده پشتیبان گیری از سه” را تکرار می کند

در اواخر هفته گذشته، وسترن دیجیتال هک سیستم‌های خود را گزارش کرد که باعث شد شرکت خدمات خود را بصورت آفلاین بکشد—از جمله خدمات پشتیبان گیری و دسترسی به فایل My Cloud. اولین بار در 3 آوریل فاش شد، همانطور که در صفحه وضعیت WD My Cloud. از 5 آوریل،...

Article

قطع شدن WD My Cloud به شدت "قاعده پشتیبان گیری از سه" را تکرار می کند

در اواخر هفته گذشته، وسترن دیجیتال هک سیستم‌های خود را گزارش کرد که باعث شد شرکت خدمات خود را بصورت آفلاین بکشد—از جمله خدمات پشتیبان گیری و دسترسی به فایل My Cloud. اولین بار در 3 آوریل فاش شد، همانطور که در صفحه وضعیت WD My Cloud. از 5 آوریل، مشتریان هنوز توضیح بیشتری در مورد زمان دسترسی مجدد به داده های خود دریافت نکرده اند.

اگر با این اختلال در سرویس مواجه شده‌اید، احتمالاً به یکی از دو روش آن را حذف می‌کنید: به طور ناامیدکننده‌ای از فایل‌های خود قطع می‌شوید یا موقتاً ناراحت می‌شوید زیرا داده‌های شما به راحتی در فضای ابری در دسترس نیستند. تفاوت؟ در سناریوی اول، My Cloud تنها مکان شما برای داده های شما است. در مرحله دوم، شما از قانون سه پیروی می کردید.

داده‌های شما نیاز به پشتیبان‌گیری دارند—و زمانی که آنها را تهیه می‌کنید، باید بیش از یک نسخه پشتیبان وجود داشته باشد. قانون سه را وارد کنید: داده های شما ایمن نیستند مگر اینکه سه نسخه وجود داشته باشد. کارکنان PCWorld در مقاله‌های ما در مورد پشتیبان‌گیری و دلایل خوبی در مورد این قانون صحبت می‌کنند. فاجعه می‌تواند در زمان‌های غیرمنتظره و نامناسب رخ دهد، خواه طبیعی (مانند طوفان) یا ساخته دست انسان (مرگ دیسک سخت، قطع سرویس ابری).

این هارد دیسک به تنهایی به عنوان یک راه حل پشتیبان کافی نیست. او به یک نسخه پشتیبان دوم نیز نیاز دارد—و ترجیحاً خارج از سایت.اندرو نیل / Unsplash

نسخه کامل این دستورالعمل “3-2-1” است: شما سه نسخه از داده ها دارید که دو نسخه در سایت (و در دو دستگاه مختلف) و یک نسخه خارج از سایت (یک هارد دیسک یدکی) موجود است. ذخیره شده در خانه یک شخص مورد اعتماد یا ابر). به همین دلیل است که کارکنان ما فهرستی از درایوهای خارجی توصیه شده را برای پشتیبان‌گیری منتشر می‌کنند، نرم افزار پشتیبان گیری خودکار و خدمات پشتیبان گیری ابری. واقعیت تاسف بار این است که داده های شما هر لحظه ممکن است از دسترس خارج شوند، و همانطور که این وضعیت WD My Cloud نشان می دهد، بدون تقصیر خودتان. حداقل، شما باید این قانون را برای داده های حیاتی ماموریت خود دنبال کنید. مهم است که از خود محافظت کنید، حتی زمانی که وقت یا پول کم دارید.

اشتباه نکنید، این وضعیت سخت است. من برای همه کسانی که در این فکر هستند که چه زمانی دوباره به داده های خود دسترسی خواهند داشت، احساس آرامش می کنم. من همچنین معتقدم که تیم‌های وسترن دیجیتال سخت تلاش می‌کنند تا با بیشترین سرعت ممکن به آنلاین بازگردند. اما می تواند یک روند کند باشد و در حالی که منتظر هستید، باید آماده شوید (اگر قبلاً این کار را نکرده اید) و برای دفعه بعدی که این اتفاق می افتد آماده باشید. این توهین به WD نیست – این روزها هک ها بسیار رایج هستند. سوال این نیست که آیا نقض داده دیگری اتفاق می افتد یا خیر، بلکه این است که چه زمانی. باید آماده باشید.

متن کامل در pcworld

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...