پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

قاب‌های Fluid Motion AMD اکنون روی کارت‌های گرافیک Radeon RX 6000 قابل آزمایش هستند.

AMD نسخه پیش نمایش درایور گرافیک نرم افزار AMD را منتشر کرده است: Adrenalin Edition Technical Preview Driver for AMD Fluid Motion Frames نسخه 23.30.01.02. درایور از بازی های جدید پشتیبانی نمی کند. هدف آن ارائه اولین نگاه به کاربران به ویژگی های جدید، یعنی قاب های حرکتی سیال AMD است که به زودی در نسخه اصلی نرم افزار AMD ظاهر می شود: Adrenalin Edition.

 Image source: AMD

منبع تصویر: AMD

سازنده گزارش داد که درایور از فناوری AMD Fluid Motion Frames (AFMF) پشتیبانی می کند. این یک فریم مولد شبیه به بسته فناوری مقیاس بندی تصویر NVIDIA DLSS3 است و برای افزایش FPS استفاده می شود. AMD اشاره می کند که AFMF اکنون نه تنها توسط کارت های گرافیک Radeon RX 7000، بلکه توسط شتاب دهنده های سری Radeon RX 6000 نیز پشتیبانی می شود.

AMD در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد که AFMF در حال حاضر توسط تعداد محدودی از بازی‌ها پشتیبانی می‌شود که DirectX 11 و DirectX 12 API را اجرا می‌کنند. لیست این بازی ها را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید. AFMF توسط Cyberpunk 2077 نیز پشتیبانی می‌شود.

برای فعال کردن AFMF، بازی ها باید با تنظیمات از پیش تعیین شده در نرم افزار AMD راه اندازی شوند: Adrenalin Edition. این ویژگی هنگام استفاده از فناوری HYPR-RX یا هنگام استفاده از تنظیمات گرافیکی جهانی به طور خودکار شروع می شود.

AMD توضیح می دهد که AFMF کیفیت تصویر را با غیرفعال کردن پویا تصویربرداری تایم لپس حفظ می کند. در شکل فعلی، AFMF فقط در حالت تمام صفحه و زمانی که همگام سازی عمودی غیرفعال است، کار می کند. برای عملکرد بهینه، AFMF به مانیتوری نیاز دارد که از AMD FreeSync پشتیبانی کند. HDR هنوز پشتیبانی نمی شود، بنابراین باید در تنظیمات ویندوز و در بازی (در صورت فعال بودن) غیرفعال شود. AFMF ممکن است باعث تاخیر بیشتر در انتقال سیگنال در بازی ها شود. بنابراین، توصیه می‌شود از فناوری‌های AMD Radeon Anti-Lag یا Anti-Lag+ کاهش تأخیر موجود در درایور به همراه آن استفاده کنید.

لیست مشکلات رفع شده در درایور پیش نمایش نرم افزار AMD: Adrenalin Edition 23.30.01.02:

  • مشکل نصب نرم‌افزار AMD: درایور Adrenalin Edition که در برخی از پیکربندی‌های سیستم رخ داده بود، برطرف شد.
  • نشانگر وضعیت فعالیت AFMF ممکن است نشان دهد که HDR غیرفعال است حتی اگر قبلاً غیرفعال شده باشد.
  • مشکل BSOD هنگام نصب درایور در برخی از تنظیمات سیستم برطرف شد.

مشکلات شناخته شده:

  • وقتی AFMF فعال می‌شود و وضوح بازی تغییر می‌کند یا هنگام تعویض وظایف (مثلاً هنگام فشار دادن Alt+Tab برای تغییر پنجره‌های فعال)، درایور دوره‌ای از کار می‌افتد.
  • تحریف موقت تصویر هنگام جابه‌جایی بین پنجره‌هایی با AFMF فعال در برخی از مانیتورهای 144 هرتز یا بالاتر؛
  • لکنت متناوب ویدئویی پس از بستن نوار بازی Xbox؛
  • نمایشگرهای دارای FreeSync ممکن است FPS ناپایدار را هنگامی که AFMF فعال است گزارش دهند؛
  • وقتی AFMF فعال است، برخی از معیارهای عملکرد مانند: ب. زمان فریم، نتایج احتمالاً متناقض؛
  • گاهی اوقات ممکن است معیارهای عملکرد در صورت فعال بودن ظاهر نشوند.

می‌توانید نسخه پیش‌نمایش درایور نرم‌افزار AMD را دانلود کنید: Adrenalin Edition 23.30.01.02 از AFMF از وب سایت رسمی AMD. این شرکت اکیداً توصیه می‌کند که نصب درایور تمیز را انجام دهید و ابتدا نسخه قبلی نرم‌افزار Radeon را به طور کامل حذف کنید.

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا