پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

فناوری: کارشناسان: طرح ایلان ماسک برای استعمار مریخ “غیر واقعی” و “خرابکاری کیهانی” است.

از اینکه اخبار مربوط به فناوری را خواندید متشکرم: کارشناسان: طرح ایلان ماسک برای استعمار مریخ “غیر واقعی” و “خرابکاری کیهانی” است و اکنون با جزئیات خبر

 

کریستوفر ادواردز، که به مطالعه علوم سیاره‌ای می‌پردازد و بخشی از توسعه ابزار در دانشگاه شمالی آریزونا، به Insider گفت: “این فقط یک چیز ذاتی است که انسان ها می خواهند در آن پل بعدی ببینند.” هدف ماسک فراتر از جاه طلبی صرف است و گفت که یک مستعمره دائمی در سیاره سرخ می تواند گونه های ما را حفظ کند اگر همه بشریت روی زمین منقرض می شود.

 

اما اگر ماسک اشتباه کند چه؟ چهار دانشمند به Insider گفتند حداقل اکنون نه.
المريخ

 

برنامه ماسک برای استعمار مریخ

برنامه های ماسک برای مریخ در استارشیپ اسپیس ایکس تایید شده است، فضاپیمایی به طول حدود 400 فوت که برای چندین بار استفاده طراحی شده است، در سخنرانی کنگره بین المللی فضانوردی تخمین زده شد که اولین فضاپیمای بدون سرنشین می تواند ظرف سه یا چهار سال آینده بر روی مریخ فرود آید.

برنامه های اولیه او شامل ارسال کشتی های بدون سرنشین به سطح مریخ و سپس فرستادن انسان پس از آن است. پس از فرود این اولین ماموریت ها، آنها آب و دی اکسید کربن سطح مریخ را به اکسیژن مایع و سوخت متان تبدیل می کنند. که انرژی فضاپیما را تامین می کند.

پس از سوخت گیری فضاپیما، آنها می توانند سفر برگشت به زمین را انجام دهند و ماسک در سال 2016 به واشنگتن پست گفت که اولویت اول اسپیس ایکس “ایجاد یک مسیر کشتیرانی به مریخ است.” “

پس از پروازهای اولیه، ماسک می خواهد مردم را گرد هم بیاورد تا مستعمرات و کارخانه هایی بسازند تا سیاره خودکفا شود. یکی از مهمترین این اولویت ها ساخت کارخانه سوخت موشک است که مریخ را به مکانی پیشرفته برای سفرهای فضایی تبدیل می کند و اینجاست که برخی از دانشمندان مشکلاتی را در برنامه های ماسک مشاهده کردند.

 

مشکل 1: دی اکسید کربن کافی برای تغییر جو وجود ندارد

ماسک گفت که قصد دارد از منابع طبیعی موجود در مریخ برای تغییر جو آن استفاده کند و سیاره را به مکانی گرمتر و مرطوب تر مانند زمین تبدیل کند. . این فرآیند که به آن زمین‌سازی می‌گویند، بر این فرض استوار است که مریخ دی اکسید کربن کافی برای انجام این کار دارد.

 

مولکول‌های دی اکسید کربن در به دام انداختن تابش مادون قرمز مؤثر هستند. نور قرمز از خورشید می آید، به همین دلیل است که زمین از زمان انقلاب صنعتی که انسان شروع به پمپاژ بیشتر دی اکسید کربن و سایر گازهای گلخانه ای به جو کرد، گرم شده است.

مركبة سبيس إكس

در اصل، این شامل بازسازی مریخ خواهد بود یخ های قطبی آن را ذوب کنید که ذخایر دی اکسید کربن را آزاد می کند. ادواردز به Insider گفت: این مولکول های به دام انداختن گرما می توانند وارد اتمسفر شده و سیاره را به مرور زمان گرم کنند، و روی کاغذ، این امر محتمل به نظر می رسد، اما چندین مشکل در آن وجود دارد.

 

اول، ادواردز گفت، ما به سادگی فناوری یا منابعی در مریخ نداریم که بتوانیم در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل کنیم، و حتی اگر داشته باشیم، “حتی با سخاوتمندانه ترین فرضیات، دی اکسید کربن کافی در مریخ وجود ندارد که شما ادواردز گفت: “جوی طولانی مدت.” علاوه بر این، او گفت که حتی اگر مولکول های دی اکسید کربن کافی برای تشکیل جوی به ضخامت زمین وجود داشته باشد، مریخ فاقد یک مغناطیسی است. هسته ای که می تواند برای جلوگیری از خوردگی گازهای محافظ در طول زمان.

ماسک همچنین چالش هایی را که این بخش از طرح با آن مواجه است اذعان کرد و در پلتفرم X که قبلاً قبل از خرید ماسک به نام توییتر شناخته می شد، گفت: روند احیا “خیلی کند است که به زندگی ما مرتبط باشد. با این حال، ما می توانیم در طول زندگی خود یک پایگاه انسانی در آنجا ایجاد کنیم.”

 

مشکل 2: رساندن مردم به مریخ دشوار است

اکثر ماموریت‌ها به مریخ فقط پرواز کرده یا به دور این سیاره می‌چرخند، و از ماموریت‌هایی که سعی در فرود داشته‌اند، تنها 40 درصد موفق بوده‌اند و هیچ انسانی در آنها وجود نداشته است. بروس جاکوسکی، دانشمند سیاره‌شناسی و محقق اصلی ماهواره مریخ ماون، به اینسایدر گفت: ارسال موشک به مریخ بسیار دشوار است.

مركبة فضائية

و در حالی که جاکوسکی هر کاری را که ماسک برای احیای علاقه عمومی به فضا انجام داده است تحسین می کند، او “رویکرد خود را در مورد فضا باور نمی کند. استعمار مریخ واقع بینانه یا حتی قابل قبول یا معتبر است.
مسئله 3: اگر از قبل حیات در مریخ وجود داشته باشد چه می شود؟

اندرو کوتس، استاد فیزیک در آزمایشگاه علوم فضایی مولارد در دانشگاه کالج لندن، گفت که اگر ماسک موفق شود قبل از اینکه دانشمندان مطالعه سطح مریخ را به پایان برسانند، انسان را به مریخ بفرستد، ممکن است بشریت را “از انجام یکی از بزرگترین اکتشافات تاریخ تهدید کند.” کوتس که محقق اصلی ماموریت آتی برای کاوش در مریخ است، گفت: “برای پاسخ دادن به این سوال، در نهایت به این سوال: “آیا ما تنها هستیم؟” سیاره سرخ: این سیاره شرایط زیادی دارد که آن را به مکانی مناسب برای سکونت تبدیل می کند. و برای تولید سوخت موشکی بیشتر.

کوتس گفت که دانشمندان در ساخت فضاهای قابل سکونت از جمله کربن، هیدروژن، نیتروژن، اکسیژن، فسفر و گوگرد، شیمی‌هایی را بررسی می‌کنند.

کوتس گفت.

 

بین 3 تا 4.1 میلیارد سال پیش، دانشمندان بر این باورند که مریخ بسیار شبیه به زمین بوده است. جوی ضخیم و محافظ داشت و قسمت‌های خاصی از آن پوشیده از دریاچه‌های غول‌پیکر آب مایع بود که احتمالاً حاوی حیات بود.

 

اگر انسان‌ها به نحوی موفق به بازسازی می‌شدند. در مریخ، تغییر در آب و هوای جهانی آن می‌تواند خاک و یخ را مختل کند که ممکن است شواهدی از حیات بیگانگان باستانی را حفظ کند، و به نظر من، تغییر محیط مریخ از آنچه در حال حاضر هست، خرابکاری کیهانی است. /p>

مشکل 4: بدن ما با تشعشعات بمباران خواهد شد

دانشمندان هنوز نمی دانند که بدن و ذهن ما چگونه با حضور در سیاره ای متفاوت کنار می آید. برای مدت طولانی، و بیشتر آنچه می دانیم از اقامت فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی، که در درون مغناطیس کره محافظ زمین قرار دارد، می آید.

راشل سیدلر، استاد فیزیولوژی کاربردی و حرکت شناسی در دانشگاه فلوریدا که بر روی فضانوردان مطالعه می کند، به Insider گفت که تلفات فیزیولوژیکی حضور در ایستگاه فضایی بین المللی “هیچ چیز شبیه آنچه در سفر به مریخ اتفاق می افتد نیست.”

ناسا تخمین زده است که فضانوردان سفر به خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی، بسته به مدت زمانی که در فضا سپری می‌کند و انواع تشعشعات کیهانی که در معرض آنها قرار می‌گیرند، در معرض مقداری معادل 150 تا 6000 اشعه ایکس قفسه سینه قرار می‌گیرد.

میزان تشعشعاتی که به مریخ برخورد می کند “هر چیزی را در سطح می سوزاند، کوتس گفت و سیدلر در گفتگو نوشت که تشعشعات کیهانی می تواند باعث سرطان شود، به سیستم عصبی و قلبی عروقی آسیب برساند و باعث نشت غشای محافظ مغز شود.

مشکل 5: گرانش کم نیز می تواند بدن انسان را مختل کند

یکی دیگر از نگرانی های سیدلر این است که ما نمی توانیم فرار کنیم – که ناسا به طور خاص به عنوان یک مشکل ذکر کرده است – کاهش گرانش، که می تواند بر سیستم گردش خون ما تأثیر بگذارد. ، مغز و سیستم تعادل

تأثير الفضاء

سیدلر توضیح داد که انسان به گونه‌ای تکامل یافته است که بتواند مایعاتی مانند خون و آب را در سراسر بدن بر خلاف گرانش حرکت دهد. از آنجایی که گرانش مریخ 62.5 درصد کمتر از زمین است، بدن ما باید نحوه حرکت مایعات را تغییر دهد.

در فضانوردانی که تاکنون مشاهده کرده است، سیدلر گفت مایعات بدن تمایل دارند به سمت سر و قسمت بالایی جریان پیدا کنند. بخشی از بدن. بدن که باعث می شود مغز در جمجمه بالاتر بنشیند، همچنین می تواند پشت چشم فضانوردان را صاف کند و به طور بالقوه بر بینایی آنها تأثیر بگذارد.

 

موضوع 6: تلفات سلامت روان می تواند بسیار زیاد باشد

در نهایت، دانشمندان در مورد اینکه چگونه سفرهای فضایی طولانی مدت بر سلامت روان افراد تأثیر می گذارد ابراز نگرانی کرده اند، و سیدلر گفت که برای ماموریت های فضایی قبلی، ناسا به یک تیم به دقت ساخته شده تکیه کرده است. پویا برای حمایت از سلامت روان.

اما ماسک گفت که او می‌خواهد دولت مریخ یک دموکراسی مستقیم باشد و داشتن یک مستعمره در فضا بدون ساختار سلسله مراتبی مشخص ممکن است برای مردم دشوار باشد. سیدلر گفت: “شما ممکن است یک مستعمره در مریخ را بدون ماموریت های تیمی بسیار خاص تصور کنید، که ممکن است انجام آنها برای مردم سخت باشد.” علمی که در حال حاضر برای کاهش برخی از این نگرانی‌های سلامتی خود را خوش‌بین اعلام می‌کند، امیدوارکننده است.

 

این شامل استفاده از داروها برای جبران بیماری تشعشع و مکمل‌های غذایی برای حفظ استخوان می‌شود. سلامتی تحت گرانش دستگاه های کم مشخصات، لباس هایی برای کمک به فضانوردان در جریان خون، و موارد دیگر.

شما می توانید اخبار مصر و جهان را از وب سایت کلمه شما از طریق Google News

منبع

فناوری: کارشناسان: طرح ایلان ماسک برای استعمار مریخ \u0026quot;غیر واقعی\u0026quot; و \u0026quot;خرابکاری کیهانی\u0026quot; است.","width":"0","_legend":"{score}\/{best} - ({count} {votes})","font_factor":"1.25"}">
امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا