پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

فناوری: “لایک” .. “پست الگوریتمی” فیس بوک را فریب نمی دهد، بلکه باعث جلب همدردی کاربران می شود.

از اینکه اخبار فناوری را خواندید متشکرم: “لایک درخواست ها”… “پست الگوریتمی” فیس بوک را فریب نمی دهد، بلکه همدردی کاربران را جلب می کند و اکنون با جزئیات خبر

قاهره – سامیه سید صدها نفر از کاربران پلتفرم فیس بوک با انتشار پستی از فالوورها و دوستان خود خواستند با کاربر تعامل داشته باشند، با اتهاماتی مبنی بر اینکه فیس بوک دسترسی به پست های کاربران را محدود می کند، که باعث شد بسیاری این مطلب را به اشتراک بگذارند. از یک طرف پست بگذارید و همزمان با آن با سایر دوستان تعامل کنید، اما این سوال را ایجاد می کند، یک سوال مهم این است: آیا این روش واقعاً مفید است و قادر به تغییر الگوریتم فیس بوک است یا خیر؟

 

متن پست:

«دوستان عزیز، مایه تاسف است که بسیاری از پست‌های برخی از دوستان علیرغم اهمیتشان گم می‌شوند، زیرا فیس‌بوک تعداد دوستان خود را محدود کرده است.

دوستانی هستند که من دیگر پست‌هایشان را نمی‌بینم.” به جز با جستجوی آن!

برای دیدن پست‌های همه دوستان، الگوریتم فیس‌بوک باید اصلاح شود.

بنابراین تصمیم گرفتم آن را تغییر دهم،

در ادامه نحوه رد شدن از همان 25 دوست فیس بوک آمده است. کسانی که شما را چندین بار می خوانند:

از شما می پرسم که آیا می خوانید این پیام را برای من گذاشتن یک نظر سریع، حتی فقط یک کلمه، مانند: سلام… ممنون… یا هر چیزی که می خواهید بگویید، منتشر می شود. E.

Facebook فقط دوستانی را که انتخاب می کند به من نشان می دهد و ما برای انتخاب دوستان خود نیازی به فیس بوک نداریم و می توانیم خط مشی آن را برای تنظیم و کنترل دور بزنیم.

این متن را کپی کنید و روی دیوار خود بچسبانید تا شما می توانید از تعامل بیشتری با همه مخاطبین خود لذت ببرید.

هیچ ضرری برای حذف برخی از کسانی که هیچ ردی در این صفحه ندارند… متشکرم”

 

آیا این پست‌ها روی الگوریتم فیس‌بوک تاثیر می‌گذارند

مهندس اسلام غانم یک متخصص فناوری است. اطلاعیه ای که هرازگاهی ظاهر می شود و برخی از کاربران به امید اینکه با ترغیب دوستان به تعامل بیشتر به آن متوسل می شوند، به آن متوسل می شوند. این پست گسترده‌تر شود، که این رقم توسط عوامل بسیاری تعیین می‌شود.»

غانم تاکید کرد که چیزی به نام غلبه بر الگوریتم وجود ندارد، زیرا بسیار دشوار است و ویژگی این الگوریتم ها پیشرفته و پیچیده بودن است، بنابراین پیوند چنین انتشاراتی با توانایی دور زدن الگوریتم اشتباه است، اما آنچه در واقعیت اتفاق می افتد ناشی از زبان پست است که دیگران را تشویق می کند تا با آن ارتباط برقرار کنند.”

 

 

جدید نیست

این نوع پست در فیس بوک چیز جدیدی نیست. این اولین بار نیست که چنین پست هایی منتشر می شود، زیرا هر چند وقت یک بار بدون توجیه یا دلیل قانع کننده منتشر می شوند و دلیل درون پیام هر بار با زمان قبل متفاوت است.

 

الگوریتم‌های فیس‌بوک

هستند الگوریتم فیس‌بوک نرم‌افزار و معادلات خودکاری است که فیس‌بوک برای اندازه‌گیری کیفیت هر پست منتشر شده در پلتفرم از آن استفاده می‌کند، خواه این پست از طریق یک حساب شخصی، صفحه باشد، یا گروه، و اینکه نوع آن متن، ویدئو، تصویر یا پیوند به یک صفحه وب است، تا آن را ارزیابی کنید و سپس در زمان مناسب و در مکان مناسب در صفحه شخصی به کاربر مناسب نشان دهید.

 

نحوه کار الگوریتم‌های فیس‌بوک

بر اساس گزارش‌های قبلی، فیس‌بوک برخی از آدرس‌های اصلی خود را در نرم‌افزاری که در سال 2021 بر کار نظارت می‌کند، فاش کرده است، زیرا این نرم‌افزار بر اساس سیستمی کار می‌کند. طبقه بندی ها و برچسب ها، به طوری که هر پست در لحظه انتشار ارزیابی می شود و نتیجه سریع می گیرد و همچنین گزینه ها را مستقیما در بین دوستان مشخص می کند.

فیس‌بوک همه پست‌های موجود را در بین دوستان کاربر قرار می‌دهد، سپس آنها را بر اساس سیگنال‌های رتبه‌بندی از پیش تعیین‌شده، مانند نوع و کیفیت پست، ارزیابی می‌کند. سپس پست‌هایی که کاربر بعید است با آنها ارتباط برقرار کند، بر اساس رفتار آنها قبلی

این الگوریتم همچنین محتوایی را که کاربران نمی‌خواهند ببینند، بر اساس رویکرد قبلی‌اش نیز کاهش می‌دهد.

 

شما می توانید اخبار مصر و جهان را از وب سایت Word شمااز طریق Google News

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا