پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

فناوری: دیلی میل: سلفی ها شما را لاغرتر از عکس های معمولی نشان می دهند

از اینکه اخبار مربوط به فناوری را خواندید متشکریم: دیلی میل: سلفی ها شما را لاغرتر از عکس های معمولی نشان می دهند، و اکنون با جزئیات اخبار

قاهره – سامیا سید – یک مطالعه اخیر نشان داد که عکس های سلفی یک شخص، آنها نسبت به عکس های معمولی لاغرتر به نظر می رسند، زیرا شرکت کنندگان تمایل داشتند بدن زنان را در مقایسه با عکس های گرفته شده از زوایای دیگر، در مقایسه با عکس های سلفی لاغرتر ارزیابی کنند.

 

به نقل از دیلی میل، “محققان بریتانیایی از دانشگاه یورک سنت جان از 272 نفر خواستند تا به عکس های 10 مدل داوطلب که لباس ورزشی پوشیده بودند، بدون چهره، امتیاز بدهند. از بدن هر مدل از چندین زاویه، از منظر خارجی سنتی عکس گرفته شد. ، یا سلفی گرفته شده در طول بازو، یا سلفی گرفته شده با استفاده از چوب سلفی یا از منظر خود داوطلب، در حالی که دوربین از چانه به سمت پایین گرفته شده است.

 

تحلیل نشان داد. که شرکت‌کنندگان تمایل داشتند در عکس‌های سلفی بدن‌ها را لاغرتر از اشیاء در عکس‌های با دید بیرونی ارزیابی کنند، در همین حال، عکس‌هایی که از چانه به پایین گرفته می‌شد کمترین لاغر و جذابیت را داشتند.

 

یافته ها می تواند منعکس کننده ارتباط بین استفاده از رسانه های اجتماعی و نارضایتی از بدن باشد.

 

آنها گفتند: “بسیاری از ما هر روز در حالی که تعداد فزاینده پلتفرم های رسانه های اجتماعی را مرور می کنیم، سلفی می بینیم.” توضیح داد، “ما می دانیم که فیلترها می توانند نحوه ظاهر شدن “اشیاء در آن” را تغییر دهند.

 

آنها افزودند، “این تحقیق نشان می دهد که زاویه ای که از آن عکس گرفته می شود می تواند قضاوت خود را در مورد اندازه بدن تغییر دهید، بنابراین هنگام مصرف تصاویر آنلاین، حتی سلفی‌ها نیز در Plos One اضافه کردند: «شرکت‌کنندگان ممکن است سلفی‌ها را به دلیل ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهند جذاب‌تر دیده باشند.» یا مرتبط با آن، سلفی‌هایی برای تأیید این تصور که فرد در عکس برونگراتر، اجتماعی تر و برای تجربه کردن باز است، با این حال، سلفی ها با ویژگی های شخصیتی منفی تری مانند خودشیفتگی و غیرقابل اعتماد بودن نیز مرتبط هستند.”

 

نتایج همچنین نشان داد که افرادی که دارای سطح بالاتری از علائم اختلال خوردن هستند، اشیاء موجود در سلفی‌ها را نیز مثبت‌تر ارزیابی می‌کنند.

 

این تیم می‌گوید این ممکن است او اشاره کند که نگاه کردن به سلفی‌ها. می تواند نسبت به سایر تصاویر در رسانه های اجتماعی برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به اختلالات خوردن هستند “مضرتر” باشد.

شما می توانید اخبار مصر و جهان را از وب سایت کلمه شما از طریق Google News

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا