فناوری جدید برای انتقال برق بدون سیم!

سازمان پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا در جدیدترین برنامه خود قصد دارد از طریق لیزر به پهپادها یا ایستگاه‌های زمینی، انرژی را به صورت بیسیم جا به جا کند. این موضوع علاوه بر مصارف نظامی برای هواپیماهای الکتریکی نیز یک پیشرفت بسیار بزرگ تلقی می‌شود و در صورت دستیابی به...

Article

Top-tech-news-ChatGPT-4-is-now-available-and-it-possesses-these-ten-almost-human-like-capabilities.-Alphabet-announced-plans-to-cut-approximately-12000-jobs-worldwide

سازمان پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا در جدیدترین برنامه خود قصد دارد از طریق لیزر به پهپادها یا ایستگاه‌های زمینی، انرژی را به صورت بیسیم جا به جا کند. این موضوع علاوه بر مصارف نظامی برای هواپیماهای الکتریکی نیز یک پیشرفت بسیار بزرگ تلقی می‌شود و در صورت دستیابی به این فناوری بدون نگرانی می‌توان از هواپیماهای الکتریکی استفاده کرد.

علاوه بر این به کمک این فناوری می توان انرژی را به فواصل دور منتقل کرد؛ به این صورت که انرژی از منبع به یک انتقال دهند موجود در هوا مانند هواپیما ارسال شده و سپس به کمک ارتباط چند هواپیما به یکدیگر انرژی به مقصدی روی زمین منتقل می‌شود.

در حال حاضر بزرگ ترین مشکل در این روش تلفات ناشی از تغییر نور لیزر به برق و برگشت آن به منبع اصلی است که باعث از بین رفتن جریان می‌شود. این سازمان در گام نخست قرار است طرح مفهومی رله‌ها را توسعه دهد و در گام بعدی این فناوری را با بدنه هواپیماهای فعلی ادغام کند. در نهایت نیز انتظار می‌رود 10 کیلووات توان به فاصله 200 کیلومتری منتقل شود.

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...