پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

فراری شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان پرداخت برای خودروهای اسپرت در ایالات متحده کرد

تولیدکننده ایتالیایی خودروهای ورزشی و مسابقه‌ای ممتاز فراری، در پاسخ به خواسته‌های مشتریان خود، شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان پرداخت برای محصولات خود در ایالات متحده کرد و قصد دارد این گزینه را در اروپا نیز اضافه کند. گزارش آژانس رویترز به نقل از رئیس بخش بازاریابی و فعالیت های تجاری این شرکت، انریکو گالیرا.

 Image source: Kanchanara/unsplash.com

منبع تصویر: Kanchanara/unsplash.com

اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌های پیشرو از استفاده از ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات زیاد، فقدان رویکرد یکپارچه برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال و همچنین مشکلات زیست‌محیطی مرتبط با مصرف بالای انرژی در استخراج اجتناب می‌کنند.

گالیرا خاطرنشان کرد که با استقرار نرم‌افزار جدید و افزایش استفاده از منابع تجدیدپذیر، معدن‌کاران انتشار دی‌اکسید کربن ناشی از فعالیت‌های خود را کاهش داده‌اند.

مدیر ارشد فراری در مصاحبه ای با رویترز گفت: “هدف ما برای دستیابی به بی طرفی کربن در کل زنجیره ارزش ما تا سال 2030 کاملاً تأیید شده است.” او تاکید کرد که این تصمیم به دلیل این واقعیت گرفته شده است که بسیاری از مشتریان این شرکت روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند.

گالیرا فاش نکرد که چه تعداد خودروی فراری به صورت ارز دیجیتال فروخته خواهد شد، تنها اشاره کرد که سفارشات تا سال 2025 برنامه ریزی شده است و شرکت مایل است این گزینه را آزمایش کند. «این به ما کمک می‌کند با افرادی که لزوماً مشتری ما نیستند اما می‌توانند فراری بخرند ارتباط برقرار کنیم.» – او گفت.

در اروپا، این شرکت قصد دارد در سه ماهه اول سال 2024 فروش خودروهای خود را برای ارزهای دیجیتال آغاز کند. سپس قصد دارد این برنامه را به کشورهایی که قوانین تنظیم گردش مالی در بازار ارزهای دیجیتال را وضع کرده‌اند، گسترش دهد. منطقه EMEA، که شامل اروپا، خاورمیانه و آفریقا می شود، بزرگترین منطقه فراری است که تقریباً نیمی (46%) از کل تحویل خودروها در نیمه اول سال 2023 را به خود اختصاص داده است. «علاقه به ایالات متحده و اروپا به همین ترتیب، ما هیچ تفاوت بزرگی نمی بینیم.گالیرا گفت.

در مرحله اولیه، سرویس معروف پردازش ارزهای دیجیتال BitPay مسئولیت پردازش پرداخت‌های رمزنگاری شده در ایالات متحده را بر عهده خواهد داشت که برای جلوگیری از خطر نوسانات نرخ ارز، توکن‌ها را فوراً به ارزهای فیات تبدیل می‌کند. استفاده از BitPay همچنین تضمین می کند که ارزهای مجازی از منابع قانونی می آیند. گالیرا خاطرنشان کرد که اکثر فروشندگان فراری آمریکایی قبلاً با استفاده از این سیستم پرداخت موافقت کرده اند یا در حال برنامه ریزی برای انجام این کار هستند. همچنین ممکن است سیستم های پرداخت دیگری در مناطق دیگر استفاده شود.

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا