• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • عکس رقص استثنایی خورشید و ماه کنار هم در آسمان

عکس رقص استثنایی خورشید و ماه کنار هم در آسمان

دیجیاتو/ اوایل این ماه، بخشی از خورشید ناپدید شد. قسمت گمشده که در برخی نقاط قابل مشاهده بود و خورشیدگرفتگی حلقوی نامیده می‌شود، پشت ماه پنهان شد. این عکس یک رشته تصویر از خورشیدگرفتگی را نشان می‌دهد که در آن ماه، خورشید درحال طلوع در آسمان را در بر می‌گیرد....

Article

Rectangle_118__2_

دیجیاتو/ اوایل این ماه، بخشی از خورشید ناپدید شد. قسمت گمشده که در برخی نقاط قابل مشاهده بود و خورشیدگرفتگی حلقوی نامیده می‌شود، پشت ماه پنهان شد.

این عکس یک رشته تصویر از خورشیدگرفتگی را نشان می‌دهد که در آن ماه، خورشید درحال طلوع در آسمان را در بر می‌گیرد. در پیش‌زمینه تصویر، تپه Factory Butte در یوتا واقع در ایالات‌متحده آمریکا دیده می‌شود. پرتوهایی که از خورشید خارج می‌شوند، واقعی نیستند، آن‌ها ناشی از پراش دریچه دوربین هستند و با نام sunstar شناخته می‌شوند. ماه واقعی است، اما طرح کلی آن از عمد روشن شده تا بیننده تجسم بهتری از تغییر موقعیت ماه در طول این خورشیدگرفتگی حلقه آتش داشته باشد.

عکاس نجومی این رشته گرفت حیرت‌انگیز را فقط به‌منظور تمرین ثبت کرده است. او امیدوار است بتواند از این تجربه برای عکاسی بهتر از خورشیدگرفتگی کامل که در ۸ آوریل ۲۰۲۴ در آمریکای شمالی رخ می‌دهد، استفاده کند.

 

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...