پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

عکس‌های موشک «فالکون هوی» در آستانه پرتاب ماموریت ناسا

ایسنا/ موشک «فالکون هوی» برای پرتاب کردن ماموریت «سایکی» ناسا به سوی یک سیارک فلزی آماده می‌شود.

به نقل از اسپیس، موشک قدرتمند «فالکون هوی»(Falcon Heavy) شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) آماده است تا اولین ماموریت خود را برای ناسا انجام دهد.

فالکون هوی روز ۱۰ اکتبر برای پرتاب ماموریت «سایکی»(Psyche) که ابتدا برای روز ۱۲ اکتبر برنامه‌ریزی شده بود، به سکوی پرتاب 39A در «مرکز فضایی کندی» منتقل شد، اما ناسا و اسپیس‌ایکس پرتاب را به دلیل بدی آب‌وهوا در سواحل فضایی، یک روز به تأخیر انداختند.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، سایکی ساعت ۱۰:۱۹ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی پرتاب خواهد شد.

عکس‌های موشک «فالکون هوی» در آستانه پرتاب ماموریت ناسا

فالکون هوی از سه مرحله اول موشک «فالکون ۹» تشکیل شده است. تقویت‌کننده مرکزی با یک مرحله بالایی و محموله در قسمت بالای آن قرار دارد.

فالکون هوی دومین موشک قدرتمندی است که پس از موشک «سامانه پرتاب فضایی»(SLS) ناسا پرواز می‌کند. این موشک تا به امروز هفت بار پرواز کرده است که آخرین آن در ژوئیه سال جاری بود، اما هیچ کدام از این ماموریت‌ها به ناسا تعلق نداشتند.

عکس‌های موشک «فالکون هوی» در آستانه پرتاب ماموریت ناسا

ماموریت سایکی، یک سیارک فلزی عجیب به همین نام را از نزدیک بررسی خواهد کرد و اطلاعات کلیدی را در مورد روزهای اولیه منظومه شمسی و فرآیند تشکیل شدن سیاره ارائه خواهد داد. ستاره‌شناسان معتقدند که سایکی ممکن است هسته آشکار یک پیش‌سیاره باستانی باشد.

پیش‌بینی‌های کنونی، احتمال مناسب بودن آب و هوا را برای پرتاب امروز تا ۵۰ درصد تخمین زده‌اند. ماموریت سایکی تا ۲۵ اکتبر فرصت‌های دیگری را به صورت روزانه در جدول پرتاب خود دارد.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا