پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

طرحی که مانع از شلیک سلاح هسته‌ای توسط هوش مصنوعی می‌شود

به گزارش روزنامه سان، سه دموکرات و یک جمهوری‌خواه این هفته لایحه منع سلاح هسته‌ای را با هدف حفظ امنیت جهان در مواقع اضطراری و شرایط غیرمنتظره به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه کردند. گروه ارائه دهنده این لایحه که متشکل از نمایندگان دو حزب اصلی دمکرات و جمهوری خواه  امیدوار است که از توانایی هوش مصنوعی برای انجام حمله هسته‌ای بدون نظارت انسان «برای محافظت از نسل‌های آینده»، جلوگیری کند.

«کن باک آر کولو» از نمایندگان حامی این لایحه به فاکس نیوز گفته است: در حالی که استفاده نظامی آمریکا از هوش مصنوعی می‌تواند برای تقویت اهداف امنیت ملی این کشور مناسب باشد، استفاده از هوش مصنوعی برای استقرار سلاح‌های هسته ای بدون نظارت و فرماندهی انسانی عملی بسیار خطرناک است و باید ممنوع شود.

وی افزود: ما می‌خواهیم مطمئن شویم که اگر در هر مقطع زمانی، نیاز به پرتاب سلاح هسته‌ای داشته باشیم، یک انسان در این فرآیند پرتاب سلاح هسته‌ای وجود داشته باشد. او در ادامه گفت: شما در فیلم‌های علمی تخیلی می‌بینید که دنیا از کنترل خارج شده، زیرا هوش مصنوعی همه چیز را تحت کنترل خود در آورده است. اما ما بر خلاف آنچه در فیلم‌های علمی تخیلی نمایش داده می‌شود، در روند استقرار و استفاده از سلاح هسته‌ای از انسان‌ها استفاده خواهیم کرد.

طرحی که مانع از شلیک سلاح هسته‌ای توسط هوش مصنوعی می‌شود

اعضای کنگره بر این باورند که باید قبل از اینکه هوش مصنوعی از قابلیت‌ها و توانایی‌های بیشتری به ویژه در زمنیه تصمیم‌گیری مشابه انسان‌ها برخوردار شود، بایداقداماتی را انجام دهند. تد لیو، نماینده کالیفرنیا، نیز در این باره فاکس نیوز گفت:وظیفه ما به عنوان اعضای کنگره این است که در مورد محافظت از نسل‌های آینده در برابر پیامدهای مخرب بالقوه، آینده‌نگری مسوولانه داشته باشیم

طرحی که مانع از شلیک سلاح هسته‌ای توسط هوش مصنوعی می‌شود

او افزود: هوش مصنوعی پتانسیل انجام بسیاری از کارها را دارد، بنابراین مهم است که همه مسائل را در نظر داشته باشید، به ویژه در مورد دسترسی هسته‌ای. هوش مصنوعی اینجاست و متاسفانه کنگره برای مدت طولانی واقعا به این موضوع نگاه نکرده است.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا