• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • ضریب تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش بدون آزمون چگونه اعمال می‌شود؟

ضریب تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش بدون آزمون چگونه اعمال می‌شود؟

ایسنا/ ضریب تاثیر معدل داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. بر اساس مصوبات بیست و ششمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ با سوابق...

Article

ضریب تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش بدون آزمون چگونه اعمال می‌شود؟

ایسنا/ ضریب تاثیر معدل داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.
 بر اساس مصوبات بیست و ششمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ با سوابق برای سال ۱۴۰۲ گزینش کدرشته محل های پذیرش صرفا تحصیلی و کدرشته محل های با آزمون به صورت یک جا انجام و در صورت احراز شرایط و ضوابط و نمره علمی لازم، یک کدرشته محل قبولی برای داوطلب اعلام می‌شود.
همه متقاضیان، چه داوطلبانی که در جلسه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ حاضر بوده و چه غایب آزمون و یا افرادی که اصلا در آزمون فوق ثبت نام نکرده اند، این امکان را داشتند این کدرشته محل ها را انتخاب نمایند و شرایط مربوط به رشته ها (مانند علوم ورزشی و …) یا دانشگاه هایی که لازم است داوطلب بعضی ویژگی های خاص برای تحصیل در آن را داشته باشد در دفترچه درج می شود و باید رعایت شود.
با توجه به اینکه دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی، انسانی، فنی و حرفه ای و ….) متفاوت است، چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه تحصیلی کدرشته ای که متقاضی آن است، متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت بوده و میزان تأثیر آن، بر اساس نوع دیپلم داوطلب و گروه مورد تقاضا است. داوطلبان در زمان انتخاب رشته مجاز بودند بدون توجه به نوع مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی، نسبت با سوابق تحصیلی مورد علاقه خود از تمامی گروه های به انتخاب کدرشته محل های صرفا تحصیلی اعم از علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و همچنین گروه های هنر و زبانهای خارجی اقدام نمایند.
بر این اساس نحوه گزینش رشته های پذیرش صرفا تحصیلی با توجه به نوع مدرک دیپلم و همچنین رشته انتخابی صورت خواهد گرفت.
ضریب تاثیر معدل داوطلبان دارای دیپلم ریاضی فیزیک یا علوم تجربی برای پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های حسابداری، اقتصاد، روانشناسی، علوم ورزشی، مدیریت اموربانکی، مدیریت صنعتی، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت دولتی، مدیریت امورگمرکی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت و بازرگانی دریایی، جهانگردی و هتلداری، علم اطلاعات ودانش شناسی، گردشگری، کاردانی امور بانکی، کاردانی بیمه، کاردانی امور دولتی و کاردانی امور مالی و مالیاتی گروه علوم انسانی ۱۰۰ می باشد.

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...