پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

ضبط صفحه در اندروید 14 از نظر حریم خصوصی بیشتر خواهد بود

ویژگی‌های اندروید 14 قوی هستند! اخیراً با دو ویژگی هیجان انگیزی که گوگل احتمالاً در ساخت نهایی خواهد داشت آشنا شده ایم. یکی توانایی متن ها و فایل ها را بکشید و رها کنید، در حالی که دیگری راه اندازی همزمان برنامه در صفحه تقسیم شده. اکنون، اطلاعاتی درباره یکی از ویژگی‌های متمرکز بر حریم خصوصی آشکار شده است.

میشال رحمان، متخصص در پوشش سیستم عامل اندروید، تجربه عملی با نسخه ی نمایشی کامل اندروید 14 دارد. و او متوجه شد که گوگل قابلیت ضبط صفحه نمایش سیستم عامل را اصلاح کرده است. بیشتر بر حریم خصوصی شما متمرکز خواهد شد و داده های شخصی و اعلان های دریافتی را پنهان می کند.

ضبط صفحه در اندروید 14 بسیار مورد نیاز ارتقا می یابد

در مرحله فعلی، Android به شما امکان می‌دهد صدا را خاموش کنید و لمس‌ها را پنهان کنید. در حالی که این دو گزینه مفید هستند، هیچ گزینه ای برای پنهان کردن اطلاعات حساسی که ممکن است هنگام ضبط ظاهر شوند وجود ندارد. خوب، اندروید 14 در این زمینه بهبود یافته است. به شما امکان می دهد ضبط صفحه را به یک برنامه محدود کنید و اعلان های دریافتی را پنهان کنید.

اخبار هفته گیزچینا

همانطور که میشال رحمان در تاپیک توییتر خود نشان می دهد، یک گزینه جدید در برنامه ضبط صفحه اندروید 14 وجود خواهد داشت. این گزینه به شما امکان می دهد ضبط را مختص یک تکی کنید. برنامه وقتی روی ضبط‌کننده صفحه ضربه می‌زنید، سیستم عامل جدید اساساً چرخ فلکی از برنامه های اخیراً باز شده را به شما نشان می دهد. فهرست کامل برنامه‌ها نیز موجود است.

IMG Src: 9to5Google

اما قسمت جالب این است که وقتی از برنامه خاصی در حین ضبط خارج می شوید، صفحه سیاه می شود. Android 14 صفحه ضبط را تا زمانی که به برنامه بازگردید سیاه نگه می دارد. بنابراین، هیچ یک از اطلاعات روی صفحه اصلی، متن‌ها و سایر برنامه‌ها وارد ضبط نمی‌شوند.

همچنین می‌توانید تنظیمات را در Android 14 تنظیم کنید و همه چیز را غیر از اعلان‌های دریافتی ضبط کنید. در واقع، کل نوار وضعیت سیستم را می توان هنگام ضبط مخفی کرد!

منبع: gizchina

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا