• خانه
  • ◀️
  • خبرخوان
  • ◀️
  • شکایت از سازنده ChatGPT به دلیل سرقت داده‌های کاربران اینترنت

📌 شکایت از سازنده ChatGPT به دلیل سرقت داده‌های کاربران اینترنت

OpenAI ، شرکت سازنده چت‌بات محبوب  ChatGPT  با شکایت جدیدی مبنی بر سرقت و سوء استفاده از اطلاعات کاربران اینترنت برای آموزش ابزارهای هوش مصنوعی خود، مواجه شده است. براساس گزارش CNN از این موضوع، شاکیان این شکایت دسته جمعی که در دادگاه فدرال کالیفرنیا ارائه شده است، ادعا می‌کنند OpenAI به‌طور مخفیانه مقادیر زیادی از داده‌های […]

خبرخوان یک نظر اضافه کنید 3 دقیقه زمان مطالعه
Blog article

blank
امتیاز بدید😊

OpenAI ، شرکت سازنده چت‌بات محبوب  ChatGPT  با شکایت جدیدی مبنی بر سرقت و سوء استفاده از اطلاعات کاربران اینترنت برای آموزش ابزارهای هوش مصنوعی خود، مواجه شده است.

براساس گزارش CNN از این موضوع، شاکیان این شکایت دسته جمعی که در دادگاه فدرال کالیفرنیا ارائه شده است، ادعا می‌کنند OpenAI به‌طور مخفیانه مقادیر زیادی از داده‌های شخصی کاربران اینترنت را جمع‌آوری کرده است. علاوه بر سوء استفاده از اطلاعات کاربران، در این شکایت روی میزان داده‌های مورد استفاده توسط OpenAI تأکید شده که شاکیان ادعا کرده‌اند بسیار عظیم بوده است.

شکایت از سازنده ChatGPT

علاوه بر سازنده ChatGPT، از  مایکروسافت  که یکی از سرمایه‌گذاران اصلی OpenAI محسوب می‌شود نیز در این شکایت به‌عنوان یک متهم یاد شده است.

«تیموتی کی. جووردانو»، از شرکت حقوقی Clarkson می‌گوید: «OpenAI با جمع‌آوری داده‌های شخصی میلیون‌ها نفر و سوء استفاده از آن‌ها برای توسعه یک فناوری فرّار و آزمایش‌نشده، همه را در خطری قرار می‌دهد که غیرقابل محاسبه و براساس معیارهای حفاظت از داده‌ها غیرقابل قبول است.»

در این شکایت همچنین ادعا شده که محصولات OpenAI «بدون رضایت یا اطلاع قبلی، از اطلاعات خصوصی دزدیده شده، از جمله اطلاعات شناسایی شخصی میلیون‌ها کاربر اینترنت، از جمله کودکان در هر سنی، استفاده می‌کنند».

شاکیان این پرونده به دنبال صدور دستوری برای توقف موقت استفاده تجاری بیشتر از محصولات OpenAI هستند. همچنین آن‌ها به دنبال پرداخت غرامت مالی به افرادی هستند که اطلاعاتشان برای توسعه و آموزش ابزارهای OpenAI استفاده شده است.

OpenAI اواخر سال گذشته میلادی چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT را به‌طور عمومی راه‌اندازی کرد و این ابزار به‌دلیل توانایی فوق‌العاده خود برای ایجاد پاسخ‌های متقاعد‌کننده به درخواست کاربران، خیلی سریع با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران فضای مجازی مواجه شد. همچنین موفقیت ChatGPT یک رقابت بزرگ در زمینه هوش مصنوعی ایجاد کرد که در آن شرکت‌های بزرگ و کوچک در تلاش هستند تا ابزارهای هوش مصنوعی خود را توسعه دهند یا آن‌ها را به محصولات خود اضافه کنند.

البته این فناوری نگرانی‌هایی از جمله افشاسازی اطلاعات حساس را نیز به همراه داشته و به‌همین دلیل، کنگره آمریکا اخیراً محدودیت‌هایی را برای استفاده از ChatGPT اعلام کرده بود.

امتیاز بدید😊
برچسب ها: سرقت
این مقاله را به اشتراک بگذارید

نویسنده: تحریریه کارینت✅

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | 🚀 ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیگر مقالات این نویسنده را هم بخوانید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

similar content

👌 مطالب زیر را هم مطالعه کنید

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy S22 Ultra

مقدمه Samsung Galaxy S22 Ultra گوشی مهمی است. این پرچمدار سامسونگ و

5 دقیقه زمان مطالعه

بهترین افزونه های فهرست بندی مطالب وردپرس و ساخت دستی فهرست مطالب

در این مقاله بهترین افزونه های فهرست بندی مطالب وردپرس برای ساخت

0 دقیقه زمان مطالعه

رونمایی مرسدس از GLC 2024 کوپه

طی روزهای اخیر، کمپانی مرسدس بنز از محصول جدید خود به نام

0 دقیقه زمان مطالعه

مأموریت دولت به وزارت ارتباطات برای تحقق مصوبه شورای عالی فضای مجازی: سهم ترافیک داخلی به 70 درصد برسد

دولت در لایحه برنامه هفتم توسعه و جهت افزایش سهم ترافیک داخلی

0 دقیقه زمان مطالعه

آشنایی با اولین شاسی‌بلند همه خودروسازان بزرگ جهان (قسمت آخر)

پس از آشنایی با اولین شاسی‌بلند ۳۱ خودروساز مختلف در دو قسمت

0 دقیقه زمان مطالعه

قالب فروشگاه حیوانات خانگی Ziggy

  خرید محصول با تخفیف از راستچین

0 دقیقه زمان مطالعه

من خواب را شبیه‌سازی می‌کنم!

ایسنا/ ربات انسان‌نمای «آمکا» در ویدئوی جدیدی در مورد خواب دیدن صحبت

4 دقیقه زمان مطالعه

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید