• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • شهرهای ژاپن رباتیک «گرگ های فوق هیولا» را برای محافظت در برابر خرس ها به کار می گیرند

شهرهای ژاپن رباتیک «گرگ های فوق هیولا» را برای محافظت در برابر خرس ها به کار می گیرند

این نوآوری فناوری اکنون توسط برخی از شهرهای ژاپن برای محافظت از جمعیت خود در برابر تهاجم حیوانات وحشی به کار گرفته شده است. رباتیک “گرگ های فوق العاده هیولا” یا روبو-گرگ اولین بار برای مقابله با خوک های وحشی مهاجم معرفی شد اما اکنون برای جلوگیری از خرس های...

Article

این نوآوری فناوری اکنون توسط برخی از شهرهای ژاپن برای محافظت از جمعیت خود در برابر تهاجم حیوانات وحشی به کار گرفته شده است. رباتیک “گرگ های فوق العاده هیولا” یا روبو-گرگ اولین بار برای مقابله با خوک های وحشی مهاجم معرفی شد اما اکنون برای جلوگیری از خرس های سیاه و قهوه ای سرگردان نیز استفاده می شود.

Robo-wolf

گرگ‌های روباتیک با انرژی خورشیدی در سال 2017 زمانی که محققان ژاپنی آزمایش نمونه اولیه را در برابر گرازهای وحشی که زمین‌های کشاورزی را ویران می‌کردند، مورد توجه قرار گرفتند. از آن زمان پیشرفت کرده است و شرکت Wolf Kamuy فروش خود را از این ابزارهای نگهبانی گسترش داده است.

گرگ-روبو دارای دندان‌های نیش، خز و چشم‌های LED چشمک‌زن است. سر آن قابلیت تکان دادن به پهلو را دارد و دستگاه می تواند زوزه 90 دسی بل منتشر کند. گرگ روبو برای جوامع روستایی ژاپنی با ترس از تجاوز خرس ها به فضاهای زندگی بسیار مفید است. گرگ ربات اکنون به عنوان یک عامل بازدارنده برای چنین تجاوزی به خرس ها استفاده می شود.

هدف دوگانه گرگ های فوق هیولا محافظت از محصولات کشاورزی و کشاورزان در جوامع روستایی است. گزارش‌های اخیر در مورد خطراتی که خرس‌ها برای فعالیت‌های انسانی به دلیل احتمالاً کوچک شدن زیستگاه آنها در نتیجه فعالیت‌های انسانی ایجاد می‌کنند، دیده شده است.

نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد جمعیت خرس در برخی مناطق ژاپن در حال افزایش است. تخمین زده می شود که حدود 22000 خرس در منطقه هوکایدو قرار دارند. در 60 سال گذشته بیش از 150 حمله خرس رخ داده است. با این حال، تنها در سال 2021 چهار مورد مرگ و میر ثبت شده است. موارد زیادی از سرگردانی خرس ها در شهرهای شلوغ و شهرهای هم مرز با مناطق حیات وحش گزارش شده است.

اعتقاد بر این است که زوزه‌های گرگ روبو به طور مؤثری خرس‌ها را از تعرض به شعاع 1 کیلومتر مربعی باز می‌دارد. این وسعت بیشتر و بهتر از هر نصب حصار برقی است. هنگامی که این گرگ های ربات به طور ماهرانه به کار گرفته شوند، می توانند از جوامع مسن محافظت کنند و همچنین از خرس ها محافظت کنند. آمیختگی بین ایمنی خرس ها در زیستگاه طبیعی و تغییرات آب و هوایی، همراه با توسعه در حال گسترش، مستلزم ایجاد تعادل مناسب بین حقوق حیوانات و توسعه انسانی است.

مرتبط:

(منبع)

منبع : gizmochina

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...