• خانه
  • ◀️
  • خبرخوان
  • ◀️
  • شارژ کردن شما برای ویژگی های هوش مصنوعی Galaxy S24 اشتباه احمقانه ای است که سامسونگ مرتکب آن نخواهد شد

📌 شارژ کردن شما برای ویژگی های هوش مصنوعی Galaxy S24 اشتباه احمقانه ای است که سامسونگ مرتکب آن نخواهد شد

شایعه شده است که سری گلکسی اس 24 در زمینه هوش مصنوعی مولد بزرگ است. بدیهی است که در سال 2024 این بخش اصلی تمرکز تولیدکنندگان خواهد بود. جدیدترین چیپست اسنپدراگون 8 نسل 3 کوالکام، که برای سری گلکسی اس 24 نیز استفاده خواهد شد، دارای مجموعه کاملی از on- ویژگی های AI تولید کننده […]

خبرخوان یک نظر اضافه کنید 9 دقیقه زمان مطالعه
Blog article

blank
امتیاز بدید😊

شایعه شده است که سری گلکسی اس 24 در زمینه هوش مصنوعی مولد بزرگ است. بدیهی است که در سال 2024 این بخش اصلی تمرکز تولیدکنندگان خواهد بود. جدیدترین چیپست اسنپدراگون 8 نسل 3 کوالکام، که برای سری گلکسی اس 24 نیز استفاده خواهد شد، دارای مجموعه کاملی از on- ویژگی های AI تولید کننده دستگاه. پاسخ سامسونگ به این چیپست، Exynos 2400، هدف عملکرد مشابه.

این چیپست‌های جدید در سری Galaxy S24 که اوایل سال آینده عرضه می‌شود، استفاده خواهند شد. در نتیجه، آن‌ها تجربه‌های پیشرفته‌تری از هوش مصنوعی روی دستگاه ارائه می‌کنند و به شما امکان می‌دهند از هوش مصنوعی آفلاین و کاملاً روی دستگاه استفاده کنید. یک شایعه وحشی ادعا کرده است که سامسونگ در نظر دارد مشتریانی را برای استفاده از ویژگی‌های هوش مصنوعی Galaxy S24 هزینه کنید، اما به همین دلیل است که فکر می‌کنم این اشتباه احمقانه‌ای است که شرکت احتمالاً مرتکب نخواهد شد.

این شایعه کاملاً ثابت نیست. در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سامسونگ بخواهد سال آینده سرویس اشتراکی ارائه دهد که ویژگی‌های پیشرفته هوش مصنوعی گلکسی اس 24 را برای مشتریان باز می‌کند، وجود ندارد. اولا، اپتیک وحشتناک است. اگر قیمت ها افزایش پیدا نکنند، Galaxy S24 Ultra از 1199 دلار شروع می شود. تصور کنید که برای یک گوشی پرچمدار جدید اینقدر هزینه پرداخت کنید و سپس مجبور شوید ماهانه هزینه ای را برای باز کردن برخی از ویژگی های آن بپردازید!

یکی از بزرگترین مزایای هوش مصنوعی مولد روی دستگاه در خود نام است. این به طور کامل بر روی دستگاه اجرا می شود، بنابراین می توان به ویژگی ها به صورت آفلاین دسترسی داشت و شرکت برای پشتیبانی از این ویژگی نیازی به پرداخت هزینه پردازش گران در فضای ابری ندارد. برای مثال ChatGPT را در نظر بگیرید. از لحظه ای که به آن اعلان می دهید، همه کارها را در فضای ابری انجام می دهد. OpenAI، شرکتی که آن را اداره می‌کند، طبق گزارش هزینه 700000 دلار در روز صرفاً برای فعال نگه داشتن سرویس. به طور طبیعی، OpenAI در نهایت به دنبال ارتقای مدل های تجاری خود خواهد بود تا از این میزان سوخت فراتر از میلیاردها سرمایه VC که جمع آوری کرده است، پشتیبانی کند.

LLM ها یا مدل های زبان بزرگ که می توانند روی دستگاه اجرا شوند، راه حلی برای این مشکل گران هستند. به عبارت ساده، اینها الگوریتم‌های فوق‌العاده هوشمندی هستند که به مجموعه داده‌های بزرگی دسترسی دارند و می‌توانند از آن برای تولید محتوا بر اساس درخواست‌های ارائه شده استفاده کنند. کوالکام با استفاده از متا منبع باز Llama 2 LLM با چیپست قادر به اجرای 10 میلیارد پارامتر بر روی دستگاه است.

تولیدکنندگان این گزینه را دارند که از یک راه حل plug-and-play مانند این استفاده کنند یا از LLM خود استفاده کنند. اگر سامسونگ گزینه اول را انتخاب کند، به موجب آن هر نوع چت ربات هوش مصنوعی روی دستگاهی که در گلکسی اس 24 ارائه می کند، از الگوریتم و مجموعه داده ای استفاده می کند که توسط متا نگهداری می شود، هزینه اشتراک برای چه چیزی دریافت می کند؟ ویژگی هایی مانند Stable Diffusion که امکان تولید تصاویر بر اساس دستورات کلمه را فراهم می کند، از مدل های مشابه AI شخص ثالث نیز استفاده می کند.

کوالکام همچنین توانایی اسنپدراگون 8 نسل 3 را برای حذف اشیا از ویدیوها به نمایش گذاشته است. این ویژگی هوش مصنوعی متکی بر فناوری پاک کن اشیاء ویدیویی است که توسط Arcsoft ایجاد شده است. ماهیت پراکنده صنعت هوش مصنوعی به این معنی است که سازندگانی مانند سامسونگ باید با شرکای مختلف برای ارائه ویژگی‌های هوش مصنوعی متفاوت در دستگاه‌های خود کار کنند. گزینه دیگر این است که هر ویژگی LLM، مجموعه داده و هوش مصنوعی را به تنهایی بسازید که غیرضروری موضوع را پیچیده می‌کند، حتی اگر هزینه اشتراک برای ویژگی‌ها را توجیه کند.

هر حرکتی برای قرار دادن ویژگی‌های هوش مصنوعی برای تلفن‌های هوشمند در پشت دیوار پرداخت، از نظر من بسیار معکوس خواهد بود. سال 2024 اولین سالی خواهد بود که هوش مصنوعی در گوشی های جدید در مرکز توجه قرار می گیرد. تولیدکنندگان باید تلاش زیادی کنند تا مطمئن شوند که مشتریان متوجه می شوند که هوش مصنوعی در دستگاه هایشان چه کمکی به آنها می کند. کاربر معمولی که نمی‌داند LLM چیست یا نمی‌داند با Stable Diffusion چه کاری می‌تواند انجام دهد، حتی اگر برای باز کردن قفل ویژگی‌ها هزینه ماهیانه داشته باشد، حتی به زحمت این ویژگی‌ها را امتحان نمی‌کند.

همچنین این امکان وجود دارد که برای اکثر کاربران، با پایان دوره ماه عسل گوشی جدید، جدید بودن این ویژگی ها از بین برود. به عنوان مثال، چند بار تصور می کنید که یک کاربر معمولی برای ایجاد تصاویر به Stable Diffusion تکیه کند؟ چرا آنها به خود زحمت می دهند برای ویژگی هایی که یا درک نمی کنند یا دلیل کافی برای استفاده روزانه از آنها ندارند، پول پرداخت کنند؟

ما اغلب در مورد عدم برخورداری سامسونگ از کسب و کار اشتراکی قوی در مقایسه با اپل صحبت کرده‌ایم. تعجبی ندارد که درآمد خدمات اپل به رکورد 22.3 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم 2023. برای یک ثانیه آن را تصور کنید. بیش از 22 میلیارد دلار در یک سه ماهه از خدماتی مانند Apple Music، Apple TV، Arcade، App Store، News+ و غیره سود می برد.

شکی نیست که Samsung با ناتوانی در مشاهده درخشش در برنامه اپل زمانی که اپل به توسعه درآمدهای مبتنی بر اشتراک خود معطوف شد، خراب شد و اطمینان حاصل کرد که حتی زمانی که سخت افزار در یک سه ماهه آهسته، یک کسب و کار کاملاً دیگر آماده حمایت و گسترش سود است. اگر سامسونگ اکنون بخواهد خندق مشابهی را در اطراف کسب و کار خود ایجاد کند، قابل ستایش است، اما انجام آن با وادار کردن مشتریان به پرداخت ویژگی های هوش مصنوعی در گلکسی اس 24، دور از تصور هوشمندانه است.

بازگشت به نقطه اپتیک. تک تک تولیدکنندگان گوشی های پرچمدار در مورد اینکه چگونه قابلیت های هوش مصنوعی مولد روی دستگاه گوشی هایشان بهتر از رقبا است صحبت خواهند کرد. آیا سامسونگ واقعاً می‌خواهد از تلاش‌های بازاریابی خود حمایت کند و به آنها دلیل بدهد که نه تنها توانایی‌های هوش مصنوعی آنها بهتر است، بلکه در مقابل سامسونگ رایگان است؟ به عنوان مثال، گوشی پرچمدار جدید شیائومی ماه گذشته در نشست Snapdragon Summit که بسیاری از ویژگی های هوش مصنوعی اسنپدراگون 8 نسل 3 را به همراه دارد، به اشتراک گذاشت. برای دسترسی به هیچ یک از این ویژگی ها هزینه ای از کاربران دریافت نمی کند.

اینها تنها چند دلیل است که چرا فکر می‌کنم سامسونگ اشتباه احمقانه‌ای را مرتکب شارژ کردن افراد برای استفاده از ویژگی‌های هوش مصنوعی Galaxy S24 نمی‌شود. من معتقدم که این شایعه بی‌اساس چیزی بیش از یک شایعه نخواهد بود. کوچکترین اشاره ای از سوی سامسونگ مبنی بر اینکه ممکن است این ایده را در نظر گرفته باشد، وجود نداشته است، بنابراین همه کسانی که مشتاقانه منتظر سری گلکسی اس 24 هستند می توانند مطمئن باشند، به احتمال زیاد می توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه ماهانه از تمام پتانسیل آن استفاده کنید.

منبع: sammobile

امتیاز بدید😊
برچسب ها: نظر
این مقاله را به اشتراک بگذارید

نویسنده: تحریریه کارینت✅

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | 🚀 ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیگر مقالات این نویسنده را هم بخوانید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

similar content

👌 مطالب زیر را هم مطالعه کنید

نحوه فعال سازی اثر انگشت همراه بانک تجارت

متن کامل در میزبان فا مگ

0 دقیقه زمان مطالعه

24 وب سایت و برنامه که هر دانشجو باید از آن استفاده کند

بسیاری از مردم می گویند که وضعیت امروز دانشجویان آسان تر است،

5 دقیقه زمان مطالعه

دانلود آپدیت یوتیوب 18.12.35 YouTube بروزرسانی جدید اندروید

همه شما نام یوتیوب YouTube را شنیده اید یا برای یکبار هم

1 دقیقه زمان مطالعه

بررسی گوشی گلکسی A34؛ میان‌رده‌ای فراتر از انتظار

منبع: دیجیکالا مگ

0 دقیقه زمان مطالعه

Samsung Galaxy Z Flip5 کوچکترین گوشی DeX خواهد بود

گزارش اخیر از Sammobile ادعا می کند Galaxy Z Flip5 از Samsung

8 دقیقه زمان مطالعه

راهنمای خرید کارتریج پرینتر؛ این نکات را از دست ندهید

اگر تصمیم گرفته‌اید تا خودتان یک کارتریج پرینتر مناسب را به صورت

1 دقیقه زمان مطالعه

فصل دوم انیمیشن Arcane امسال پخش نمی‌شود

طرفداران انیمیشن Arcane برای تماشای ادامه ماجرای جینکس و Vi باید اندکی

1 دقیقه زمان مطالعه

ببینید؛ از گیم‌پلی آسوکا کازاما در تکن ۸ رونمایی شد

کمپانی باندای نامکو (Bandai Namco) به تازگی از تریلر جدید بازی مبارزه‌ای

0 دقیقه زمان مطالعه

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید