سگ رباتیکی که خودکار می دود

اخیرا سگ های رباتیک متعددی ساخته شده اند که همه آنها نیازمند موتورهای کنترلی هستند تا به راه رفتن ادامه دهند. اکنون یک سگ رباتیک آزمایشی ساخته شده، هنگامیکه به حرکت در می آید، خود به خود این روند را ادامه می دهد. بر اساس این گزارش، سگ رباط...

Article

Top-tech-news-ChatGPT-4-is-now-available-and-it-possesses-these-ten-almost-human-like-capabilities.-Alphabet-announced-plans-to-cut-approximately-12000-jobs-worldwide

 اخیرا سگ های رباتیک متعددی ساخته شده اند که همه آنها نیازمند موتورهای کنترلی هستند تا به راه رفتن ادامه دهند. اکنون یک سگ رباتیک آزمایشی ساخته شده، هنگامیکه به حرکت در می آید، خود به خود این روند را ادامه می دهد.

بر اساس این گزارش، سگ رباط توسط یک دانشجوی کانادایی رشته رباتیک در انجمن تحقیقات« EPFL» سوییس بر پایه داده های دریافتی از حرکات سگ های واقعی هنگام دویدن ساخته شده است.

با استفاده از روشی به نام تحلیل اجزای اصلی، داده های موجود  دسته بندی شدند که محورهای اصلی حرکات سگ را نشان می داد و در مرحله بعد به طراحی ربات کمک کرد.

ربات حاصل دارای میله های فلزی به جای استخوان، مفصل هایی از پلیمر چاپ سه بعدی و یک کابل فولادی نازک به جای تاندون ها است.

هنگامیکه محققان سعی کردند ربات را روی یک تردمیل آزمایش کنند، متوجه شدند هنگامیکه ابزار دویدن را شروع می کند، فقط حرکات ترد میل برای حفظ فعال نگه داشتن آن کافی است. هرچند ربات مجهز به موتورهایی بود که در هریک از پاهای آن به کار رفته بودند، اما آنها فعال نماندند.

محققان در مرحله بعد آزمایش یک وزنه پاندول مانند به پشت ربات اضافه کردند که به ربات کمک می کرد هنگامیکه دویدن را آغاز می کند همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.

همانطور که گفته شد این ربات یک ماشین با حرکت دائمی نیست و همچنان از موتورهایش برای حرکت هایی مانند جهیدن یا گذر کردن از روی موانع استفاده می کند.

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...