پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

سامسونگ همچنین اپل را به دلیل عدم پشتیبانی از پروتکل های مدرن پیام کوتاه در iOS شرمنده کرد

سامسونگ ویدئویی را در حمایت از کمپین #GetTheMessage منتشر کرد که توسط Google به عنوان فراخوانی از اپل برای اجرای پشتیبانی از پیام‌های RCS یا Rich Communication Services در دستگاه‌های خود راه‌اندازی شد.

 Image source: youtube.com/@SamsungUS

منبع تصویر: youtube.com/@SamsungUS

فرمت RCS که به عنوان جانشین پیامک قرار می گیرد، یک پروتکل بین پلتفرمی است که بسیاری از عملکردهای پیام رسان های فوری مدرن را پذیرفته است – Apple iMessage نیز دارای آن است، اما آیفون از RCS پشتیبانی نمی کند. سامسونگ در ویدیوی خود با عنوان «حباب‌های سبز و آبی می‌خواهند با هم باشند» به داستان رومئو و ژولیت شکسپیر اشاره می‌کند: در چت iMessage، پیام‌های ارسال شده از آیفون‌ها در پس‌زمینه آبی نمایش داده می‌شوند و پیام‌های تلفن‌های هوشمند اندرویدی روی یک صفحه نمایش داده می‌شوند. پس زمینه سبز.

مشکل به‌ویژه در ایالات متحده، جایی که صاحبان بسیاری از گوشی‌های هوشمند iPhone و Android وجود دارند، آشکارتر است. البته، اپل هر دلیلی دارد که کاربران خود را به اکوسیستم خود متصل کند، اما در آینده ممکن است این شرکت مجبور شود استراتژی خود را تغییر دهد – این امر به ویژه توسط قانون بازارهای دیجیتال اروپا (DMA) مورد نیاز است. مقامات اروپایی اکنون در حال بررسی هستند که آیا iMessage مشمول مقرراتی است که توسعه دهندگان پیام رسان را ملزم می کند از سازگاری با سایر سیستم های پیام رسانی اطمینان حاصل کنند.

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا